Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD Philips 190CW8FB/00 - Gaśnie ekran .

PITERRR 20 Wrz 2017 17:36 564 4
  • #1 20 Wrz 2017 17:36
    PITERRR
    Poziom 33  

Witam.
    Zwracam się z problemem do serwisantów monitorów .Mam monitor 19" tak jak w tytule który przy zimnym monitorze gaśnie ekran zaraz po podłączeniu do karty graficznej. Po wyjęciu z zasilania załącza się ale dalej gaśnie monitor. Po podpięciu do laptopa na mniejszej rozdzielczości monitor pracuje prawidłowo .Gdy się zagrzeje i po przepięciu na komputer stacjonarny przy maksymalnej rozdzielczości działa bez zarzutów .Sprawdzałem cały zasilacz napięcia prawidłowe ,napięcia zasilania na płycie głównej prawidłowe 3.3V jest i 1.8V jest ,jak był z obciążeniem spadek jest 1.7V .Zasilanie matrycy 5V. A jeszcze jedno na zimnym zanim się zagrzeje na ekranie śnieży przesuwające się delikatne krótkie linie w poziomie z lewej na prawą stronę ,Czy to może być wina słabej filtracji elektrolitów ? Czy raczej uszkodzenie procesora na płycie głównej dość konkretnie się grzeje.

• #2 20 Wrz 2017 19:34
    dzimi
    Moderator

Wszystko wskazuje na elektrolity lub na złe połaczenia lutowań.

• #3 20 Wrz 2017 20:05
    PITERRR
    Poziom 33  

Luty sprawdzone wszystkie w zasilaczu, po elektrolitach nic nie widać ,ale jest taka opcja że może je wymienić wszystkie na nowe .Jutro wymienię i dam znać .Czy pomogło .

• #4 21 Wrz 2017 17:12
    PITERRR
    Poziom 33  

Witam. Po wymianie wszystkich elektrolitów w zasilaczu .Bez zmian .Jest jeszcze jedna usterka którą zauważyłem to, na zimnym są problemy do wejścia (MENU) i po zgaszeniu komputera nie przechodzi w standby. Tylko wyświetla się komunikat No signal do momentu aż wyłączę przyciskiem Power.

• #5 22 Wrz 2017 15:34
    PITERRR
    Poziom 33  

Witam . Monitor naprawiony .Problem usterek w tym modelu był procesor LVDS .Po wymianie na nowy monitor działa bez awaryjnie .Pozdrawiam . Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME