Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świeczka RGB na attiny2313

wicher1 20 Wrz 2017 20:11 564 1
  • #1 20 Wrz 2017 20:11
    wicher1
    Poziom 9  

Witam
    Zbliża się 1 listopada planuje wykonać świeczkę RGB i zastosować fotorezystor jako czujnik zmierzchu. Pomysł padł na attiny 2313 lecz dopiero zaczynam zabawę z programowaniem do pisanie programu używam avr bascom. Czy możne ktoś z użytkowników wykonywał taki projekt lub by pomógł w napisaniu prostego programu z wykorzystaniem programowego PWM. Jedna dioda RGB sterowanie odbywa się +. Płynna zmiana kolorów i miganie aby przypominało płomień. Schematu na razie nie zamieszczam ponieważ podłączenie jest zależne od programu. Jeżeli ktoś by pomógł w napisaniu programu to wielu użytkowników by go wykorzystało na oryginalną świeczkę inna niż wszystkie.

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem

0 1
  • #2 20 Wrz 2017 20:34
    marekhab
    Poziom 32  

Pierwszy schemat bez mikroprocesora (wieczna świeczka.pdf).

Tutaj masz przykład z mikroprocesorem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3286775&highlight=
    (projekt konkursowy)
    Widzisz jak ja zrobiłem sztuczne ognisko i pochodnie, masz kod programu (używaj do woli).
    Cytuję swoją wypowiedź z tamtego tematu:
    <<Trzy sprzętowe kanały PWM posłużyły do sterowania ogniskiem i pochodniami.
    Aby osiągnąć losowy PWM użyłem ADC Atmegi, celowo postarałem się o niedokładne zasilanie części ADC ( brak kondensatorów filtrujących) aby pomiary były jak najmniej dokładne.

W przerwaniu ADC_vect, odczyt z trzech najmłodszych bitów ADC kopiowany jest do trzech zmiennych i przesuwany o jeden bit w lewo, w ten sposób otrzymałem trzy ciągle zmieniające się liczby ośmiobitowe które przypisane są w pętli nieskończonej do rejestrów OCR1A, OCR1B i OCR2, w ten sposób załatwiłem sprawę losowego wypełnienia PWM dla 3 kanałów. >>

Ciebie interesuje PROCEDURA OBSŁUGI PRZERWANIA ADC

Jeden szkopuł ATtiny2313 nie ma ADC

0