Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II - Rozkodowany pilot (brelok) do zamka centralnego

RobertGrzelak1984 20 Wrz 2017 20:54 2799 14
  • #1 20 Wrz 2017 20:54
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Witam
    Zakładam nowy temat ponieważ po przejrzeniu kilkudziesięciu na różnych forach nie mogę znaleźć właściwego dla mnie.
    Otóż, posiadam od niedawna Skodę Octavie II z 2010r. 1.9 TDI, w jednym z podstawowych wyposażeń (szyby elekt. przód, klima manualna, centralny zamek...i w zasadzie tyle).
    Do auta dostałem dwa komplety kluczyków, zwykłych, prostych, bez przycisków (dwa różne, widać że jeden dorabiany) oraz dwa breloczki do zamka centralnego/alarmu (też oba różne).
    I teraz tak...
    Jeden z breloków nie działa (miał padniętą baterię, takiego dostałem, baterie zmieniłem, dioda mruga, ale nic się nie dzieje)
    Drugi działa, ale jest w opłakanym stanie i lada dzień się rozpadnie.

Chciałbym najchętniej zmienić oba i zakodować nowe ale....i tu Was proszę o pomoc.
    1) Kiedy zamykam działającym pilotem auto, auto się zamyka + uzbraja się alarm
    2) Kiedy chce otworzyć auto mechanicznie, kluczem w drzwiach, całe auto się otwiera, ale zaczyna wyć alarm, czyli otwarcie kluczykiem nie wyłącza alarmu.
    3) Kiedy auto zamykam kluczem alarm się nie uzbraja więc jak też kluczem otworzę, nie wyje.

Czy to jest normalne działanie całego zamka centralnego i alarmu? Mianowicie, że pilot uruchamia zarówno alarm jak i centralny zamek, a kluczyk tylko centralny zamek?
    Niestety już raz zdarzyło się, że żona zamknęla auto pilotem i pojechała do pracy, a ja później otworzyłem auto drugim kluczykiem i miałem niemiłą, wyjącą ponad 2 godziny niespodziankę.;-/

Ktoś mi podpowiedział, że mam nieoryginalną centralkę zdalnego sterowania, więc zacząłem jej szukać, aby poznać markę i poszukać procedury kodowania kluczyków.
    Niestety przy lewym progu jej nie ma, pod kierownicą też nie, po lewej bliżej drzwi kierowcy (tam gdzie bezpieczniki) też jej nie ma.
    Liczyłem na to, że klikając pilotem nasłucham cykający przekaźnik (bo zazwyczaj jakiś tam cyka kiedy zamek czy centralka chce zadziałać) ale właśnie tu kolejny problem - przy wciskaniu przycisków otwórz lub zamknij na breloku słychać delikatne piskliwe piknięcia ze środka kolumny kierowniczej, gdzieś w samym sercu gdzie manetki wchodzą. I tylko to. Żadnych przekaźników nie słychać nigdzie. Czy możliwe ze tam w kolumnie siedzi centralka? Chyba nie?

Czy macie jakiś pomysł jak ustalić czy na pewno mam nieoryginalną centralkę? Lub gdzie ona może być? Bez tego pewnie nie ruszę z tematem kodowania dalej?

0 14
  • #2 20 Wrz 2017 21:04
    spinacz
    Poziom 38  

Wrzuć fotki pilotów, i zaznacz który obecnie działa.
    Jak dla mnie masz zamontowany alarm który steruje fabrycznym centralnym zamkiem.
    Co do dodania nowych pilotów podejrzewam że taniej i pewniej będzie założyć nowy alarm lub jeśli go nie potrzebujesz sam nowy sterownik centralnego zamka.

0
  • #4 20 Wrz 2017 21:14
    sosarek

Poziom 43  

Oba wyglądają raczej na piloty bramowe więc centralka alarmu i centralnego zamka raczej nie jest fabryczna(szukaj kostki z kablami wielkości paczki papierosów).

0
  • #5 20 Wrz 2017 21:15
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Ten brązowy to w ogóle mam wrażenie że jest od jakieś bramy albo rolet:-):-)
    Sterownik zdalnego sterowania już jakies 3m-ce temu podłączyłem w swoim drugim aucie, WV polo, z powodzeniem, jednak alarm też wolałbym mieć.

0
  • #6 20 Wrz 2017 21:17
    spinacz
    Poziom 38  

Ok, masz dołożony alarm najprawdopodobniej już z komunikacją CAN.
    Centralka najprawdopodobniej będzie miała rozmiar dwóch pudełek zapałek.
    Proponuje wymienić na nowy zestaw.

Dodano po 1 [minuty]:

Jest to alarm który był bardzo często montowany przez ASO, nie raz go wywalałem z auta z powodu nagłej utraty zasięgu lub całkowitej awarii.

0
  • #7 20 Wrz 2017 21:22
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Ok, jutro podejmę więc poszukiwania raz jeszcze. Ps. Mam po lewej, kolo pokrętła od świateł wyprowadzona spod deski na kabelku malutka płytkę a na niej microswitch i niebieska dioda (wskazuje uzbrojony alarm ). Domyślam się że tym przyciskiem mogę wstukac jakiś kod żeby awaryjnie alarm rozbroic?
    Czy ten piskliwy dźwięk przy naciskaniu pilota, wydobywający się z kolumny, to może być centralka? Mam do wyboru, iść za tym dźwiękiem lub po tamtym kabelku:-)

0
  • #8 20 Wrz 2017 21:35
    spinacz
    Poziom 38  

Leć po tych przewodach od diody i przycisku, idą na 100% do twojej centralki alarmu.
    Switch może być od funkcji jakiejś awaryjnej autoryzacji bądź jakiegoś zabezpieczenia anty-porwaniowego.

Dodano po 1 [minuty]:

Centralka jeśli jest ta co myślę naprawdę jest wielkości dwóch pudełek zapałek.

0
  • #9 23 Wrz 2017 13:12
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Znalazłem;) Głęboko głęboko za tysiącem kabli i tysiącem bezpieczników;)

Dodano po 21 [minuty]:

Ma ktoś może instrukcję do tego ustrojstwa? Znaczy przede wszystkim opisane kolejne kroki żeby zaprogramować pilota. Bo podobno się da, maks 4 sztuki, za pomocą sekwencji wciskania mikroswitcha i przekręcania kluczyka w stacyjce.

0
  • #10 23 Wrz 2017 13:27
    spinacz
    Poziom 38  

No i masz właśnie ten system który mnie zawsze się trafia uszkodzony, masz pilota oryginalnego?
    Moja rada, wywal to i wstaw coś nowego z gwarancją.

0
  • #11 23 Wrz 2017 13:47
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Rzecz w tym, że on działa, nie mam zastrzeżeń.
    Chodzi mi tylko i wyłącznie o kwestię pilota. Jeżeli jednak będzie z tym problem to oczywiście wymienie wszystko.
    Pytanie tylko, co polecasz i czy nową centralkę da się podłączyć dokładnie w to samo miejsce? Czy całe okablowanie będzie trzeba od nowa posprawdzać/wymienić?

0
  • #12 23 Wrz 2017 14:06
    spinacz
    Poziom 38  

Pamiętaj że wprogramujesz tylko oryginalny pilot, idzie założyć inny alarm can bez większych przeróbek.

0
  • #13 23 Wrz 2017 14:10
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Przewód? :-)

0
  • #15 27 Wrz 2017 11:30
    RobertGrzelak1984
    Poziom 3  

Witam.
    Problem rozwiązany. Udało mi się zakodować ponownie ten drugi pilot (brązowy).
    Procedurę kodowania (całą instrukcję) dostałem wprost od producenta tego alarmu, wszystko poszło jak po maśle.
    Za 65zł mogę sobie dokupić ewentualnie nowego pilota do tej centralki.
    Załączam dla potomnych procedurę dodawania pilota do centralki.
    Temat zamknięty.

0