Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera fs-c2626mfp - Przesuniety wydruk K i C

Amcoranos 21 Sep 2017 09:20 948 5
    Amcoranos
    Level 16  
    Witam.
    Zaobserwowalem takowy problem ze wydruk koloru czarnego i cyan drukuje sie zbyt szybko jakies 3 centymetry. Zolty i magenta są teoretycznie w dobrym miejscu do dostrojenia ewentualnie w rejestracji koloru przesuniecie lewo prawo. Co moge zrobic aby ustawic czarnh i cyan spowrotem w pozycji wyjsciowej? Komentarze typu zrob rejestracje mysle mozna pominac bo wiem jak dziala moge jedynie manewrowac kolorami wiec zolty i magente moge dosunac do samej gory tylko to nie rozwiaze problemu przesuniecia kolejnych 2 kolorow.
    sir-zak
    Level 19  
    Rejestracja jak najbardziej rozwiąże problem na jakiś czas, tylko trzeba ją przeprowadzać do skutku, aż pokryje się 0 na rozjechanych kolorach.
    W dalszej kolejności wymiana pasa jeśli urządzenie dwa razy rzuca kolorowe paski przy uruchomieniu i 'wyzerowanie' maszyny odpowiednim firmware.
    Amcoranos
    Level 16  
    No wlasnie tutaj bedzie to dosc czasochlonne zeby zrownac te kolory jednak to nie rozwiazuje problemu iz kolor czarny i cyan bardzo wyprzedzają w druku reszte. Moge doprowadzic zolty i magente do rowna do nich. Jednak wtedy calutki obraz bedzie o 3 centymetry za szybko sie drukował. No chyba ze zaraz po tym zrobi sie kalibracje i ustawi ten obraz prawidlowo na kartce. Myslalem o czujnikach rejestracji? Czy nie dzialaja wadliwie. Jesli chodzi o pas. Maszyna wyszla spod reki jakiegos niemieckiego inzyniera. Pas byl przecierany jakąs substancją i został na nim slad takie jakby smugi. Czy moge bezpiecznie jakims srodkiem wyczyscyc pas? Fw tu jest problem poniewaz jakos nie potrafie znalezc. Jakies podpowiedzi gdzie szukac?
    Amcoranos
    Level 16  
    Okej. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem. Rejestracja mozolna ale skutkuje przy ustawieniu od gory trzeciego koloru obraz wrocił do normalnej pozycji. Jednak zauważyłem jedną zależność w momencie jak już wszystkie regulacje prawie są na zero idealnie, zostaje jedna z minimalnym przesunięciem CH-L przy próbie ustawienia jej całość przestawia się o pol centymetra ... po wpisaniu wartosci odwrotnej całość wraca do punktu wyjscia. Na chwilę obecną zostawiam tak jak jest z ta delikatna nierównością na CH-L. Ktoś ewentualnie jakieś sugestie teraz?

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

No i tak w kodzie U034 dostroiłem marginesy... jednak przy dostrajaniu lewego okazało się że obraz znów rozjechał się pół centymetra... jakieś propozycje gdzie zajrzeć?
    krzys_ka
    Level 25  
    Kolega sir-zak dał konkretną, trafną odpowiedź na pytanie.
    Nie ma co filozofować.
    Prześledziłem wszystkie posty Kolegi i widzę, że brakuje Koledze umiejętności czytania ze zrozumieniem i takie też Kolega daje odpowiedzi na forum.
    Oprogramowania kasującego nie dostaniesz i . Wiesz gdzie jest serwis kyocer w Twoim mieście. Daj zarobić innym skoro Sam nie potrafisz naprawić.
    Amcoranos
    Level 16  
    Tak wiem. Forum z zasady jest stosowane do rozmowy. Czy zlym jest chęć zgłębienia tematu? Na forjm powinno wręcz się wymieniac opiniami pytać i rozmawiać. Zgodnie z sugestia mysle ze bede bardziej selektywnie dobieral slowa w postach zeby ludzie o malej tolerancji mogli to przezyc. Co do zarobkow tu kolega nie trafil. Maszyna i tak by nie poszla do zadnego serwisu wiec albo smietnik albo cos z niej bedzie. To sie pobawilem pogrzebalem i jakos sobie radzi.