Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon INSTEL?, 6 przewodowy, zmiana na Laskomex

Camis 21 Wrz 2017 13:02 618 5
  • #1 21 Wrz 2017 13:02
    Camis
    Poziom 9  

Witam

Stary domofon (ma z 20-30 lat), został uszkodzony. Instalacja jest 6 przewodowa, udało mi się podłączyć przewody tak że nowy domofon działa jedynie czego nie mam to mikrofonu. Na dole słychać mnie ale bardzo cicho, ledwie słyszalnie.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?.

Domofon INSTEL?, 6 przewodowy, zmiana na LaskomexDomofon INSTEL?, 6 przewodowy, zmiana na LaskomexDomofon INSTEL?, 6 przewodowy, zmiana na LaskomexDomofon INSTEL?, 6 przewodowy, zmiana na Laskomex

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 21 Wrz 2017 13:39
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Po pierwsze, czy to jest unifon w budynku wielorodzinnym, czy indywidualny zestaw w domku jednorodzinnym?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Wrz 2017 16:21
    Camis
    Poziom 9  

Budynek wielorodzinny, blok.

0
  • #5 21 Wrz 2017 20:58
    Camis
    Poziom 9  

W dołączonej instrukcji jest rozpiska złączy. Problem jest z prawidłową identyfikacją przewodów. Dysponowałem tylko chińskim multimetrem. Z tego co czytałem na mikrofonie powinno być napięcie 9-12V stałego. Jedynie co zmierzyłem to 6V...Ale tak jak piszę nie mój miernik tylko klientki.

0
  • #6 21 Wrz 2017 21:36
    IGS

Poziom 21  

ależ Kolego, problem identyfikacji nie leży w mierniku (kto używa narzędzi klienta?)
    lecz w porównaniu schematu z rozpiską od kolegi Zybex i Twojego pierwszego zdjęcia gdzie masz kolory przewodów podłączone do zacisków które są opisane na płytce staruszka na fotce pierwszej i drugiej - to cała identyfikacja
    potem dopasować funkcje do unifonu LM4, według jego rozpiski

problemem mikrofonu, jeśli masz właściwie połączone może być sam typ wkładki mikrofonowej w nowym unifonie

zaciski w LM4 mają podejście "od dołu", przewody wkładamy pod płytkę, i dociągamy wkręt

0