Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku z dvd przez telewizor

McArthur 21 Wrz 2017 13:29 819 7
  • #1 21 Wrz 2017 13:29
    McArthur
    Poziom 2  

Witam,
    Potrzebuje pomocy w załącznikach zdjęcia jakie mam wejścia i jak podpięte mam Dvd pod tv niestety głośniki nie działają tylko' bucza" jak podpinam pod Jacka (np komputer) to działają ale niestety mam zepsute wejście słuchawkowe w tv. pomocy jak to podłączyć co proponujecie? Dziękuję wam za jaką kolwiek pomoc bo ja już nie mam pomysłów może jakaś przejściówkę potrzebuje albo coś innego moze jakies ustawienia w TV ?

0 7
  • #3 21 Wrz 2017 18:08
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Trochę niezrozumiale opisujesz swój problem, ale spróbuję do niego się ustosunkować. Piszesz, że nie masz dźwięku z DVD przez TV. O ile masz na myśli dźwięk np. z płyty DVD na TV, to powinien być po podłączeniu DVD z TV przewodem EURO - EURO i po wybraniu właściwego wejścia TV, powinno śmigać. Jednak coś wspominasz o uszkodzonym gnieździe słuchawkowym w TV, które akurat może mieć znaczenie, gdyż, aby był dźwięk w głośnikach, to może być dźwięk wyłączony poprzez gniazdo słuchawkowe ( włożenie wtyku od słuchawek do TV automatycznie wyłącza głośniki w TV ) . Jeżeli miałeś na myśli przesłanie dźwięku do DVD, to raczej jest to nie możliwe, bo DVD nie ma głośników. Przy okazji podaj dokładne nazwy i typy obu urządzeń, to będzie można lepiej pomóc. Pozdrawiam

0
  • #4 21 Wrz 2017 18:08
    mariuszp19
    Poziom 31  

McArthur napisał:
    głośniki nie działają tylko' bucza" jak podpinam pod Jacka

Jak mają grać jak podłączasz wejście audio w TV pod wejście audio w KD? Musisz nauczyć się odróżniać wejścia od wyjścia. W TV nie masz wyjścia audio po chinchach, więc pozostaje tylko przez EURO jak kolega wcześniej zauważył.

0
  • #6 21 Wrz 2017 18:52
    andpol 33
    Poziom 34  

PITERRR napisał:
    @leszekpo59 Na zdieciu widać że ten model DVD jest z radiem i ma wyjścia na głośniki .

No i dlatego może być tak, że audio z niego wcale nie wychodzi na euro.

0
  • #7 22 Wrz 2017 06:45
    McArthur
    Poziom 2  

PITERRR napisał:
    Witam . Na podpiętym Euro złączu powinno być i obraz i dźwięk ,ustaw w menu DVD wyjście na EURO a w telewizorze wejście na Euro . I wszystko powinno grać ,jeśli będzie buczenie zmień Euro złącze na nowe.

Chodzi o to że chce mieć dźwięk z kina domowego jak oglądam np Polsat czy tvn a głośniki poprostu bucza, zmienię euro złącze i dam znać czy pomogło

0
  • #8 22 Wrz 2017 10:22
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witam. Dzięki PITERRR, racja, nie zwróciłem uwagi, że to jest ze wzmacniaczem.
    Teraz do McArthur. Proponuję wpierw sprawdzić, które wejście audio w DVD, jest na pewno aktywne. Bo może to być EURO, jak i również AUDIO IN. W tym celu za pomocą odpowiednich przewodów podłączonych do tych wejść, spróbować np. z MP3 wydobyć sygnał audio. Po odszukaniu właściwego wejścia, czyli aktywnego, z TV można dźwięk wydobyć z gniazda optycznego, poprzez przetwornik na analogowy i podłączyć pod aktywne wejście w DVD. Powodzenia

0