Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS EVER ECO 500CDS aku 120ah

winio123 21 Sep 2017 14:20 1053 12
    winio123
    Level 9  
    Dzień dobry posiadam UPS jak w tytule i mam pytanie chce podpiąć na zimę do niego akumulator 120 ah i chciałem zapytać czy czasem nie przeholuje z pojemnością akumulatora czy UPS da rade podładowywać taki aku ? pewnie się będzie grzał niemiłosiernie , i 2 pytanie jak podpiąć do niego ( UPS) wentylatorek UPS ma teraz podtrzymywać mi pompę CO IBO BETA 25-40
    Vytautas_YT
    Level 30  
    Możesz podesłać jaki przykładowo aku masz na myśli? Taka pojemność to niemałe pieniądze ok 280-300$. Czy aż tak duża pojemność do tej pompy jest Ci potrzebna. Przecież ona ma max pobór ok 22W.
    winio123
    Level 9  
    No mam taki aku prawie nowy został mi z samochodu co poszedł na żyletki wiec myślałem go na zimę dać do UPS tylko własnie nie wiem jak będzie z podtrzymaniem jego czy nie sfajczę UPS
    Dodano po 8 [minuty]:
    Ten aku to CENTRA 120 ah 12v HEAVY cos tam :) jak będę w garażu to podam dokładnie ( pomyliłem się sory on ma 120 ah i jest to CENTRA HEAVY DUTY )

Dodano po 3 [godziny] 42 [minuty]:

Czy może mi ktoś podpowiedzieć tez jak podpiąć do tego UPS wentylatorek 12v by pracował podczas ładowania aku
    MACIEK_M
    Level 29  
    Mam taki UPS podpięty pod dwa żelowe akumulatory 16 Ah połączone równolegle, piec na ekogroszek z trzema pompami i podajnikiem utrzymuje ok 3-4 godzin - zależy od nastaw pieca.
    U ciebie do tego akumulatora będziesz musiał dodać prostownik, bo UPS go chyba nie doładuje.
    winio123
    Level 9  
    No ja będę go ładował prostownikiem tylko ze jak w nocy zabraknie prądu to czy po przywróceniu zasilania w sieci zanim wstanę i wejdę do kotłowni to czy w kilka godzin ?? nie sfajczy się UPS od ładowania tego aku i dlatego pytałem jak podpiąć wentylatorek do niego by studził go zanim odepnę akumulator i sam go podładuje ( UPS będzie podłączany tylko na noc )
    MACIEK_M
    Level 29  
    Ja umieściłem płytkę UPS, bez obudowy, razem z akumulatorami, w starej obudowie od komputera PC, cyrkulacja powietrza w tak dużej obudowie jest wystarczająca i wentylator jest niepotrzebny. Ciszej i nie bierze prądu z akumulatorów. :D
    winio123
    Level 9  
    A jaki aku znaczy ile Ah by wystarczyło do podtrzymania pompki tak min 5-6 godzin która pobiera w zwykłej pracy od 5-10 wat
    Vytautas_YT
    Level 30  
    Teoretycznie przy poborze 10W, standardowe aku 12V 7,2Ah powinno wytrzymać niedużo ponad 5 godzin. Co do tej samochodówki to dał bym sobie spokój, aż tyle nie jest Ci potrzebne (teoretycznie przy poborze jaki podałeś ten aku powinien wytrzymywać ponad 3 dni), a i ładowanie tego jest faktycznie problemem bo UPS Ci go nie doładuje ze względu na zbyt dużą pojemność akumulatora (dużo większa od nominalnej UPSa).
    winio123
    Level 9  
    Tak zrobię własnie już jestem w trakcie załatwiania aku od motocykla żelowego 10Ah i wtedy powinno to chodzić ( tak mi się zdaje )
  • Helpful post
    Vytautas_YT
    Level 30  
    Ewentualnie poszukaj czegoś tego typu:
    Link
    Ja takie pcham do UPSów, to standardowy rozmiar więc zamykasz go normalnie w UPSie, przy Twojej pompie powinien wytrzymać ponad 6h.
    winio123
    Level 9  
    Witam i już wszystko wiem test przeprowadzony na aku 10 ah czas podtrzymania pompki wyniósł 8,5 h wiec rewelacja jak dla mnie a teraz mam pytanie z innej beczki dobudowałem przybudówkę 90m2 i mam zamiar wymienić wszystkie grzejniki w całym domu +przybudówka w sumie będzie 198m2 i proszę o 2 dorady 1- czy są wiarygodne obliczenia mocy grzejników do danego pokoju kt można obliczyć na stronie http://cieplowlasciwie.pl/ 2- czy piec 12 kw( jak 2 lata temu kupowałem nie było w planie przybudówki ) da rade teraz ogrzać tyle m2
    winio123
    Level 9  
    Dodano po 5 [minuty]:

Witam mam pytanie czy jeśli pompę mam do grzejników na zasilaniu powyżej zaworu 4D to czy mogę dołożyć pompkę cyrkulacyjna na powrocie bojlera CWU ( nie mam możliwości założenia jej na zasilaniu ) coś słabo mi grzeje cwu grawitacyjnie muszę trzymać zawór 4D na 20-30 % otwarty teraz ok bo ciepło ale w zimie będzie pasowało coś więcej dać na grzejniki ( dodam ze powrót z CWU jest wpięty bliżej wejścia do kotła 2 jest powrót z grzejników )