Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jamo E640 - "zatkana" kolumna

21 Wrz 2017 20:32 552 1
 • Poziom 8  
  Dzień dobry, dobry wieczór!

  Mam ostatnio problem ze swoim sprzętem hi-fi. Mowa o wzmacniaczu Technics SU-V570, odtwarzaczu CD Technics SL-PS670A i kolumnach Jamo E640.
  Jawi on się tym iż prawa kolumna gra jakoś ciszej, trochę przytłumionym dźwiękiem – brakuje szklistej „góry”, którą ewidentnie słychać na drugiej kolumnie.
  Aby dojść do sedna problemu próbowałem różnych konfiguracji:
  - podłączałem miedziane kable prowadzące do kolumn do każdego z czterech wyjść wzmacniacza (A i B – lewy i prawy dla każdego)
  - zamieniłem kable lewej i prawej kolumny, podejrzewając iż to sam kabel może być trefny
  - próbowałem dwóch zestawów kabli z końcówkami cinch, które łączą odtwarzacz ze wzmacniaczem
  - próbowałem podłączenia odtwarzacza do innych gniazd we wzmacniaczu (np. tuner, tape 1, tape 2...; domyślnie odtwarzacz podłączam do gniazd power amp direct)

  Przy każdej z tych konfiguracji efekt był ten sam – przytłumione granie prawej kolumny, co niemal jednoznacznie wskazuje na jej defekt. Co ciekawe, problem zdaje się znikać, gdy podkręcę dość mocno głośność, po czym mogę ściszyć. Wygląda to tak, jakby kolumna musiała się „odetkać”, aby grać prawidłowo. Drodzy Państwo, jak myślicie, z czego to może wynikać?

  P.S. Co prawda, używając gniazda „power amp direct” nie korzystam ani z korekcji basów, tonów wysokich ani balansu, jednak przy korzystaniu w tym zestawie z tunera radiowego, zauważyłem, że przy próbie korekcji balansu, też istnieje problem, aby działało to płynnie.

  Serdecznie proszę o opinie i wskazówki.
  Pozdrawiam!
 • Poziom 38  
  Jeżeli wyeliminowałeś "wadę" sprzętu,przewodów, itp... to zostaje kolumna i sprawdzenie połączeń i elementów w zwrotnicy (zimne luty, kondensatory, głośniki) .