Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER AV RECEIVER VSX-1131 - Nie włącza się, ślady zalania od góry

22 Wrz 2017 11:44 327 2
  • Poziom 11  
    Wzmacniacz z zestawu kina domowego PIONEER VSX-1131 nie można włączyć. Przycisk "standby" nie reaguje, ciemno, żadna kontrolka nie świeci. Zasilacz chyba sprawny - wystawia napięcia 2 razy po 12V (11,48V). Widać delikatne ślady zalania na górnej płycie elektroniki. Autoryzowany serwis Pioneer-a nie chciał podjąć się naprawy. Powiedzieli, że najlepiej kupić nowe. Proszę o jakieś sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Nie bardzo rozumiem w czym mamy Ci pomóc. Trzeba wyczyścić miejsce zalania i posprawdzać elementy, które się tam znajdują.
  • Poziom 11  
    Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem pisząc: "ślady zalania" powinno być: "ponoć został zalany". Więc śladów zalania specjalnie nie widać tak, aby można było wyczyścić określone miejsce i posprawdzać el. (o tym wiem, że tak trzeba). Śladów specjalnych w postaci plam czy zacieków na płycie nie widać. Poza tym jest to (od góry) jakaś płyta sterowania z mikroprocesorami i innymi elementami smd - powierzchniowymi (żadnych specjalnych opisów). Nie posiadam schematu czy też serwisówki więc co mam posprawdzać? Jedyne co mogłem sprawdzić to, czy zasilanie dochodzi na tą płytę i wiem że dochodzi. Gniazdo oznaczone Power 2x12V jest i dochodzi wiązką od zasilacza. Co mogę jeszcze sprawdzić?