Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Undervolting GTX 970 MSI GAMING

RoStER 22 Sep 2017 14:06 7593 11
    RoStER
    Level 30  
    Witam otóż chciałem się pobawić trochę w undervolting gtx 970, problem taki że w msi afterburner nie potrafię wywołać tablicy do zmiany taktowań i napięć, próbowałem kombinacją CTRL+F i nic..
    Zaznaczyłem żeby monitorować napięcia i je edytować w programie.

Chciałbym sprawdzić czy da się delikatnie ją podkręcić jednocześnie zmniejszyć napięcie.

Aktualnie chodzi:

GPU 1303.6mhz
    Memory 1752.8 mhz
    VDDC 1.2060V

Przy render test w gpu-z

Karta stock nic nie zmieniałem, pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc.
    RoStER
    Level 30  
    Jakim programem najlepiej się przy tym pobawić?, tak żeby było najłatwiej ponieważ robiłbym to pierwszy raz.
    szkieletor11111
    Level 21  
    Trzeba uważać z tego typu zabawami. Można niechcący posłać kartę do "krainy wiecznych łowów".
    RoStER
    Level 30  
    szkieletor11111 wrote:
    Trzeba uważać z tego typu zabawami. Można niechcący posłać kartę do "krainy wiecznych łowów".

Z tego co przypuszczam to jeśli IDLE nie ruszę to karta zawsze będzie wstawać a jak dam za niskie napięcie w stress to najwyżej bluescreena złapie. Tak mi się chociaż zdaje :D
    rzymo
    Level 33  
    RoStER wrote:

Z tego co przypuszczam to jeśli IDLE nie ruszę to karta zawsze będzie wstawać a jak dam za niskie napięcie w stress to najwyżej bluescreena złapie. Tak mi się chociaż zdaje :D

Tak, jak nie ruszysz początkowych stanów (to nie tylko idle, ale także zegary/napięcie w czasie bootowania) to nic wielkiego się nie stanie. Najwyżej pod obciążeniem zwis, resety sterownika i tym podobne atrakcje.

(jako taki punkt orientacyjny podam, że swojego GTXa 970 miałem ustawionego na 1350 MHz przy 1.05 V)
    RoStER
    Level 30  
    Więc tak ściągnąłem biosa z mojej karty przez gpu-z teraz otworzyłem go tym maxwell bios i zakładka voltage table i widzę CLK (to pewno są te stany) więc jakbym chciał np zmienić core karty na 1.1v to stany wszystkie powyżej 1.1v zniżam do tej wartości tak?.

Ale co z tymi pierwszymi napięciami

Dodatkowo z czego to wynika że moja karta powinna w boost mieć 1253mhz a robi 1303.6mhz ?
    rzymo
    Level 33  
    Quote:
    (...) więc jakbym chciał np zmienić core karty na 1.1v to stany wszystkie powyżej 1.1v zniżam do tej wartości tak?. "

Tak jest najprościej i najbardziej pewnie (ale nieco monotonnie, bo trochę tych suwaków jest :)). Wszystkie, które są powyżej 1.1V obniżasz do tylu. Tych o mniejszych wartościach nie musisz ruszać.

Quote:
    Dodatkowo z czego to wynika że moja karta powinna w boost mieć 1253mhz a robi 1303.6mhz ?

Zakładka 'Boost State', profile P00 i P02, pole GPC max - liczby są większe niż 1253? Jeśli tak, to karta będzie się rozpędzać do wyższych zegarów (zależnie od temperatury, obciążenia, power limitu) niż jest to podane w polu Boost Clock, w pierwszej zakładce.
    RoStER
    Level 30  
    Tak to wygląda w zakładce Boost State:

Załączam zedytowany bios (na razie napięcia) do sprawdzenia czy czegoś nie zepsułem.

Screeny z programu jak to ustawiłem:

Do clk 48 nic nie ruszane od CLK 49 do CLK 56 tylko MAX voltage na 1.1 a od CLK 67 do CLK 74 min i max 1.1v

@EDIT
    Po UV wygląda to tak:

Problem taki że przy teście co parę sekund jest jakby przycięcie co widać na screenie w zakładkach "bus interface load" oraz "memory controller load", zawiesza się test mignięcie i leci dalej.

Aktualnie tak:
    Napięcie z 1.125 na 1.156v core boost 1455.5mhz memory 1900.8Mhz w rise of the tomb raider wszystko gra.
    rzymo
    Level 33  
    Przycięcia - napięcie było zbyt niskie. 1.1V najczęściej pozwala uzyskać 1380 - 1400 MHz. Dodatkowe 50 MHz wymaga już podbicia napięcia - 1.1375 pewnie nie chciało Ci się już sprawdzać (zawsze to ciut niżej niż 1.15)? :)

Czyli obecnie masz ponad 100 MHz na rdzeniu więcej (+ szybciej taktowane pamięci), przy nieco niższym napięciu?
    RoStER
    Level 30  
    rzymo wrote:
    Przycięcia - napięcie było zbyt niskie. 1.1V najczęściej pozwala uzyskać 1380 - 1400 MHz. Dodatkowe 50 MHz wymaga już podbicia napięcia - 1.1375 pewnie nie chciało Ci się już sprawdzać (zawsze to ciut niżej niż 1.15)? :)

Czyli obecnie masz ponad 100 MHz na rdzeniu więcej (+ szybciej taktowane pamięci), przy nieco niższym napięciu?

Sprawdzałem za słaby egzemplarz :D potrafi w 3dmark paść.

Aktualnie mam 1443mhz i 3758mhz mem, przy 1.156v

gdzie na stock było 1305mhz i 3505mhz mem, przy 1.206v