Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe do bloku 5.1 pokój 26m

wiewior123 22 Sep 2017 16:38 1314 5
    wiewior123
    Level 8  
    Witam
    Chciałem zmienić obecne plastikowe kino Samsung ht 555 na coś lepszego. Wiedziałem że na raz raczej będzie mi ciężko wydać dużo kasy więc kupiłem amplituner i subwoofer wcześniej. Amplituner to Pioneer 1020k 7.1. Kupiony ze względu na dobrą cenę, radio internetowe i to że lubię ta firmę ?
    Sub Pioneer S-W160S-K kupiłem kiedyś jako nowy, z tych co słyszałem do 600 zł zagrał najlepiej.
    Teraz przyszedł czas na głośniki i tu chciałem poprosić o pomoc. Szukam czegoś ładnie wyglądającego, nie koniecznie muszą być to kolumny wolnostojące, ale żeby to grało, zestaw 5.1, moja żona nie na wszystko się zgodzi. W końcu nasz pokój z kuchnią ma ok. 26 m2 (dołączam rozkład mieszkania i rozkład obecnych głośników). Z tego co się rozglądałem znalazłem Jamo 606, które mają dobre opinie i też dobrze wyglądają, oraz FERGUSON DREAM TOWER, które tylko ładnie wyglądają ? oglądamy dużo filmów (netflix i inne źródła zarówno z lepszym dźwiękiem jak i gorszym), muzyka z radia internetowego, raczej nie mam wygórowanych wymagań. Budżet ok. 1000 zł głośniki mogą być używane. Sorry za jakość rysunku. Za kanapą mam okno, po bokach kwadracikami zaznaczyłem głośniki oraz za tv centralny (u mnie teraz jest przed tv).
    Kino domowe do bloku 5.1 pokój 26m
    Darek A.
    Level 20  
    Jestem wieloletnim audiofilem, muzyką czynnie zajmowałem się przez naprawdę wiele lat i powiem tak:
    - dobrą akustykę gwarantuje nam jedynie drewno, każda kolumna, żeby nie wiem jak wyglądała super i była wykonana nie wiem z czego nie zabrzmi tak, jak drewniana. Rezonans drewna rządzi się własnymi prawami, to dlatego w dobie włókien węglowych i innych super materiałów dobre skrzypce wciąż są drewniane, a fortepian z racji swoich desek waży niemal tonę (przypuszczam, że tyle). Nie jest łatwo znaleźć drewniane nagłośnienie wyglądające w miarę futurystycznie, akceptowalnie dla obecnych trendów.
    Miałem podobny problem, moje ulubione nagłośnienie wylądowało w piwnicy, "bo nie pasowało" do wyglądu pokoju, długo szukałem czegoś alternatywnego i w rezultacie kupiłem kino domowe LG HT762TZ, przedłużyłem rurki kupując je w markecie budowlanym, bo zależało mi, żeby głośnik stojący za narożnikiem wystawał ponad jego oparcie i co?.....
    .... i to całkiem dobrze chodzi.
    Mam to coś w dźwięku, co jest dla mnie najważniejsze:
    - dobry, miękki bas i bardzo wysokie, ale milutkie soprany, bo nie lubię jak coś dzisiaj dudni niczym tętno trzęsienia ziemi, ale tylko w obszarze głośników, gdzie kilka metrów dalej już nic nie słychać.
    Wybór jest dzisiaj wielki, ale idź "w drewno".
    wiewior123
    Level 8  
    dzięki za poradę.
    a czy ktoś może zaproponować jakiś konkretny zestaw głośników ..
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Darek A. wrote:

- dobrą akustykę gwarantuje nam jedynie drewno, każda kolumna, żeby nie wiem jak wyglądała super i była wykonana nie wiem z czego nie zabrzmi tak, jak drewniana. Rezonans drewna rządzi się własnymi prawami, to dlatego w dobie włókien węglowych i innych super materiałów dobre skrzypce wciąż są drewniane, a fortepian z racji swoich desek waży niemal tonę (przypuszczam, że tyle). Nie jest łatwo znaleźć drewniane nagłośnienie wyglądające w miarę futurystycznie, akceptowalnie dla obecnych trendów.
    Zajmowałeś się tworzeniem muzyki i nie znasz podstaw akustyki? Skrzypce są drewniane, fortepian jest drewniany bo drewno rezonuje, co w tym przypadku ma wpływ na brzmienie instrumentu. Kolumna głośnikowa nie może rezonować! Obudowa musi tłumić dźwięki a nie wpadać w rezonanse! Inaczej grać będzie płyta drewniana a nie głośnik i całe zgranie fazowe pójdzie w gwizdek. Kolumn nie robi się z drewna a z płyt wiórowych. Nie z oszczędności a z fizyki właśnie! Jeśli już stosuje się drewno, to używa się bardzo twardych odmian, które nie będą rezonować. Użycie lipy czy świerku, mimo wspaniałych głośników, spowoduje koszmarne brzmienie zestawu.
    Darek A. wrote:
    Nie jest łatwo znaleźć drewniane nagłośnienie wyglądające w miarę futurystycznie, akceptowalnie dla obecnych trendów.
    Ehh. Jak się chodzi po marketach to tak jest.
    Darek A. wrote:
    Jestem wieloletnim audiofilem
    Darek A. wrote:
    w rezultacie kupiłem kino domowe LG HT762TZ,
    Wybacz Kolego, ale sam sobie przeczysz!
    Kupujesz chińską tandetę, która brzmi jak karton po pomarańczach, a nazywasz się audiofilem...
    wiewior123 wrote:
    Budżet ok. 1000 zł
    Szału nie będzie. Na razie widzę tylko jedną możliwość.
    http://allegro.pl/zestaw-kolumn-tonsil-maestro-subwoofer-bcm-i6968909839.html#thumb/4
    Z Brzezin do Płocka jedziesz godzinkę, więc problemów z odbiorem byś dużych nie miał.
    wiewior123
    Level 8  
    To już te Jamo 606 bardziej mi odpowiadają. Dzięki za propozycje.
    Co do wypowiedzi pierwszego kolegi no to rzeczywiście się to nie klei, tu propozycja drewna a tu zakup plastiku.
    Może jakieś mniejsze głośniki, niekoniecznie kolumny podłogowe. Ktoś coś podpowie?
    Wspominałem, że moja żona nie na wszystko się zgodzi.
    operusmarciniak
    Level 9  
    Ja osobiście polecił bym tobie pomimo ze to jest zestaw komputerowy to do kina domowego nadaje się jak najbardziej chodzi tutaj o Logiteh Z5500. Jedyny problem jaki jest to ze już noe kupisz ich nowych wiec pozostaje tylko zakup z drugiej ręki.