Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vivaro - Wyprogramowanie tachografu

pp_pablo 22 Sep 2017 20:09 4188 29
    pp_pablo
    Level 25  
    Panowie,

z Mastera i z Interstara bez problemów wyprogramowywałem Clipem tachograf. Z Movano jeszcze nie miałem okazji więc nie wiem czy pójdzie.

Trafił mi się Opel Vivaro i tu leże. Clip normalnie po VINie zaczytuje dane auta. Można sobie normalnie analizować wszystkie parametry, natomiast nie ma możliwości (albo nie umiem) przestawienia na czytanie prędkości po ABS. Może ktoś wie i podpowie jak to zrobić (może to być odpłatnie szkolenie, bo wiedza kosztuje :D --> wtedy śmiało proszę o prv).

Od razu zapytam czy w Traficu/Primastarze będzie tak samo jak w Vivaro?

PS. Vivaro 2.0 DCI z 2009r.
    pp_pablo
    Level 25  
    Nikt nic nie podpowie?
    milejow
    Level 43  
    pp_pablo wrote:
    czy w Traficu/Primastarze będzie tak samo jak w Vivaro?

Tak samo bo mają identyczne moduły UCH. Wyprogramowujesz Clipem zaznaczając sygnał prędkości z ABS (analogowy).
    Jak byś trochę poszperał po forum, znalazł byś temat o Masterze, procedura wywalenia tacho identyczna-odpięcie tacho od sieci i przestawienie UCH na odczyt prędkości przez zegary z ABS. W wersji z tacho to on odczytuje prędkość i zamienia ją na ramkę CAN, wskaźniki po komendzie z UCH odczytują prędkość z magistrali CAN auta (cyfrowo) Po przeprogramowaniu na opcję bez tacho, UCH wysyła komendę do zegarów o odczycie sygnału prędkości analogowo, z ABS.
    pp_pablo
    Level 25  
    milejow wrote:

Jak byś trochę poszperał po forum, znalazł byś temat o Masterze, procedura wywalenia tacho identyczna-odpięcie tacho od sieci i przestawienie UCH na odczyt prędkości przez zegary z ABS.

Kolego dziękuję za odpowiedź, ale z tachografem w Masterze radzę sobie bez problemu. W vivaro wchodząc w UCH nie mam w ogóle "zakładki" do przeprogramowania sygnału prędkości z tacho na abs.
    milejow
    Level 43  
    Dziwne, że jest problem bo Vivaro i Trafic bazują na tym samym UCH.
    pp_pablo
    Level 25  
    Jutro popróbuję znowu. Może w Traficu/Vivaro robi się to z innego podmenu niż w Masterach.
    Jamrug
    Level 16  
    Movano robiłem Clipem i nie dałem rady. Jedynie mod eepromu z UCH i Zegarów.
    Jak widać Opelki są zabezpieczone.
    pp_pablo
    Level 25  
    Podsyłam zdjęcia z Clipa. Widać, że w UCH informacja o prędkości samochodu ustawiona jest na tachograf. W zakładce przyuczenia nie ma możliwości zmiany. Coś komuś świta?
    Opel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografu
    pp_pablo
    Level 25  
    Adam7009 idąc Twoim próbowałem. Nie ma tam opcji zmiany. Poniżej zdjęcia (krok po kroku):
    Opel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografuOpel Vivaro - Wyprogramowanie tachografu

Dodano po 4 [minuty]:

Cholera, nie wiem dlaczego dodały się do góry nogami.
    Może nie "typ UCH" a przyuczenie?? Tu się trochę bałem, że coś pokręcę. Czy widoczny kod powinienem przepisać i dalej przechodzić procedurę? Opel Vivaro - Wyprogramowanie tachografu
    Pablo_79x
    Level 7  
    Wiem że to temat archiwalny i stary ale czy koledze udało się uzyskać ten kod blokady?
    Jeśli tak to jak go zdobyć czym wygenerować bo nie mogę zaprogramować uch i. Ile wiem skąd ten kod.
    Dzieki
    Axmoto123
    Level 5  
    Witam. Panowie a czy ktoś demontował tachograf z 2012 roku Master ? CLIP-em juz tego się raczej nie zrobi... Proszę o info czy ktoś zna temat
    kubus4995
    Level 20  
    Do opcji programowania jest potrzebny generator kodu wejscia i wyjscia bez tego nic nie zrobisz Clipem.
    dk1
    Level 12  
    Dał ktoś rady z tym tacho w vivaro ? mam też taki problem z traficiem nie ma opcji zmiany w clipie
    dk1
    Level 12  
    na 95080, mam virgin do 93c66 ale nie do tego
    dk1
    Level 12  
    Dzięki. Jutro przetestuję i dam znać. Licznik też trzeba ruszać czy pociągnie z uch konfigurację ?
    dk1
    Level 12  
    Nie zadziałało. Dalej przebiegu nie pokazuje, w uch mam dalej odczyt predkości tacho
    adam7009

Level 40  
    Bo źle robisz,odłącz licznik i bez licznika testujbo Ci z niego przepisuje do uch ,wgraj do UCH to co dałem i sprawdź w uch bez podłączania licznika,nie powinno być już tacho ,zdaj relację to powiem co dalej.
    Nawet jak bys włożył nowe UCH czy z auta bez tacho przy podpiętym liczniku to uch przejmnie dane z licznika .
    dk1
    Level 12  
    ok bez licznika ma odczyt z abs. Wgrać teraz do licznika jakiś wsad z licznika bez tacho?

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Wrzuciłem wsad z innego licznika i działa. Dzięki wielkie za pomoc !
    dk1
    Level 12  
    Prędkość raczej ok. Jeszcze raz dzięki
    rtvcel
    Level 1  
    Witam. Ja ostatnio przerabiałem wyprogramowanie tachografu w moim Traficu 2.0 dci 2008 auto sprowadzone z Niemiec z fabrycznym tacho. Wszystko było ok tachograf pokazywał przebieg wiec nie przeszkadzało mi to że na liczniku się on nie wyświetla. Do czasu aż na warsztacie nie odłączyli akumulatora i tachograf bezpowrotnie zgasł bo nie była wymieniana bateria, nie robiłem przeglądów bo nie korzystałem z tacho a o konieczności wymiany baterii dowiedziałem się po fakcie, ale do rzeczy. Obdzwoniłem wszystkich elektroników w okolicy większość stwierdziła że tego nie da się zrobić, dwóch wyceniło ten zabieg na 600zł bo trzeba wymontować licznik i wgrywać nowe oprogramowanie, zakodować go na nowo i jeszcze kilka innych rzeczy ale już dokładnie nie pamiętam.
    Temat nie dawał mi spokoju wiec postanowiłem że spróbuje sam to ogarnąć. Kupiłem interfejs ELM 327 i zainstalowałem program DDT4all jest on podobno zamiennikiem programu Clip.
    Miałem trochę to utrudnione bo program DDT4all jest po francusku (może są inne wersje po polsku nie wiem) ale z tłumaczem google jakoś to rozpracowałem.
    Opel Vivaro - Wyprogramowanie tachografu

Wywalamy tachograf
    Łączymy się z autem na wyłączonym zapłonie.
    1 wybieramy model naszego auta
    2 klikamy w opcję UCH
    3 u mnie akurat środkowa pozycja rozwijała dalsze opcje
    4 klikamy tutaj i przechodzimy do 5
    5 Otworzy nam wszystkie opcje do kodowania zegarów i tutaj należy już uważać co się zmienia najlepiej zrobić zdjęcie wszystkich ustawień.
    Przed zmianą opcji na ABS/ESP trzeba odłączyć akumulator, ja odczekałem 5 min.
    Następnie podpinamy aku i zmieniamy opcję Chronotachygra na ABS/ESP
    Klikamy opcję Expert w lewym górnym rogu a następnie klikamy zapisz.
    Można już wyjść z programu i odłączyć interfejs.
    Po przekręceniu zapłonu przebieg powinien się wyświetlać już na liczniku.
    Sposób ten zadziałał u mnie wiec może komuś też się to uda, ale jak wiadomo każdy robi to na własną odpowiedzialność
    Pozdrawiam
    ElSanto
    Level 2  
    Szanowni Koledzy,
    mam również mega problem z tachografem w Vivaro 1.9, 2006.
    Kupiłem samochód w Niemczech, jest mi on potrzebny do pracy, niestety jest to model z już niedziałającym tachografem i nie mogę zarejestrowac auta, bo nie można odczytać przebiegu. Samochód więc stoi a ja nie mogę pracować. Kupiłem Kabel OBD2 Renault DDT2020+ v2.1 Renolink, DDT4All, połączyłem się ale opcje zmiany, według podanych przez Was wskazówek nie pokazują się u mnie. Nie mogę też już poruszać się autem, bo skończyły się tablice zjazdowe...jestem więc uziemiony :/

Potrzebuje pomocy fachowców, chetnie też za nią zapłacę, lub prześlę jakąś darowiznę dla adminów czy na rozwój forum.
    ElSanto
    Level 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

Miejscowość to 58-100 Świdnica, dolnośląskie. Jeśli nie ma tu nikogo godnego polecenia, daj proszę znać co dokładnie wykręcić i wysłać