Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zalany Samsung Galaxy S5 padł - Telefon został zalany i nie uruchamia się.

22 Wrz 2017 20:35 2592 5
  • Poziom 3  
    Witam.

Mam problem, albowiem wpadł mi dzisiaj do wanny Samsung Galaxy S5, minęło około 3-5 sekund zanim udało mi się go dorwać w rękę i wyłowić.
    Jakieś 2 sekundy po wyłowieniu telefon wyłączył się. Ja głupi, nie potrzebnie od razu próbowałem go uruchamiać, niestety bez skutku.

Telefon rozebrałem praktycznie do zera, aby wysuszyć komponenty (krople wody dostały się wszędzie, były również na płycie głównej), złożyłem ponownie i niestety problem występuje nadal.

Jeżeli spaliła się płyta główna, wymieniłbym ją, jednak musiałbym mieć pewność, że to właśnie ta część uległą zniszczeniu. Czy można to jakoś po domowemu sprawdzić? Dodam, że przy próbie uruchomienia telefonu za pomocą przycisku (Power) + (Vol-), gdy przyłożę do niego ucho, słychać cykliczne cykanie (cyk-cyk-cyk.... :D) Cykanie słychać tylko podczas trzymania (Power) + (Vol-), przy samym Powerze go nie słychać.

Co wy sądzicie o tym, może jest ktoś, kto miał podobny problem? Wymiana płyty to 250zł, więc zdecydowanie bardziej opłaca się ją wymienić, niż kupować nowy telefon z podobnej półki. Bardzo zależy mi, aby go uratować, no chyba, żeby okazało się, że to zupełnie nieopłacalne.

Liczę na waszą pomoc.

Pozdro :)

@edit
    Dodatkowo, ucieszą mnie informacje, jak i czy w ogóle się da, odzyskać dane z pamięci wewnętrznej tego telefonu.
  • Poziom 35  
    W Twoim przypadku udaj sie jak najszybciej do serwisu gsm wcelu wymycia płyty i podzespołów w izopropanolu, po to żeby telefon działał i można było odzyskać dane. Masz S5 czy S5 NEO?? Zwykła S5 jest wodoszczelna.
  • Poziom 3  
    Mam S5 zwykłą. Wodoszczelna jest, fakt, jednak kiedyś sam wymieniałem w tym telefonie port USB, po demontażu i złożeniu niestety wyświetlacz nie był już szczelnie przyklejony, ponieważ trochę uszkodziłem taśmę, która go trzymała i doklejałem własne kawałki taśmy. Ale bardziej wydaję mi się, że płyta się zalała przez fakt, że akurat telefon się ładował i otwarta była zaślepka portu USB, bo pod wyświetlaczem nie zauważyłem zbytnio wody.

W kwestii czyszczenia, uważasz, że to pomoże, czy płyta może być spalona i tak czy inaczej nic to nie da?
    Mój szwagier ma znajomego, który zajmuje się serwisowaniem telefonów, jutro przedzwonię, żeby zapytać czy wykonuje takie czyszczenie.

PS. Orientujesz się ile sobie życzą za takie czyszczenie w typowym serwisie?

@edit

Poprawka, przy próbie uruchomienia telefonu samym przyciskiem "Power", również słychać cykanie. Ogólnie nie jestem pewien czy dochodzi z głośnika czy z wewnątrz telefonu (zwarcie/bezpiecznik).
  • Admin grupy GSM
    To jak piszesz cykanie to może być wibracja która dostaje jakieś znikome zasilanie lub jest na zwarciu i tak się zachowuje. Wyciąg baterię i oddaj telefon do serwisu aby go porządnie wyczyścić.
  • Poziom 3  
    Jutro zaniosę do czyszczenia. Dzięki za wskazówki :)
  • Poziom 3  
    Do wymiany płyta główna i wyświetlacz, czyli koszt prawie całego telefonu :D