Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Deskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopu

panzerkampf 22 Sep 2017 21:05 20655 12
    panzerkampf
    Level 10  
    Witam, wpadła mi w ręce deskorolka typu "Hoverboard", która ma jedną stronę zupełnie martwą :(
    Na 90% jest to wina modułu żyroskopu (występuje po jednym na stronę) bo po zamianie miejscami zawsze głucha jest tylko strona z modułem uszkodzonym.
    Deska się uruchamia i wydaje z 3 tony, reaguje na naciśnięcie podnóżka po "sprawnej" stronie przez piknięcie i zapalenie światła tylko po tej jednej stronie oczywiście silniki nie reagują :/ Druga strona nie reaguje. Po jakimś czasie deska zaczyna miarowo pikać (error).

Problem polega na tym że zupełnie nie umiem znaleźć zamiennika, miałem inny moduł żyroskopu, który miał być uniwersalny, ale niestety z tym modelem nie współpracuje. Może pokierujecie mnie gdzie mogę szukać tej płytki?
    A może ktoś z Was posiada coś takiego z demontażu? :)

To straszny Chińczyk, brak modelu na obudowie, nie wspominając o tabliczce znamionowej. Jedyne co do niego mam to instrukcja, ale z niej też nic nie da się dowiedzieć.

Na zdjęciach moduł niebieski to niedziałający zamiennik.
    Deskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopuDeskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopuDeskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopuDeskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopuDeskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopuDeskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopu

Szybka Edyta:
    Wertując olx doszedłem że to Manta MSB001 Viper albo klon ;)
    panzerkampf
    Level 10  
    Właśnie niestety nie mam symbolu, szukałem, bo miałem nadzieję ;) Jedyne co mi zostało to porównywanie ze zdjęciami i ta Manta jest najbardziej podobna (na moim nawet nie mam loga manty :/ )

Jedyne symbole na płytkach to daty produkcji i nr serii - wizualnie nie znalazłem takich samych modułów w necie.
    Może masz jakieś pomysły gdzie można szukać takich elementów z demontażu? :)
    panzerkampf
    Level 10  
    Fizycznie nie mam z czym porównać ;)
    W sumie póki nie dostałem tego do naprawy to nie wiedziałem o istnieniu takich wynalazków.

Ten z fotki powyżej wizualnie identyczny z moim <albo bardzo podobny>
    1 PAWEL
    Level 42  
    Zbyt dużo producentów kopii i zmian.
    Zbyt drogo wyjdzie wymiana całej elektroniki.
    jerzyokonin
    Level 8  
    Witam, udało się coś z tą deską podziałać?
    Może spróbujemy pomóc w temacie - Serwis GoBoard.
    panzerkampf
    Level 10  
    Niestety zabrakło mi determinacji i poszła na części :/
    jerzyokonin
    Level 8  
    Witam. Szkoda,że wcześniej nie wypatrzyłem tematu może by się uruchomiło sprzęt. Mamy trochę części serwisowych bo Chińczyk składał "deski" biorąc graty od różnych producentów. Pzdr Jerzy
    sensible
    Level 11  
    jerzyokonin wrote:
    Witam, udało się coś z tą deską podziałać?
    Może spróbujemy pomóc w temacie - Serwis GoBoard.

Witam można prosić jakiś nr. tel oraz info skąd jesteście???
    jerzyokonin
    Level 8  
    Witam, Serwis GoBoard został zawieszony przez "życzliwych". Teraz mam inne zajęcia i ograniczony dostęp do netu - taka praca. Żyroskopy padają - my je wymienialiśmy bez analizy - chyba rozprogramowywały się procki. Mam coś w swoich zasobach. Niech Pan podeśle fotki z płytek Gyro i płyty głównej. Jeśli będzie to co mam to pomogę. Kontakt dodatkowy i też raczej wieczorny: jerzyokonin(malpa)gmail.com . Pzdr Jerzy
    Wiesiek05
    Level 11  
    Ma pan może coś takiego ? Albo co by innego pasowalo

Deskorolka elektryczna "Hoverboard" samobalansująca - awaria żyroskopu
    ryszard 76
    Level 1  
    Zwykle jak jest martwa jedna strona, to najczęściej wina leży w tranzystorach mocy. Najczęściej jeden z nich dostaje zwarcia i po zawodach. Trzeba pokręcić jednym kołem i drugim przy wyłączonej desce. Jedno z nich będzie jak gdyby szarpało. I w tej części sterownika trzeba szukać zwartego tranzystora. Na jedno koło przypada 6 tranzystorów.