Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus 1212 - światła krótkie i długie świecą razem, skoki temperatury silnika

22 Wrz 2017 22:37 1173 6
  • Poziom 11  
    Witam, problem polega na tym iż światła długie oraz krótkie świecą razem.
    Po włączeniu świateł krótkich jarzy się kontrolka niebieska, gdy dam długie to świeci już mocno.
    Żarówki wyciągałem, cały czas świecą się dwa żarniki, krótkie są bardzo żółte.
    Ponad to gdy silnik jest rozgrzany a włączy się światła pozycyjne/krótkie/długie to temperatura na wskaźniku rośnie o 20 C.
    Stacyjkę wymieniłem, dzisiaj dałem nową skrzynkę bezpieczników, żadnych rezultatów nie ma.
    Podpiąłem miernik pod czujnik temperatury płynu chłodzącego:
    - na wyłączonych światłach ~5,5V
    - na włączonych światłach pozycyjnych ~6,2V
    - na włączonych światłach mijania/drogowych ~5,8V
    Czy tam wgl. powinno być jakieś napięcie?
    Posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej?
    Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
  • Testo
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Problem to słaba masa.
  • Testo
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Posprawdzaj wtyki, złączki, czy nie są upalone, zaśniedziałe, przede wszystkim te przy masie.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Brak masy na żarówkach z podwójnymi żarnikami światła szosowe i mijania palą się jednocześnie a to dlatego iż jest brak masy i jeden żarnik pobiera masę przez drugi żarnik żarówki i wówczas oba żarniki połączone są szeregowo i świecą obydwa.
  • Poziom 11  
    ok, dzieki wielkie, sprawdze mase przy reflektorach i tą kostke co jest za filtrem powietrza.
    Jeszcze przeprowadziłem taki eksperyment, iż odpiąłem wtyczke przed tą kostką z przodu i mierzyłem napięcie na czujniku temperatury.
    -Bez włączynych świateł nieco ponad 5V
    - z włączonymi światłami- odpięta kostka ~5,7 V
    Skąd bierze się to 0,7V ?
    Byłem u znajomego, mierzyłem u niego wartośći, na każdym położeniu stacyjki miał nieco ponad 5V.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Brak masy na lampach i kabinie albo sam wskaźnik nie ma masy z deski/pulpitu. Daj przewód co najmniej 6mm2, albo plecionkę miedzianą z silnika na kabinę, a potem szukaj przyczyn ewentualnych usterek jeśli będą.
  • Poziom 11  
    Powiem tak, w okolicach filtra powietrza była kostka do której wchodziły dwa przewody prądowe z kabiny i jeden masowy, lecz do lamp podłączone były tylko te dwa prądowe, masy ktoś szukał sobie na śrubce. Jeszcze jedno ale, na żarówki zakłada sie takie wtyczki, dzisiaj dowiedziałem sie że od początku były założone odwrotnie...
    Zrobiłem nowy przewód już bez tej kostki i poprawnie założyłem te wtyczki na żarówki, można już rozróżnić światła drogowe od świateł mijania. Co do skoków temperatury to sie nie wypowiem bo ostatnio traktor nigdzie nie jeździł. Sprawdze jeszcze wszystkie przewody masowe jakie tylko znajde.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuje za pomoc
    Edit://
    Witam, nie chce tworzyć nowego tematu który będzie bardzo podobny do istniejącego.
    Otóż razu pewnego światła mijania uciekły, dosłownie.
    Mierze na końcówkach wtyków miernikiem i pokazuje ok 12V a żarówka nie świeci, wymieniałem żarówki, bez rezultatu.
    Nie rozumiem bo miernik pokazuje napięcie a żarówki nawet sie nie żarzą.
    Swiatła drogowe świecą normalnie.