Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria zamiennik w LG G4

xrsxrs 22 Sep 2017 22:46 2631 2
    xrsxrs
    Level 4  
    Hejka, mam takie pytanie czysto naukowe, będzie na końcu. Kupiłem na Aliexpress firmową (jakiejś tam firmy) od super sprzedawcy (same pozytywy itp itd) baterię zamiennik do smartfona. Mniejsza z tym że niby ma drugie tyle pojemności co oryginał (bo pewnie nie ma), że może wybuchnie i spali mi dom itp., nie o tym temat. I teraz jedźmy dalej: jak wkładam tą baterię to telefon wyświetla komunikat że bateria jest nieoryginalna i niewłaściwa (przy oryginale oczywiście nie mam takiego komunikatu). Jeżeli załaduje tą baterię w kilku 2-3 cyklach do 100% (oczywiście z restartami telefonu, który się burzy że bateria nie jest oryginalna) to o dziwo komunikaty powoli znikają i można spokojnie na tej baterii pracować bez problemów. Już po pierwszym cyklu do 100% jest ok, dopóki się nie wyjmie baterii. I teraz pytanie do fachowców: 1. dlaczego tak się dzieje, czy chodzi o to że baterii po kilku cyklach i naładowaniach wyrównuje się rezystancja lub coś podobnego i wtedy smartfon się nie burzy 2. na jakiej zasadzie działa zabezpieczenie w smartfonach które identyfikuje zamiennik baterii (na jakiej podstawie, po czym to poznaje)? Czy oryginalna bateria ma jakiś chip lub czujnik bo takowego nigdzie nie widzę w oryginalnej baterii, czy to kwestia energetyczna baterii, którą identyfikuje oprogramowanie smartfona? Jedyna różnica między orygniałem a zamiennikiem polega na tym że zamiennik ma w pinach zasilających tych blaszkach kilka malutkich dziurek wielkości główki igły, i białą naklejeczką (naklejeczka nie ma żadnych właściwości magnetycznych itp, bo przekładałem ją do zamiennika), dziurki w pinach nie sądzę żeby miały jakieś znaczenie, ani z niczym się nie łączą jakoś osobno w telefonie, tylko po prostu piny z baterii dotykają pinów blaszek od telefonu; a zatem wychodziło by na to że oprogramowanie tel jakoś mierzy parametry baterii i na tej podstawie ustala czy jest oryginalna czy nie-jak myślicie? Nie mam niestety miernika i nie jestem w stanie tego ustalić. Myślę że ten temat przy okazji pomoże i odpowie wielu osobą na pytanie skąd mają takie komunikaty (bo przecież może się komuś zdarzyć że np. kupi niby oryginał baterię wyglądającą identycznie, nawet nie zamiennik) itp itd
    puzon92
    Level 11  
    W moim telefonie LG Stylus 2 ten komunikat "niewłaściwa bateria" zaczął się pojawiać po aktualizacji systemu. U mnie jest na 100% oryginalna bateria, sprawdzałem tą baterie również an telefonie znajomego, u niego wszytko jest dobrze a u mnie nawet na jego baterii wyskakuje ten komunikat i telefon się wyłącza. Czy ma ktoś rozwiązanie na ten problem?
    xrsxrs
    Level 4  
    U mnie jednak jest wadliwa bateria (zamiennik z Chin) więc zamykam temat.