Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo z710 - Brak bluetooth

amoralez 23 Sep 2017 00:10 1077 2
    amoralez
    Level 17  
    Witam. Już od dość dawna szukam rozwiązania mojego problemu i niestety nie znalazłem żadnej informacji, która by podpasowała pod dotyczący mnie przypadek więc w kwestiach jak zwykle już przegranych ... pytam Was :)

Mianowicie, posiadam komputer z tematu. Na nim z czystej dystrybucji Win10 z oficjalnej strony. Do tego doinstalowane org stery ze strony lenovo. Oczywiście po instalacji wszystko śmigało aż miło :) Po jakimś czasie zauważyłem, że nie mogę podłączyć do lapka słuchawek bluetooth. Pamietam, że zainstalowałem wtedy ponownie sterownik bluetooth i odrazu po instalacji wskoczyła ikonka blue i problem znikł... na chwile. Teraz sprawa jest beznadziejna. Mianowicie, w trybie samolotowym mam przycisk on/off bluetooth, ale jest nieaktywny. W menadżer urządzeń nie widnieje żadne urządzenie bluetooth. Gdy chce dodać jakieś nowe urządzenie bluetooth, wyskakuje error :/ Po wpisaniu services.msc mam 2 usługi bluetooth, - device monitor i OBEX Services. Obie podobno odpalone i działają. Nie wiem jak już to włączyć :/ Wszelkie solucje kierują się do ponownej instalacji bluetooth lub jego włączenia. Ręce opadają :(
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    amoralez
    Level 17  
    No i tu jest problem gdyż ... gdy mam sterownik bluetooth zainstalowany to w trybie samolotowym posiadam przycisk bluetooth, ale jest nie aktywny (szary bez możliwości zmiany). Gdy odinstaluje sterownik, przycisk po restarcie kompa znika ale ... w menadżer urządzeń żaden nieznany sprzęt się nie pojawia. Jedyne urządzenie, które jest nie znane to "nieznane urządzenie usb a w jego info o identyfikacji sprzętu widnieje USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE. Ogólnie to ... wogóle tam nie ma żadnego urządzenia bluetooth :/

Edit. Przeinstalowałem dla zasady sterowniki od karty wifi i ... nic się nie zmieniło.

Rozumiem, że rozwiązania nie ma na mój problem i szukać jedynie pomocy u producenta ?