Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion g7 - Nie działa WiFi

@rti 23 Wrz 2017 11:35 729 6
  • #1 23 Wrz 2017 11:35
    @rti
    Poziom 21  

Witam. System nie widział karty wifi. Oryginalnie była wsadzona Ralink RT3290. Zmieniłem ja na inną i teraz system wykrywa kartę ale cały czas widnieje ona jako "wyłączona". Próba jej włączenia nic nie daje ponieważ po chwili znowu jest komunikat "wyłączona". Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? System jest na nowo postawiony (Windows 10 HP 64 bit), sterowniki zainstalowane najnowsze ze strony producenta a ta karta nadal nie chce działać.

0 6
  • #3 23 Wrz 2017 11:42
    @rti
    Poziom 21  

Nie. Nowa karta nie jest tego samego producenta. Ale przecież producenci nie raz do jednego modelu pchają karty różnych firm, czego dowodem jest nie raz zamieszanie powstałe przy pobieraniu sterowników ze strony www.

0
  • #5 23 Wrz 2017 11:52
    @rti
    Poziom 21  

Wyżej jest napisane że system jest postawiony na nowo. Stara karta jest uszkodzona i system jej nie wykrywa. Nowe podkładałem już dwie i za każdym razem ten sam efekt.

0
  • Pomocny post
    #6 23 Wrz 2017 14:43
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Spróbuj zamaskować kawałkiem taśmy wskazany pin, to wymusi włączenie karty na stałe (jako efekt uboczny - wyłączenie karty za pomocą hotkeys będzie niemożliwe).

HP Pavilion g7 - Nie działa WiFi

0
  • #7 25 Wrz 2017 10:23
    @rti
    Poziom 21  

Odpowiedź trafiona. Karta od razu odpaliła, przycisk F12 świeci na biało a nie na pomarańczowo, sieci wykrywane i można się połączyć. Bardzo dziękuję!

0