Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konwerter hdmi-vga - kilka pytań

Florian11 23 Wrz 2017 12:05 603 2
  • #1 23 Wrz 2017 12:05
    Florian11
    Poziom 3  

Posiadam konwerter obrazu hdmi na vga z wyjściem jack dla podłączenia urządzenia dźwiękowego. Sprzęt spisuje się, gdy monitor obsługuje rozdzielczość 720p lub 1080p o odpowiedniej częstotliwości, najczęściej 60hz. Niektóre monitory działają w częstotliwości 50hz. Jako tryb obrazu należy ustawić cvbs, choć niektóre monitory tolerują rgb.

Mam kilka pytań:
    1. W jaki sposób mogę zmienić tryb pracy portu hdmi, gdy po podłączeniu urządzenia do monitora pojawia się informacja "out of range signal" nie posiadając innego odbiornika hdmi, nie mając na pilocie urządzenia przycisku do zmiany parametrów pracy hdmi? Czy jedynym wyjściem jest odwiedzenie kolegi bądź sąsiada, aby na moment udostępnił swój telewizor celem zmiany parametrów pracy złącza hdmi? Czy istnieją jakieś lepsze konwertery hdmi, które poradzą șobie z większą gamą monitorów i urządzeń hdmi?
    2. Po przyłączeniu słuchawek do wyjścia audio, strasznie cicho grają, nawet na maksymalnej głośności urządzenia z hdmi. W jaki sposób mogę zwiększyć siłę dźwięku?
    3. W niektórych monitorach po podłączeniu monitora, pojawia się informacja "brak tego trybu: 1280x720@50hz" ale obraz z urządzenia widnieje. Nie zawsze mam możliwość zmiany częstotliwości urządzenia hdmi na 60hz. Czy używanie trybu 50hz może doprowadzić do uszkodzenia monitora?

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2017 16:08
    sosarek

Poziom 43  

1. Znaleźć konwerter który automatycznie wymusi rozdzielczość na wyjściu.
    2. To wyjście audio dla wzmacniacza, aktywnych głośników itp. a nie słuchawek.

0