Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DFN6833B nie podaje wody na dolne śmigło

pympyrymszym 23 Wrz 2017 12:43 519 7
  • #1 23 Wrz 2017 12:43
    pympyrymszym
    Poziom 2  

Witam.
    Problem jak w temacie. Zmywarka zachowuje się jak by był włączony program 1/2. Od czego zacząć weryfikację? Proszę o pomoc, zmywarki jeszcze nie rozkręcałem. Dodam tylko, że awaria wystąpiła dwa miesiące po gwarancji (tak dla piewców marki ;) )...

0 7
  • Pomocny post
    #2 23 Wrz 2017 13:29
    Arcus1977
    Poziom 21  

Zacząć od sprawdzenia zaworu mycia strefowego (zmywarkę na plecy i szukać pod dolnym śmigłem części z małym silniczkiem, która zapewne będzie nosić ślady niewielkiego wycieku).

0
  • #3 24 Wrz 2017 20:19
    pympyrymszym
    Poziom 2  

Dokładnie jak napisałeś. Styki do silniczka mocno zaśniedziałe, po odkreceniu stwierdziłem zawilgocenie ( jak by silniczek się spocił) między silniczkiem a osłoną i wyraźnie wyczuwalny swąd spalenizny.
    "Mikser" ustawiony na odcięcie wody do dolnego śmigła.
    Bebechy zmywarki suche, nie zauważyłem wycieku.
    Co teraz?
    Gdzie mogę kupić taki silniczek?
    Załączam foto
    Czy może go sprawdzić ?
    Ac 220 czyli mogę go bezpośrednio do sieci podpiąć?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Wrz 2017 23:00
    Arcus1977
    Poziom 21  

Cały zawór kupisz. Np. w Nor...pl. Reklamy nie będę robił-wpisz w wyszukiwarkę. Należy jeszcze obejrzeć moduł. Triak od tego silniczka może już nie istnieć ;)

0
  • #5 26 Wrz 2017 08:46
    pympyrymszym
    Poziom 2  

Gdzie i jak mogę obejrzeć ten moduł i triak?
    Sklep namierzyłem, będę od 8 bombardował ich telefonem.

Dodano po 57 [minuty]:

Cały zawór kosztuje 160 PLN i dotrze do mnie na piątek dopiero.
    Samego silniczka tam nie dostanę.
    Idę popytać na wolumen.
    Podobno z mikrofalówek można przełożyć niektóre

0
  • Pomocny post
    #6 26 Wrz 2017 09:59
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

pympyrymszym napisał:
    Podobno z mikrofalówek można przełożyć niektóre

Tak , silniczek dasz z mikrofali ale co z uszczelnieniem wałka zaworu. Będzie cieknąć dalej i będzie powtórka ....

0
  • #7 27 Wrz 2017 18:39
    mrice
    Specjalista AGD

Kolego, nie kombinuj, zamów zgodnie z specyfikacją i wymień, a moduł jest pod maskownicą w drzwiach.

0
  • #8 29 Wrz 2017 14:48
    pympyrymszym
    Poziom 2  

Chciałbym podziękować serdecznie za pomoc i kolejny raz elektroda.pl ratuje mi cztery litery.

Problem rozwiązałem instalując silniczek obrotu talerza z mikrofali panasonic, o takich samych parametrach jakie miał oryginalny. Żeby zminimalizować ryzyko powtórki z rozrywki, silniczek, osłonę oraz mocowanie zaworu zaklaistrowałem patex one for all.

Zmywara myje aż dudni, gdy otworzyłem, żeby sprawdzić czy się wszystko kręci, siknęła mi prosto w oko - znaczy działa! Koszt naprawy poniżej 20 PLN. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Sam bym tego nie zrobił.

0