Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia II - Instrukcja kodowania pilota do alarmu MOBI-TECH

RobertGrzelak1984 23 Sep 2017 13:29 9888 4
    RobertGrzelak1984
    Level 3  
    Witam wszystkich.
    Poszukuję instrukcji / dokładnego opisu krok po kroku jak dodać/zakodować nowego pilota do alarmu MOBI-TECH.
    Obecnie mam dwa piloty, jeden nie działa a drugi już jest w opłakanym stanie i lada dzień zostanę bez żadnego.

Ewentualnie, czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć czy w miejsce tego alarmu mogę wstawić inny, ale tak abym nie musiał zmieniać okablowania zupełnie? Jest jakiś zamiennik pasujący pod tamten niemalże w 100%?
    piotrek22101
    Level 39  
    Dostałem kiedyś w ASO Skody.
    Instrukcja dokodowania pilota alarmu do samochodu:

1. Rozbroić auto alarm
    2. Nacisnąć i przytrzymać przycisk serwisowy do momentu usłyszenia sygnału dźwiękowego.
    3. Powtórzyć pkt. 2
    4. Włączyć zapłon samochodu, po czym wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk ze stacyjki
    5. Punkt 4 należy wykonać czterokrotnie, przy czym za 4 razem nie wyłączać zapłonu a zostawić kluczyk w pozycji ‘’zapłon’’ (Przy 4 włączeniu zapłonu alarm wyda sygnał dźwiękowy).
    6. Nacisnąć przycisk serwisowy krótkotrwale. – Alarm potwierdzi sygnałem dźwiękowym
    7. Przycisnąć przycisk serwisowy 9 razy
    8. Po chwili dioda LED powinna zamigać
    9. Powtórzyć pkt.7
    10. Przycisnąć przycisk pilota alarmu który chcemy dokodować
    11. Dioda LED potwierdzi dokodowanie miganiem.
    12. Wyłączyć zapłon samochodu
    13. Powtórzyć pkt 2 dwukrotnie.

Pilot powinien być w tym momencie zakodowany. W przypadku dokodowania 2 pilota powtórzyć całą czynność z drugim pilotem.
    RobertGrzelak1984
    Level 3  
    Ale.... Programujac nowego pilota mam wcisnąć tylko jeden przycisk? Nie trzeba jakoś zaprogramować który przycisk otwiera a który zamyka?
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Uczysz pilota,alarm powinien wiedzieć,co ma robić.
    RobertGrzelak1984
    Level 3  
    Powyższą procedurę potwierdziłem jeszcze, otrzymując ją bezpośrednio od producenta;-)
    Załączam dla potomnych.
    Wszystko poszło jak po maśle, a za 65zł mogę ewentualnie dokupić nowego pilota.
    Temat zamykam.
    Dzięki.