Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Nexus 7 32GB - Komunikat "usuwam"

23 Wrz 2017 15:49 1824 30
  • Poziom 6  
    Witam

Na wstępie chciałabym przeprosić jeśli wybrałam zły dział ale jest to mój pierwszy raz gdzie szukam pomocy na jakimś forum i jestem troszkę zielona :)

A wiec posiadam tablet Asus Google Nexus 7 32GB, tabletu używam sporadycznie, pewnego dnia rozładował się i nie był używany parę dni, gdy postanowiłam go włączyć tablet nie reagował, naładowałam go, była ikonka ładowania, ale nadal nie chciał się włączyć, postanowiłam zrobić factory reset no i wtedy zaczął się problem ponieważ od tamtej pory tablet ciągłe pokazuje ikonkę androida i pod spodem jest informacja "Usuwam".
    Trwać to może w nieskończoność. Nie dam rady również wejść w ustawienia poprzez naciśnięcie włącznika i głośności w dół... Dodam jeszcze że przy podłączeniu tableta z komputerem kablem urządzenie nie pojawia się w urządzeniach.
    Czy jest coś co mogła bym zrobić ?

Liczę na dobrą rade ;) Jeśli ktoś pomoże mi przywrócić do żywych tablet odwdzięczę się :please:
  • Poziom 38  
    BornForThis napisał:
    była ikonka ładowania

Była czyli pokazywała się animacja napełnianej baterii i naładowała się do pełna czy raczej nie ?
    BornForThis napisał:
    postanowiłam zrobić factory reset

CO dokładnie Pani zrobiła?
    Taka procedurę ?
    Wipe data/factory reset
    Wipe cache partition
    i na końcu
    Reboot system now

BornForThis napisał:
    ikonkę androida i pod spodem jest informacja "Usuwam

Gdy to się pojawia przytrzymanie dłużej przycisku od włączania i wyłączania (POWER) wyłącza tablet ?

Jeśli tak to czy jest Pani wstanie ponownie wejść w tryb recovery mode ?

Z tego co czytam te tablety mogą mieć ale akurat w pani przypadku nie koniecznie problem z pamięcią.
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Gdy to się pojawia przytrzymanie dłużej przycisku od włączania i wyłączania (POWER) wyłącza tablet ?
    Jeśli tak to czy jest Pani wstanie ponownie wejść w tryb recovery mode ?
    Z tego co czytam te tablety mogą mieć ale akurat w pani przypadku nie koniecznie problem z pamięcią.

No więc tak podczas informacji "usuwam" przytrzymanie guzika power powoduje wyłączenie tabletu ale tylko na chwile bo za chwile wyskakuje logo i następnie znowu ten android z Usuwaniem i mogę tak w kółko.
    Tablet podłączyłam do ładowania parę godzin wcześniej i bateria jest prawie naładowana, myślę ze da się naładować tablet do końca.
    gradek83 napisał:
    CO dokładnie Pani zrobiła?
    Taka procedurę ?
    Wipe data/factory reset
    Wipe cache partition
    i na końcu
    Reboot system now

Tak to była ta procedura o ile mnie moja kiepska pamieć nie myli no i później zaczął się po prostu usuwać i usuwać ... :)

A po przeczytaniu artykułu odnośnie tej pamieć mogę przyznać ze faktycznie tablet troszkę zwolnił, ale nie miałam na nim nic prócz paru aplikacji typu instagram messenger czy coś takiego wiec nie było na nim jakiś zdjęć czy filmów .
  • Poziom 38  
    BornForThis napisał:
    myślę ze da się naładować tablet do końca.

Postaraj się procedurę z recovery przeprowadzić raz jeszcze po Reboot system now podepnij zasilacz i zostaw tablet na kilka godzin i daj znać. Ogólnie możliwe ze wysypał się firmware i będzie trzeba wgrać nowy
    https://forum.xda-developers.com/wiki/ASUS_Nexus_7/ME370T
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Postaraj się procedurę z recovery przeprowadzić raz jeszcze
    Niestety ale nie mogę wejść w to menu. Przytrzymuje power i volume - i nic się nie dzieje, tablet załącza się do ikony androida z usuwaniem... a gdy nacisnę jednocześnie power i volume + to jedyne co to przełącza się na czarny ekran i w lewym dolnym rogu wyświetla komunikat "Formatting /data..."
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Rozładuj go do zera tak żeby się już nie włączał a później podłącz pod ładowarkę trzymając volume- uruchom tablet przyciskiem power i trzymaj volume- aż pojawi się menu jak w linku poniżej
    Link
  • Poziom 6  
    Mac! napisał:
    Rozładuj go do zera tak żeby się już nie włączał a później podłącz pod ładowarkę trzymając volume- uruchom tablet przyciskiem power i trzymaj volume- aż pojawi się menu jak w linku poniżej
    No dobrze w takim razie zostawie go przez noc w tym swoim usuwaniu, na pewno sie rozladuje, a jutro zobacze Pana sposob :) Dziękuję za pomoc oby się jutro udało :)
  • Poziom 38  
    BornForThis napisał:
    volume + to jedyne co to przełącza się na czarny ekran i w lewym dolnym rogu wyświetla komunikat "Formatting /data..."

Włącz ten tryb i zostaw na zasilaczu jeśli po 20min nic się nie stanie to obawiam się że jednak doszło do uszkodzenia pamięci... aczkolwiek podczas tego trybu możesz sprawdzić czy gdy p[odepniesz tablet pod PC system go jakoś nie wykryje.
  • Poziom 6  
    Okej tak więc zrobię. Przy podłączeniu do komputera podczas tego trybu nie wyskakuje nic w systemie niestety.

Poczekam czy coś ruszy jak nie to go rozładuje i postaram się zrobić to co pisał kolega wcześniej. A co jeśli pamieć faktycznie zostanie uszkodzona ? Rozumiem ze tablet będzie mógł służyć jako podstawka do kawy ? :D
  • Poziom 38  
    BornForThis napisał:
    to go rozładuje

Nie musisz go rozładowywać jak masz silne paznokcie albo pilniczek do paznokci bez problemu tylną obudowę zdejmiesz i możesz odpiąć baterię i na jedno wyjdzie.
  • Poziom 6  
    Mac! napisał:
    Rozładuj go do zera tak żeby się już nie włączał a później podłącz pod ładowarkę trzymając volume- uruchom tablet przyciskiem power i trzymaj volume- aż pojawi się menu

Tak też robiłam, niestety tablet się w ogolę nie chce włączyć a jest podłączony pod ładowarkę.

Również robiłam tak jak pisaliście by odpiąć baterie i niestety było to samo, nie mogę się dostać do tego menu. Tablet tak jakby w ogolę na to nie reagował na naciskanie klawiszy i przechodzi tylko do Usuwania.
  • Poziom 38  
    Podeślij zdjęcie tabletu od środka abym był pewny który dokładnie model masz. Ewentualnie na dole z tyłu obudowy pod głośniczkiem masz naklejkę i tam też pisze jaki model tabletu ale to raczej małym druczkiem i lepiej zrobić zdjęcie i powiększyć jak nie będzie można dojrzeć.

U mnie pisze ME370T
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:

U mnie pisze ME370T

U mnie również jest ten numer. a SN: D10KBC711025
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Odepnij baterię wciśnij i trzymaj przycisk 2 od góry to pewnie volume + i podepnij USB pod komputer i sprawdź czy wykryje nowe urządzenie np APX

W załączniku sterowniki jak by system nie mógł ich sam znaleźć.

Jaki system operacyjny masz win7 win8 win10 win xp ?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Odepnij baterię wciśnij i trzymaj przycisk 2 od góry to pewnie volume + i podepnij USB pod komputer i sprawdź czy wykryje nowe urządzenie np APX

W załączniku sterowniki jak by system nie mógł ich sam znaleźć.

Jaki system operacyjny masz win7 win8 win10 win xp ?

Tak, wykryło APX w menedżerze urządzeń, czy powinno byc rowniez widoczne tam gdzie dyski ? Posiadam windows 8, i dziękuje za punkty, będzie na waciki i jakieś piwko :)
  • Poziom 38  
    To teraz miej podpiętą baterię tablet niech będzie wyłączony.
    1) Wciśnij i trzymaj Volume Up + Volume Down + Power
    2)Powinno pojawić ci się BOOT menu
    3)Przyciskami Volume Up i Volume Down wybierz Recovery mode
    4)Przeprowadź:
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition
    a na koniec:
    reboot system now
  • Poziom 6  
    A czy powinnam zainstalować ten plik od Ciebie? Jeśli tak to jak bo nie wiem za bardzo co z tym zrobić :)
  • Poziom 43  
    Najpierw zacznij od "wipe data/factory reset
    wipe cache partition "
    Dopiero jak nie pomoże będziemy się martwić co dalej.
  • Poziom 6  
    Freddy napisał:
    Najpierw zacznij od "wipe data/factory reset
    wipe cache partition "
    Dopiero jak nie pomoże będziemy się martwić co dalej.

Ale ja nie mogę w ogolę wejść w to całe menu. Robiłam jak kolega powyżej zalecił,
    gradek83 napisał:
    To teraz miej podpiętą baterię tablet niech będzie wyłączony.
    1) Wciśnij i trzymaj Volume Up + Volume Down + Power
    2)Powinno pojawić ci się BOOT menu

podłączyłam baterie, tablet był wyłączony, i trzymając te trzy guziczki tablet załączył się, logo google pojawiło się i później niestety nadal przeskoczyło do androida i komunikatu usuwam.

Może te sterowniki jakoś powinnam zainstalować? (Tylko nie bardzo wiem jak) Bo urządzenie widoczne jest jako APX w menedżerze urządzeń.
  • Poziom 38  
    BornForThis napisał:
    podłączyłam baterie, tablet był wyłączony, i trzymając te trzy guziczki tablet załączył się, logo google pojawiło się i później niestety nadal przeskoczyło do androida i komunikatu usuwam.

To może inaczej wyłącz tablet wciśnij volume - czyli ten 3 od góry i trzymając go wciśnij i też trzymaj przycisk POWER i sprawdź czy cię wpuści do BOOT Menu.

Tych sterowników na razie nie instaluj.
  • Poziom 6  
    Nic z tego, trzymam i trzymam i logo google pojawia się raz, znika, za chwile drugi raz i później niestety dalej ten android i usuwanie.
  • Poziom 38  
    Zrób zdjęcie jak możesz tego ANDROID USUWANIE i wklej tutaj w załączniku.
  • Poziom 38  
    Podepnij ładowarkę i zostaw go tak 32GB może jednak on coś robi jeśli po mniej więcej godzinie nadal nic się nie zmieni wtedy pomyślimy co dalej.
    Albo zrób taki MYK

Otwierasz obudowę odpinasz baterię wciskasz i trzymasz VOLUME -
    -podpinasz baterie i wciskasz i trzymasz POWER aż nie pojawi się FASTBOOT MODE
  • Poziom 6  
    Okej tak zrobię :) Może na cala noc go zostawić?
  • Poziom 38  
    Dopisałem MYK sprawdź najpierw to a jak nic to nie da to go zostaw. Ogólnie bateria 3h się ładuje to tak na 3h wystarczy.
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Otwierasz obudowę odpinasz baterię wciskasz i trzymasz VOLUME -
    -podpinasz baterie i wciskasz i trzymasz POWER aż nie pojawi się FASTBOOT MODE

Jak ty to robisz :O ja mam problem a mam male palce a wy faceci :O No i trzymałam i niestety nie pokazuje się fast boote ;)
  • Poziom 38  
    BornForThis napisał:
    Jak ty to robisz

W rękawiczkach
    BornForThis napisał:
    mam male palce a wy faceci

Też miewamy małe palce u ciebie to chyba paznokcie mogą przeszkadzać.

U mnie mniej więcej tak to wychodzi.

Jeśli masz ten tryb USUWANIE i podepniesz tablet pod PC to system go jakoś wykrywa ?
  • Poziom 6  
    gradek83 napisał:
    Jeśli masz ten tryb USUWANIE i podepniesz tablet pod PC to system go jakoś wykrywa ?

Nie, niestety system wtedy nie wykrywa urządzenia. No u mnie nie przeskakuje do tego menu niestety tylko jakby nic się przełączą na usuwanie.

I również jeśli postąpię tak samo jak na filmiku nr 2 to tablet nie przeskakuje do tego menu. Tak jakby w ogolę nie odpowiadał na te kombinacje.
  • Poziom 38  
    Zostaw tablet tak jak pisałem a jeśli do rana nic się nie zmieni to dasz znać to pomyślimy co dalej.