Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna dla nowych tytułów gier.

23 Wrz 2017 15:52 339 8
  • Poziom 8  
    Otóż chciałby kupić nową kartę graficzną do 1200 zł +- 100 zł.
    Lecz nie jestem pewien, czy nie poczekać około 1.5 miesiąca, bo ponoć AMD ma jakąś nową kartę wydać i rynek kart ma pójść znów w dół.
    Oczywiście mowa tutaj o nowej karcie, bo nie chcę trafić na koparkę.

Zastanawiałem się nad GTX1050Ti, nowe są za 750 zł, a jeszcze w czerwcu chodziły po około 1 tysiąc złotych, jeżeli dobrze pamiętam.
    Lub też GTX1060, tutaj już 1300 zł+.

Zastosowanie karty? Żeby najnowsze tytuły mi chodziły, np. PUBG.

Zakładam temat, bo jestem mało oczytany w tym temacie. Nie śpieszy mi się zbytnio z kupnem grafiki.

Dodatkowo bym prosił o polecenie jakiegoś zasilacza, bo tutaj niestety też będzie potrzebna wymiana.
    Posiadam Tagan TG480-u22.
    Zalecana moc kart to 300-500wat według producentów, także na pewno chyba nie uciągnie :)

Reszta sprzętu:

QuadCore AMD Phenom II X4 945, 3000 MHz (15 x 200)
    4x 2gb Kingston 9905403-044.A00LF
  • Poziom 40  
    Ta 750ti będzie za mocna do tego procesora - lepiej kup grafike ale od razu zmień platforme na intela.
    i5-2400 + płyta główna ~ czyli z grubsza 400-500zł w zależności ile slotów na RAM będziesz miał.

Samą grafikę nie warto zmieniać przy tym procesorze.

RAM to ddr2?
  • Poziom 8  
    Nie, ramy to DDR3
  • Poziom 8  
    Ale nie mam zamiaru kupować zestawu intela, podałem parametry swojego sprzętu, pod którego chcę kupić grafikę. Nie jest to złom, także lepsze karty na pewno pójdą pod mój proc... DLatego założyłem temat, bo niezbyt ogarniam tą strefę komputera.
  • Poziom 8  
    To były przykłady kart, którymi jestem zainteresowany, inne propozycje kart też chcę. Czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 8  
    płyta: Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P
    monitor: LG W2042 (Analog)

Test zestawu mojego proca + GTX 1050Ti na średnich detalach BF1 - 60 fps, a Ty mi piszesz, że mam złom...Nie gram na full detalach w grach, z jasnych powodów. Z najnowszych tytułów wymieniłem PUBG, gdyż póki co w tą grę chcę grać,w której podobny zestaw do wymienionego na średnich detalach wyciąga 70 fps. No faktycznie złom.

Złomem mogę jedynie nazwać aktualną kartę: AMD Radeon R7 240. Chociaż i ona wyciąga na minimalnych detalach 170 FPS w cs go. No tak, ponoć teraz minimum FPS to 500... szkoda,że różnicy nie da się zobaczyć nie inwestując w monitor z wyższych półek :)