Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook ZBI3646A2 - przelewa się woda z komory hydrostatu

galble 23 Sep 2017 16:15 1035 6
 • #1
  galble
  Level 11  
  Podczas pobierania wody z komory ciśnieniowej hydrostatu wylewa się woda (górna część hydrostatu pod prawym mikroprzełącznikiem). Wyczyściłem całą komorę, ale nic to nie pomogło. Pozostała mi tylko opcja wymiany całej komory czy może da się jeszcze coś zrobić?
 • #2
  Pedros050
  Level 43  
  Witam.
  A sprawdził kolega mikroprzełącznik czy działa?
 • #3
  galble
  Level 11  
  Do sprawdzenia zamieniłem mikroprzełączniki miejscami, ale nic sie nie zmieniło i nadal sie przelewa. Nie mam omomierza aby sprawdzić na 100%, ale chyba mała szansa aby dwa były uszkodzone. Poza tym ten drugi reagowal na naciśnięcie i uruchamiała się pompa spuszczająca wodę.
 • #4
  nares
  Home appliances specialist
  galble wrote:
  czy może da się jeszcze coś zrobić?

  Pominąłeś najważniejsze - wyczyścić karbowany wąż od komory hydrostatu do misy.
 • #5
  galble
  Level 11  
  Zgadza się węża karbowanego nie czyściłem. Faktycznie może znajdować się tam bród, który utrudnia przepływ wody w wyniku czego napływ wody do komory jest szybszy niż jej spływ i następuje przelewanie się. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Jutro poinformuję o rezultacie tej "operacji".

  Dodano po 17 [godziny] 23 [minuty]:

  Wyczysciłem wąż karbowany(był dość mocno zabrudzony) mimo tego woda nadal wypływa z komory.posprawdzałem jeszcze raz działanie mikroprzełączników -działają. Wymiana całej komory rozwiąże problem?
 • #6
  nares
  Home appliances specialist
  galble wrote:
  Wyczysciłem wąż karbowany

  Być może, ale najważniejszym miejscem jest wlot węża do misy, bo tam najczęściej dochodzi do przewężenia kanału, poprzez narastający kamień.
  galble wrote:
  Wymiana całej komory rozwiąże problem?

  Na pewno nie.
 • #7
  galble
  Level 11  
  Wyczyściłem ponownie wąż karbowany i wejście węża do misy. Użyłem środka do czyszczenia zmywarki z tłuszczów itd. Woda przestała wylewać się z komory hydrostatu. Problem leżał więc w dokładnym oczyszczeniu. Dziękuje za wszystkie rady.