Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 3 1996 - sterowanie centralnym zamkiem z pilota

05 Sie 2005 14:50 2029 4
 • Poziom 10  
  Posiadam Golfa 3 rocznik '96 - fabryczny c.z. pneumatyczny. Chciałem zamontować sterowanie pilotem, ale jestem w temacie zielony :-)
  Dostałem się do pompki i sprawdziłem jej zachowanie - sterowanie następuje podaniem "+" na odpowiednie piny przy zamykaniu/otwieraniu (schemacik poniżej - może się komuś przyda, źródło http://volkswagen.msk.ru, moje dopiski na czerwono):
  VW Golf 3 1996 - sterowanie centralnym zamkiem z pilota
  Ostatnio pewien "specjalista" (?) próbował mi sprzedać odpowiedni sterownik - jednak sterowanie odbywało sie tam jednym przewodem, a u mnie potrzebne są dwa. Sprzedawca zapewniał, że na 100% jego sprzęt pasuje do mojego auta itp. itd. - jednak nie dałem się skusić (i chyba dobrze).
  I tu moje pytanie: jaki sterownik wybrać? Zaznaczam, że nie chcę alarmu - zalezy mi tylko na sterowaniu c.z. za pomocą pilota! Z montażem sobie poradzę (mam nadzieję :D), jednak mam problem z wyborem właściwego sterownika. Zauważyłem, że wiele jest takich, w których sterowanie odbywa się za pomocą 2 x "masy" - natomiast ja potrzebuję 2 x "+" - co wybrać?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 18  
  Zastosuj przekażniki i z minusów zrobisz plusy jest to bardzo proste rozwiązanie wielokrotnie opisywane na forum
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  Może sformułuję pytanie inaczej:
  Czy ktoś spotkał się ze sterownikiem, który kosztuje poniżej 150 zł i zapewni mi względne bezpieczeństwo (zmienny kod itp.)? Urządzeń takich jest sporo, a ja nie chcę "pierwszego-lepszego", które samo otworzy samochód w najmniej oczekiwanym momencie :-) Byłbym wdzięczny za namiar na jakieś konkretny model, który ktoś przetestował i jest z niego zadowolony :D
 • Poziom 24  
  Za kwotę mniejszą niż 150 zł to kupisz nie tylko sam sterownik, ale dobrą centralkę alarmową. Polecam www.amt-alarmy.pl. Kup fortecę albo ampio. Oba sterują c.z. na dwóch przewodach minusami, ale zastosuj przekaźniki i bedziesz miał '+'. Oba modele mogą Ci domykać szyby.
  Jeśli chcesz zaoszczędzić to kup sterownik minister (75 zł) lub ministerPlus-z funkcją alarmową (80 zł). Wszystkie te urządzenia mają sterowanie na około 1 lub 3 sec.
  W mk-3 przy lewym słupku kable: szary i zielony - sterowanie '+'

  Powodzenia.