Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multiroom CP informacje, czy warto?

23 Sep 2017 21:08 5157 3
  • Level 3  
    Witam.

Mam ochotę wziąć telewizję w Cyfrowym Polsacie i interesuje mnie jak często lata się z kartami z dekodera do dekodera i czy to prawda co piszą na stronie CP:

1. Czy tylko dekodery dodatkowe wołają o odblokowanie czy główne też ?
    2. Czy dekoder po odblokowaniu informuje o terminie kolejnej aktywacji ?
    3. Czy te teksty są wiarygodne "CZAS NASTĘPNEJ AKTYWACJI DEKODERÓW DODATKOWYCH JEST ZMIENNY I ZARZĄDZANY AUTOMATYCZNIE PRZEZ SYSTEM CYFROWEGO POLSATU" i "UWAGA! MOŻNA AKTYWOWAĆ DEKODER DODATKOWY W DOWOLNYM MOMENCIE - OCZEKIWANIE NA WYŚWIETLENIE KOMUNIKATÓW NIE JEST WYMAGANE" źródło: strona internetowa CP

Po prostu jestem ostrożny w tej kwestii i chcę się dowiedzieć czy te informacje są prawdziwe, pytania 1, 2 są kierowane do użytkowników tej usługi a pytanie 3 do specjalistów w tej dziedzinie.

A jak działa to przedkomunikatowe aktywowanie działa np. termin mam na 1 sty. 2018 r. a wsadzę kartę 31 gru. 2017 to co się stanie, przedłuży i pokaże następny termin?

Proszę o odpowiedzi.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 40  
    Ad1. Tylko dekodery dodatkowe trzeba odblokowywać, główny nigdy.
    Ad2. Dekoder po odblokowaniu nie informuje o dacie/terminie kolejnego odblokowania.
    Ad3. Odstęp czasowy pomiędzy odblokowaniami jest zmienny (zarządza tym Cyfrowy Polsat), z regóły nie jest to częściej niż raz na tydzień (u mnie co ok. 2 tygodnie). Z tym, że ja nigdy nie czekam na komunikat i ustaliłem sobie, że zawsze w piątek przekładam kartę - jeszcze się nie zdarzyło, żebym musiał zrobić to przed upływem tygodnia - czas jest liczony od włożenia karty.
    Komunikat o konieczności włożenia karty wyświetla się podczas oglądania programu (chyba na 15 minut przed zablokowaniem). Jako dekoder dodatkowy polecam HD 5500s
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 37  
    Krzychu7 wrote:
    nie jest to częściej niż raz na tydzień (u mnie co ok. 2 tygodnie). Z tym, że ja nigdy nie czekam na komunikat i ustaliłem sobie, że zawsze w piątek przekładam kartę - jeszcze się nie zdarzyło, żebym musiał zrobić to przed upływem tygodnia - czas jest liczony od włożenia karty.

Co dwa tygodnie 8-O ?
    U mnie od konieczności przełożenia podczas instalacji tego drugiego dekodera (prawie dwa i pół roku temu) jeszcze ani razu się nie upomniał o kartę.

Może masz obydwa dekodery wpięte do internetu i CP widuje je na różnych zewnętrznych IP. To może uważa Cię za kombinatora i każe latać z tą kartą tak często.
  • Level 3  
    To dlaczego napisali że "Użytkownik za pomocą komunikatu na ekranie odbiornika telewizyjnego jest informowany o terminie kolejnej aktywacji dekodera dodatkowego"

Dlaczego polecasz jako dekoder dodatkowy 5500s a nie inny i jaki jest wybór dekoderów w CP?

Mam zamiar zamówić TV przez neta bo jest trochę lepsza oferta niż w salonie, i właśnie mam w rodzinie osobę która ową usługę posiada i powiedziała mi że na początku to przekładała karty nawet raz na dwa dni a teraz nie wie czy raz na rok przekłada ,czy to prawda że z regularnym przekładaniem odległość dni przekładania się wydłuża?

I czy system jest awaryjny np. nie chcę się odblokować i jak ty odblokowywujesz, wyłączasz oba dekodery wyjmujesz kartę z głównego i wkładasz do dodatkowego i go dopiero włączasz czy jak, i jak ty miałeś na początku z przekładaniem ?

Dodano po 14 [godziny] 38 [minuty]:

To dlaczego napisali że "Użytkownik za pomocą komunikatu na ekranie odbiornika telewizyjnego jest informowany o terminie kolejnej aktywacji dekodera dodatkowego"

Dlaczego polecasz jako dekoder dodatkowy 5500s a nie inny i jaki jest wybór dekoderów w CP?

Mam zamiar zamówić TV przez neta bo jest trochę lepsza oferta niż w salonie, i właśnie mam w rodzinie osobę która ową usługę posiada i powiedziała mi że na początku to przekładała karty nawet raz na dwa dni a teraz nie wie czy raz na rok przekłada ,czy to prawda że z regularnym przekładaniem odległość dni przekładania się wydłuża?

I czy system jest awaryjny np. nie chcę się odblokować i jak ty odblokowywujesz, wyłączasz oba dekodery wyjmujesz kartę z głównego i wkładasz do dodatkowego i go dopiero włączasz czy jak, i jak ty miałeś na początku z przekładaniem ?