Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire V3-771g - Przewlekłe zmiany związane z dyskami

Atherinel 23 Wrz 2017 22:20 369 5
  • #1 23 Wrz 2017 22:20
    Atherinel
    Poziom 5  

Witam forumowiczów,
    Przestudiowałem nieco podobnych tematów, ale oczywiście jak każdy zakładający nowy temat, uważam że mój problem jest wyjątkowy (sic!).

Otóż około dwóch miesięcy temu, mój acerek spadł z łożka na podłogę i od tamtej pory zaczęły się problemy (Blue Screen, próby naprawy dysku). Wymieniłem dysk - gdyż obiawy wskazywały na uszkodzenie tego podzespołu (ładował się niemiłośiernie długo, był problem z dostępem do danych, potem nie widział partycji). Jest to istotne z tego względu że po wsadzeniu nowego dysku, postawieniu windowsawszystko zaczęło chodzić w porządku. Do czasu. Podłączyłem stary dysk przez usb żeby zgrać dane. W tym momencie posypał się podział na partycje w nowym dysku. Następnie partycje dostały format RAW. Po zformatowaniu i nadaniu formatu NTFS, zdecydowałem się zrebootwać komputer. Wykoczył komunikat No Bootable Device.
    Włożyłem pendrive z windowsem, proba instalacji nie powiodła się ze względu na to ze partcje nagle były GPT. Wyłączyłem menadżera, komputer cudownie sam się uruchomił, ponadto nawet z widocznymi partycjami Odzyskiwanie oraz Uruchamianie. (Na UEFI)

Chciałbym wiedzieć czy coś jeszcze mogło ucierpieć przy upadku, i dlaczego bios się tak dziwnie zachowuje (nie raz wszyskto w nim się świeci na szaro, [niedostępne]). Everest nie wykrywa jego wersji, nie widać też czujnika (bo chciałem sprawdzić napięcie na baterii płyty głownej). Martwi mnie ogólnie nie rozpoznawanie płyty głownej.
    Załączam raport z everesta. (pełen w .txt)

Pole Wartość
    Komputer
    System operacyjny Windows 10 Pro Professional
    Dodatek service pack systemu operacyjnego -
    DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
    Nazwa komputera DESKTOP-HHI733I
    Nazwa użytkownika -

Płyta główna
    Typ procesora 2x , 2600 MHz
    Nazwa płyty głównej Nieznane
    Mikroukład płyty głównej Nieznane
    Pamięć fizyczna 8010 MB
    Typ BIOS'u Nieznane

Ekran
    Karta wideo Intel(R) HD Graphics 4000 (2176 MB)
    Karta wideo NVIDIA GeForce GT 630M
    Monitor Standardowy monitor PnP [NoDB]

Multimedia
    Karta dźwiękowa Głośniki (Urządzenie zgodne ze
    Karta dźwiękowa Słuchawki (Captain019 Stereo)
    Karta dźwiękowa Zestaw słuchawkowy (Captain019

Magazyn
    Kontroler IDE Realtek PCIE CardReader
    Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
    Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
    Kontroler SCSI/RAID DAEMON Tools Lite Virtual SCSI Bus
    Kontroler SCSI/RAID Kontroler miejsc do magazynowania firmy Microsoft
    Dysk fizyczny Mass Storage Device USB Device
    Dysk fizyczny WDC WD5000LPCX-22VHAT0 ATA Device
    Status dysków SMART Nieznane

Partycje
    C: (NTFS) 276389 MB (188435 MB wolne)
    D: (NTFS) 99433 MB (99173 MB wolne)
    E: (NTFS) 449 MB (90 MB wolne)
    F: (NTFS) 99999 MB (99739 MB wolne)

G: (FAT32) 96 MB (71 MB wolne)
    H: (NTFS) 251401 MB (188220 MB wolne)
    I: (NTFS) 102399 MB (47687 MB wolne)
    J: (NTFS) 102398 MB (32232 MB wolne)
    Rozmiar całkowity 910.7 GB (640.3 GB wolne)

Urządzenia wejściowe
    Klawiatura Standardowa klawiatura PS/2
    Mysz ELAN Input Device
    Mysz Mysz zgodna z HID

Sieć
    Karta sieciowa Bluetooth Device (Personal Area Network)
    Karta sieciowa Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
    Karta sieciowa Qualcomm Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter (192.168.0.30)
    Karta sieciowa Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)

Urządzenia zewnętrzne
    Drukarka Adobe PDF
    Drukarka Fax
    Drukarka Microsoft Print to PDF
    Drukarka Microsoft XPS Document Writer
    Drukarka Send To OneNote 16
    Kontroler USB1 Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft) [NoDB]
    Urządzenie USB Bluetooth USB Module
    Urządzenie USB Generic USB Hub
    Urządzenie USB Generic USB Hub
    Urządzenie USB HD WebCam
    Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB
    Urządzenie USB Urządzenie pamięci masowej USB
    Urządzenie USB Urządzenie wejściowe USB
    Bateria Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI
    Bateria Zasilacz Microsoft

Chciałbym jeszcze zapytać czy jest jakiś sposób na odzyskanie danych z uszkodzonego dysku (mogę przeglądać co na nim jest, czasem gdy zajrze za głebko to twierdzi że nie mam uprawnień, czasem że dysk został odłączony CRC, a kopiowanie plików trwa tak długo że staje się niemożliwe.)
    Acer Aspire V3-771g - Przewlekłe zmiany związane z dyskamiAcer Aspire V3-771g - Przewlekłe zmiany związane z dyskami

0 5
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2017 01:08
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Atherinel napisał:
    proba instalacji nie powiodła się ze względu na to ze partcje nagle były GPT.

Jak masz system zainstalowany w UEFI to normalne.

Odzysk danych raczej jest możliwy. Tylko nigdy nie robi się tego na żywym organizmie, tylko na kopii posektorowej od której powinieneś zacząć. Co do tego czy coś mogło się więcej uszkodzić, to owszem, zwłaszcza po upadku płyta główna może mieć mikropęknięcia, pod układami BGA (np. PCH) mogły się pady pourywać itp.

Obstawiałbym uszkodzenie mechaniczne płyty głównej, jak raz działa a raz nie.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 24 Wrz 2017 13:43
    Atherinel
    Poziom 5  

sylweksylwina napisał:
    Atherinel napisał:
    proba instalacji nie powiodła się ze względu na to ze partcje nagle były GPT.

Jak masz system zainstalowany w UEFI to normalne.

Odzysk danych raczej jest możliwy. Tylko nigdy nie robi się tego na żywym organizmie, tylko na kopii posektorowej od której powinieneś zacząć. Co do tego czy coś mogło się więcej uszkodzić, to owszem, zwłaszcza po upadku płyta główna może mieć mikropęknięcia, pod układami BGA (np. PCH) mogły się pady pourywać itp.

Obstawiałbym uszkodzenie mechaniczne płyty głównej, jak raz działa a raz nie.

Co do wykonania kopii posektorowej dysku - DMDE widzi dysk, okresla jego wielkosc, ale przy próbie wykonania kopii partycji wystepuję błąd CRC, narazie same złe sektory, co powinienem zrobić? czytałem żeby użyć windowsowiego chkdsk ale to chyba moze tylko pogorszyć sprawę prawda?

0
  • #4 24 Wrz 2017 14:15
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Nie używaj chkdsk, dysk po upadku może mieć nieodwracalne uszkodzenia powierzchni talerza wraz z głowicami - przy takim uszkodzeniu odzysk może być niemożliwy.

0
  • #5 24 Wrz 2017 14:41
    Atherinel
    Poziom 5  

więc jak nie czuję się biegły tych tematach powinienem go oddać gdzieś do specjalisty w celu próby odzyskania czegokolwiek, czy mogę jeszcze jakoś sprobować na własną rękę? mam tam na prawdę sporo ważnych dla mnie rzeczy osobistych typu zdjęcia, materiały do pracy dyplomowej, nie przebolałbym chyba straty tego wszystkiego zwłaszcza że po podpięciu dysku mam do większości wgląd

0