Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Emulator zmieniarki dla aut grupy VAG

GrzesiekN 27 Wrz 2017 21:28 37137 146
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    novcio napisał:
    Twój program na Windows 10 u mnie nie działa pola ""foldery" oraz "Plik" są nieaktywne

Sprawdzałem to Win10 i działa bezproblemowo. Może doprecyzuje. Skopiuj muzykę na pamięć USB czy też SD. Gdy już wszystko tam jest wybierz odpowiednie urządzenie z listy i naciśnij "Wykonaj". Skoro piszesz, że nic się nie stało może jest tylko do odczytu (o ile to karta SD).
    Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

rosak napisał:
    Po co te kombinacje? Wystarczy w Total Commander

Zrobimy to w TC bez problemu, ale nie do końca automatycznie dla wszystkich plików na dysku. To chciałem osiągnąć i po to napisałem ten program.
    novcio napisał:
    ki sam początek "001" W TC Twoim sposobem wpisuję "[C001][N]", a

Maski dla TC to [C] dla katalogów i [C]_[N] dla plików. Z prawej strony "okna wielokrotnej zmiany" masz definicję licznika. Musisz określić ilość cyfr. 2 dla katalogów, 3 dla plików.
  • PCBway
    novcio
    Poziom 13  
    GrzesiekN napisał:
    Maski dla TC to [C] dla katalogów i [C]_[N] dla plików. Z prawej strony "okna wielokrotnej zmiany" masz definicję licznika. Musisz określić ilość cyfr. 2 dla katalogów, 3 dla plików.

Rzeczywiście to działa już nawet wcześniej zauważyłem "Definiuj licznik" ale nie zauważyłem napisu o liczbie cyfr. Dzięki wielkie. Tak samo za Twój program już mi działa. Teraz tylko czekam na przesyłkę z chin i można testować.
  • PCBway
    rosak
    Poziom 26  
    @novcio wybacz, nie wiedziałem, że jest ktoś kto nie zna TC, ja używam chyba od 17 lat ;)
    W matryca zmiany pliku wpisujesz na początku [C] czyli licznik, a potem z prawej strony definiujesz ten licznik, czyli pozostawiasz startuj od 1, krok co 1 a cyfr zmieniasz na 3.
    Możesz sobie w matrycy wstawić np spację między [C] i [N]. Generalnie tym narzędziem zrobisz wszystko w ułamku sekundy.

Emulator zmieniarki dla aut grupy VAG
    Lutol(a)
    Poziom 10  
    Pozwolę sobie zapytać, czy ktoś z Kolegów rozpracował może taki emulator do odbiorników Alpine z magistralą M-bus (tą starszą)?
    zadam1
    Poziom 11  
    Witam można coś więcej na temat modułu BT jaki model ?
    kassans
    Poziom 31  
    Jakby kolega przeczytał temat to by kolega znalazł BT to : XS3868 (chipset OVC8360) A2DP i AVRCP, wyjście stereo , wejście na mikrofon, przyciski dalej, wstecz, pauza oraz głośność.
    luka_m1984
    Poziom 11  
    zadam1 napisał:

Kilka postów wcześniej jest napisane jaki dokładnie model modułu bluetooth- XS3868.

A ja zapytam czy autor w wersji 1.1 z w/w modułem planuje również funkcję zestawu głośnomówiącego? Czy tylko odtwarzanie muzyki?
    luka_m1984
    Poziom 11  
    A czy jest jakaś szansa na źródło programu czy tylko HEX?
    Jarosław Rudnicki
    Poziom 11  
    luka_m1984 napisał:
    zadam1 napisał:

A ja zapytam czy autor w wersji 1.1 z w/w modułem planuje również funkcję zestawu głośnomówiącego? Czy tylko odtwarzanie muzyki?

Również męczy mnie takie pytanie...
    aceton
    Poziom 26  
    Lutol(a) napisał:
    Pozwolę sobie zapytać, czy ktoś z Kolegów rozpracował może taki emulator do odbiorników Alpine z magistralą M-bus (tą starszą)?

Rozumiem że chodzi ci o zmieniarkę do renault tuner list?

Tu trochę jest, mnie też by taki układ interesował ale z programowania jestem noga.
    http://www.hohensohn.info/mbus/
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    luka_m1984 napisał:
    A czy jest jakaś szansa na źródło programu czy tylko HEX?

Patrząc na świat moimi oczami plik HEX traktuję jako żródło w assemblerze. W sumie do tego projektu kilka rzeczy sam musiałem zdeasemblować.
    rosak napisał:
    a dlaczego nie użyjesz dużo bardziej zaawansowanego CSR8645 z aptX?

Nie znałem go poczytam dokumentację i zobaczę co to za rozwiązanie
    Jarosław Rudnicki napisał:
    A ja zapytam czy autor w wersji 1.1 z w/w modułem planuje również funkcję zestawu głośnomówiącego?

W sumie to myślę na tym. Chciałbym aby to był emulator oryginalnego modułu 8E0862333A. Wersja 1.1 raczej tego nie obejmie.
    luka_m1984
    Poziom 11  
    Myślałem o źródłach pisanych w C lub Bascomie. Trochę szkoda że zestaw głośnomówiący raczej bez szans.
    j4rek
    Poziom 18  
    Mam pytanie - czy sygnał POWER_ON (7) można wykorzystać do przekluczowania głównego zasilania modułu (V12), czy musi on być ciągle zasilany, aby zapamiętać ostatnio "używany" plik? Zasilając układ na stałe z V12 prąd pobierać będzie stabilizator+procesor+pendrive+moduł mp3?
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    j4rek napisał:
    czy sygnał POWER_ON (7) można wykorzystać do przekluczowania głównego zasilania modułu (V12),

Tak, właśnie to widać na filmie prezentującym urządzenie. Zawsze jest jednak jakieś ale. Niestety moduł nie pozwala na odtworzenie utworu od wskazanego miejsca. Zatem nie pomoże zapis w eepromie ostatnio odtwarzanej pozycji i odcięcie zasilania, resetując układ, wróci do pierwszego dostępnego źródła z którego może odtwarzać. Nie podobało mi się takie rozwiązanie, więc zostawiłem tak jak jest. Jak wspomniałem w prezentacji dwadzieścia kilka mA można przeżyć.
    j4rek
    Poziom 18  
    Czy sygnał POWER_ON jest wysterowany od momentu włączenia radia (tzw. sygnał remote) czy tylko podczas wyboru/pracy wejścia CD? Zasilanie w układzie proponuje przerobić na moduł przetwornicy step-down (można z Chin zamówić mini przetwornicę za około 0,40$). Przy stabilizatorze liniowym i zakładając pobór prądu przez pendrive na 100mA mamy około 0.9W strat i sporą grzałkę.
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    j4rek napisał:
    Czy sygnał POWER_ON jest wysterowany od momentu włączenia radia

TAK
    j4rek napisał:
    zakładając pobór prądu przez pendrive na 100mA mamy około 0.9W strat i sporą grzałkę.

To także prawda. Stabilizator jest ciepły, ale nie ma dramatu w czasie dotknięcia.
    luka_m1984
    Poziom 11  
    A czy byłby ktoś tak pomocny i napisał jak ustawić fusebity w BASCOMIE? Z góry dzięki

Dodano po 10 [godziny] 35 [minuty]:

Jeszcze jeden problem. Ustawiłem te fusebity na czuja i nie wiem czy to przez to ale nie działa sterowanie z radia. Widzi układ jako zmieniare ale muzykę można włączyć tylko przez zwarcie do masy pinu odpowiedzialnego za zmianę utworu. A przyciski można pstrykać ale bez efektu. Ktoś pomoże? Radio Skoda Symphony.
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    luka_m1984 napisał:
    A czy byłby ktoś tak pomocny i napisał jak ustawić fusebity w BASCOMIE

Zakładam, że masz jakiś programator AVR w tym Bascomie. Jeżeli Tak to wszystkie fusebity i ich ustawienie prawidłowe w tym projekcie jest pokazane na zdjęciu w pierwszym poście
    luka_m1984 napisał:
    Widzi układ jako zmieniare ale muzykę można włączyć tylko przez zwarcie do masy pinu odpowiedzialnego za zmianę utworu

Tu już jestem trochę bardziej zagubiony. Jaki pin zwierasz? No i gdzie? Nie jestem do końca pewien czy napisałeś ten post we właściwym wątku.
    HakuS492
    Poziom 12  
    Cytat:
    luka_m1984 napisał:
    A czy byłby ktoś tak pomocny i napisał jak ustawić fusebity w BASCOMIE

Ściąg program AVRDUDE z nakładką Burn-O-Mat, jeśli go nie masz i tam bardzo prosto w zakładce fusebits znajdziesz.
    luka_m1984
    Poziom 11  
    Spróbóję w tym avrdude tylko muszę chwilę czasu znaleźć bo remont w domu mam i nie ma możliwości tego teraz ogarnąć. Jak tylko znajdę chwilę to dam znać co z tego wyszło.
    przemyska
    Poziom 7  
    Tak, łącze Z radiem concert II . Wykrywa zmieniarke bez problemu. Niestety nie pamiętam jaką płytę wskazywało, a sprawdzić nie mogę bo kombinowalem i zablokowalem fusami atmege i muszę przelutować na inną. Jakieś pomysły? Wygląda to na brak komunikacji z atmega bo zasilanie dochodzi .
    Wlodek83
    Poziom 17  
    Witam.

Mam podobny problem. Emulator podłączyłem do radia MFD VW. Po podłączeniu wtyczki i włączeniu radia po 15 sekundach opcja zmieniarki w radiu robi się aktywna ale nie widzi żadnej płyty cd (wyświetla informacje o braku płyty cd). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu radia zmieniarka już nie jest aktywna.
    Cze sterowanie zmieniarką w radiu MFD VW i Concert 2 Audi jest inne? Jeżeli tak i jest ktoś kto dostosował ten projekt do radia VW to proszę o wsad do procesora.
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    przemyska napisał:
    Niestety nie pamiętam jaką płytę wskazywało, a sprawdzić nie mogę bo kombinowalem i zablokowalem fusami atmege

Skoro emulator wykrywa to przychodzi mi na myśl tylko jedno. Nazwałeś poprawnie katalogi oraz pliki? W momencie włożenia nośnika następuje odczyt zawartości katalogu 01. Musi istnieć, a w nim pliki zaczynające się zgodnie z opisanym wzorcem (od 001...099_nazwa.mp3
    Wlodek83 napisał:
    Po podłączeniu wtyczki i włączeniu radia po 15 sekundach opcja zmieniarki w radiu robi się aktywna ale nie widzi żadnej płyty
    )
    Moje pytanie do Ciebie jak wyżej do przemyska
    GabenN
    Poziom 2  
    Witam czy była by mozliwosc wykonania tego sprzetu za opłata oczywiscie?
    Wlodek83
    Poziom 17  
    Pliki na karcie nazwane zgodnie ze schematem, ręcznie i za pomocą programu z pierwszego postu. Próbowane na dwóch atmegach. Problem z tym że emulatora nie widać w radiu po ponownym jego włączeniu oraz CD5 nie działa mimo, że podłączenie samej atmegi powinno już uaktywnić CD5. Po pierwszym podłączeniu emulatora do radia widać zmieniarkę ale jakby nie było w niej żadnej płyty.
    GrzesiekN
    Poziom 11  
    @carlooose w pierwszych wpisach w tym temacie napisał "Mógłbyś sprawdzić czy będzie działał z radiem Navigation Plus RNS-E? Jeśli tak to sukces." Pewnie mówił o Twoim przypadku właśnie. Aktualnie nie mam takiego radia jakie używasz, przez co nie bardzo mam jak sprawdzić w czym problem, ale rozmawiałem ze znajomym i prawdopodobnie ma takie radio razem ze zmieniarką. Potwierdzi mi to dopiero w poniedziałek. Jakby tak się stało do zdiagnozuje problem z Twoim urządzeniem.
    luka_m1984
    Poziom 11  
    Widzę ż e nie tylko ja mam problem z uruchomieniem układu. A jest wogóle ktoś poza autorem komu udało się uruchomić ten układ i działa mu w 100% ?