Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop LENOVO G 50-30 - sam się wyłącza i włącza bądź wchodzi w tryb uśpienia

24 Wrz 2017 11:27 597 4
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z laptopem jak w tytule, który polega na tym, że ostatnio sam z siebie wchodzi w stan uśpienia (przy aktywnej pracy), bądź się wyłącza i włącza, po czym po włączeniu uruchamia się automatycznie BIOS.

Mój laptop miał niedawno wymienianą klawiaturę po zalaniu, panowie którzy to robili stwierdzili, że nic głebiej nie zostało uszkodzone przez wodę. Zastanawiam się czy przypadkiem czegoś nie mogli zepsuć.

Zastanawiam się nad tym, czy to może być wina baterii, gdyż mając podłączony zasilacz, wymienione zjawiska dzieją się rzadziej.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam.
    markot25 napisał:
    Mój laptop miał niedawno wymienianą klawiaturę po zalaniu

Co zostało wylane na klawiaturę i w jakiej ilości?
    Czy laptop się przegrzewa?
    Objawy sugerują uszkodzenie w okolicach KBC.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Na klawiaturę wylała się woda, powierzchnia rozlania była dość duża, stąd konieczność wymiany klawiatury.
    Natomiast jeżeli chodzi o przegrzewanie się komputera, to dotykając laptop nie czuje, aby był jakiś specjalnie gorący.
    Raz laptop może działać bez szwanku 5 godzin, innym razem wyłącza się 5 minut po włączeniu.
    Rozważam oddanie go do serwisu, ale zastanawiam się czy czyszczenie sprzężonym powietrzem by w czymś pomogło.
  • Poziom 20  
    Upadki komputera i zalania to najwieksza zaraza i pech jaki może przytrafić się komputerowi, zresztą także innym urządzeniom jak np. telefon komórkowy.
    Najprawdopodobniej gdzieś robi się zwarcie na płycie głównej i tak się dzieje, a znależć to miejsce to "szukanie igły w stogu siana".
    Być może że to zalanie już uszkodziło jakiś element, i tak się dzieje.
    Woda musiała też "pójść" na płytę główną.
  • Pomocny post

Poziom 35  
    Sprężone powietrze nic tu nie da, jak był zalany to płyta powinna iśc do mycia i do przeglądu inne okoliczne tasmy i płytki, teraz to już trzeba szukac korozji oprócz mycia.