Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WM16S743PL/07 - Wyłącza się podczas prania.

ceve86 24 Wrz 2017 12:02 549 8
  • #1 24 Wrz 2017 12:02
    ceve86
    Poziom 2  

Dzień dobry wszystkim,

Po sześcioletniej pracy pralka odmawia posłuszeństwa.
    Podczas prania jakby odcinało ją od prądu. Zazwyczaj dzieje się to przed płukaniem lub wirowaniem. Nie ma to znaczenia na jakim programie.
    Istnieje możliwość, aby pralka skończyła program do końca, ale trzeba powtarzać program (np. płukanie) kilkukrotnie, aż dotrwa do końca.
    Czy jest wśród Was ktoś, kto byłby w stanie podpowiedzieć co należałoby wymienić lub czy naprawa jest opłacalna?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

0 8
  • #3 25 Wrz 2017 15:12
    ceve86
    Poziom 2  

Dziękuję serdecznie za radę, ale Pani z infolinii, która do mnie zadzwoniła koniecznie chciała, żeby ktoś miły z serwisu do mnie przyjechał i zgarnął ogrom kasy za dojazd i diagnozę. Własnie dlatego pytam najpierw na forum, aby uniknąć na wstępie takich kosztów...
    Może jednak jest jeszcze ktoś, kto naprawdę chciałby pomóc?

0
  • #4 20 Kwi 2018 09:16
    DarKing
    Poziom 2  

Mam dokładnie ten sam problem.

0
  • #5 20 Kwi 2018 15:44
    abuhamza
    Specjalista AGD

Sprawdźcie sobie czujnik zmętnienia wody na dole zbiornika, czasami lubi pęknąć obudowa, woda leci na kostkę i wybija elektronike tak jak u Was. Pomimo, że pralka ma czujnik wycieku nie zadziała on bo dziurka robi się wielkości szpilki już 4 przypadki takie miałem.

1
  • #6 24 Kwi 2018 12:34
    DarKing
    Poziom 2  

Zaprawdę powiadam wam - abuhamza słusznie prawi!

Wymontowałem czujnik i nie ma śladów przecieku, nawet w powiększeniu nic nie widać. Elektroniki z czujnika nie wyjąłem. Za to na obudowie, nad jednym z elementów optycznych jest "pępek" pochodzący z wtryskarki. W pępku jest wgłębienie tak małe, że szpilka nie wchodzi, ale wewnątrz jest widoczny ciemny osad. Jeśli jest miejsce przecieku, to najwyżej ułamek kropli, za to bezpośrednio na element optyczny. Zakleiłem pępek Poxipolem, pewnie nie utrzyma się długo na Polipropylenie. Do tej pory pralka zrobiła dwa cykle prania bez awarii!

0
  • #7 24 Kwi 2018 15:11
    abuhamza
    Specjalista AGD

Zazwyczaj płytka, która jest w środku robi się zielona. A z racji tego, że uziemienie jest do tej płytki doprowadzone to rozłącza pralkę, bynajmniej ja to tak rozumuje. Chyba wszystko w Boschu da się naprawić oprócz błędu F67.. :P

Nigdy się do serwisu nie dzwoni, przecież wiadomo, że oni nie mają zielonego pojęcia i chcą sprzedać tylko gotowy nowy produkt, zamiennik..

0
  • #8 28 Maj 2018 12:37
    DarKing
    Poziom 2  

Porażka!
    Pralka wyłącza się już z 10 razy podczas prania. Wymiana czujnika zmętnienia wody na nowy nic nie dała.

0
  • #9 04 Lip 2018 19:21
    DarKing
    Poziom 2  

No i wiadomo co się dzieje - pada klucz w zasilaczu: TNY267GN. Na początku przegrzewa się i wyłącza go zabezpieczenie termiczne. Gdy się przebije to przy okazji przepala rezystor 39Ω i jest koniec.

1