Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WM16S743PL/07 - Wyłącza się podczas prania.

24 Wrz 2017 12:02 1812 12
 • Poziom 2  
  Dzień dobry wszystkim,

  Po sześcioletniej pracy pralka odmawia posłuszeństwa.
  Podczas prania jakby odcinało ją od prądu. Zazwyczaj dzieje się to przed płukaniem lub wirowaniem. Nie ma to znaczenia na jakim programie.
  Istnieje możliwość, aby pralka skończyła program do końca, ale trzeba powtarzać program (np. płukanie) kilkukrotnie, aż dotrwa do końca.
  Czy jest wśród Was ktoś, kto byłby w stanie podpowiedzieć co należałoby wymienić lub czy naprawa jest opłacalna?

  Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 2  
  Dziękuję serdecznie za radę, ale Pani z infolinii, która do mnie zadzwoniła koniecznie chciała, żeby ktoś miły z serwisu do mnie przyjechał i zgarnął ogrom kasy za dojazd i diagnozę. Własnie dlatego pytam najpierw na forum, aby uniknąć na wstępie takich kosztów...
  Może jednak jest jeszcze ktoś, kto naprawdę chciałby pomóc?
 • Poziom 8  
  Mam dokładnie ten sam problem.
 • Specjalista AGD
  Sprawdźcie sobie czujnik zmętnienia wody na dole zbiornika, czasami lubi pęknąć obudowa, woda leci na kostkę i wybija elektronike tak jak u Was. Pomimo, że pralka ma czujnik wycieku nie zadziała on bo dziurka robi się wielkości szpilki już 4 przypadki takie miałem.
  Siemens WM16S743PL/07 - Wyłącza się podczas prania.
 • Poziom 8  
  Siemens WM16S743PL/07 - Wyłącza się podczas prania.
  Zaprawdę powiadam wam - abuhamza słusznie prawi!

  Wymontowałem czujnik i nie ma śladów przecieku, nawet w powiększeniu nic nie widać. Elektroniki z czujnika nie wyjąłem. Za to na obudowie, nad jednym z elementów optycznych jest "pępek" pochodzący z wtryskarki. W pępku jest wgłębienie tak małe, że szpilka nie wchodzi, ale wewnątrz jest widoczny ciemny osad. Jeśli jest miejsce przecieku, to najwyżej ułamek kropli, za to bezpośrednio na element optyczny. Zakleiłem pępek Poxipolem, pewnie nie utrzyma się długo na Polipropylenie. Do tej pory pralka zrobiła dwa cykle prania bez awarii!
 • Specjalista AGD
  Zazwyczaj płytka, która jest w środku robi się zielona. A z racji tego, że uziemienie jest do tej płytki doprowadzone to rozłącza pralkę, bynajmniej ja to tak rozumuje. Chyba wszystko w Boschu da się naprawić oprócz błędu F67.. :P

  Nigdy się do serwisu nie dzwoni, przecież wiadomo, że oni nie mają zielonego pojęcia i chcą sprzedać tylko gotowy nowy produkt, zamiennik..
 • Poziom 8  
  Porażka!
  Pralka wyłącza się już z 10 razy podczas prania. Wymiana czujnika zmętnienia wody na nowy nic nie dała.
 • Poziom 8  
  No i wiadomo co się dzieje - pada klucz w zasilaczu: TNY267GN. Na początku przegrzewa się i wyłącza go zabezpieczenie termiczne. Gdy się przebije to przy okazji przepala rezystor 39Ω i jest koniec.
 • Poziom 2  
  Czy opłaca się tę usterkę naprawiać? Jakie koszty z tym się wiążą? Mam niestety te same objawy.
 • Poziom 35  
  TNY267 cena ok. 7-8 zł, rezystor ok.0,5 zł.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za szybką odpowiedź!
 • Poziom 8  
  Można wynieść do fachowca od RTV i pokazać palcem co ma wymienić, albo kupić nowy moduł:
  "Moduł mocy (0145) nr części 00706260 ME256D cena brutto 556,22 zł"
  Uwaga! Moduł wystartuje w trybie serwisowym. Można się nieźle wkurzyć przy personalizacji (a podobno Siemens sprzedaje już spersonalizowane).
  U mnie po starcie, funkcje sensorów obróciły się o jedną pozycję zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a trzeba ich używać przy personalizacji modułu. Jakimś cudem udało mi się zatwierdzić domyślne ustawienia, żeby tylko pralka wystartowała w normalnym trybie. Dopiero podczas zmieniania parametrów prania zorientowałem się co się stało z funkcjami sensorów. Mogłem ponownie uruchomić tryb serwisowy i spersonalizować moduł, co nie jest banalne.

  Siemens WM16S743PL/07 - Wyłącza się podczas prania.