Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype-D630 - Skype rozłącza rozmowę po 11 sekundach

24 Wrz 2017 12:09 1206 7
  • Poziom 14  
    Witam
    mam problem ze skejpem mianowicie podczas próby nawiązania połączenia z dowolnym rozmówcą połączenie jest przerywane po 11 sekundach a w tym czasie występuje brak dźwięku.
    mój komp to Dell D630 z systemem win xp pro , sp3 , IE 8
    skype pobrany najnowszy ze strony
    zegar i data ustawione poprawnie
    nie wyświetla się strona główna w programie skype
    internet przez wifi w miarę szybki
    na innych kompach skype działa poprawnie
    na telefonie podłączonym do tej samej sieci działa także poprawnie
    mam wyłączone wszystkie zapory ,antywirusy i inne pierdoły

co może być przyczyną tego problemu ?

z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 15  
    Rozmowa testowa skype też nie przechodzi ?
  • Poziom 14  
    rozmowa tekstowa przechodzi ,
    co do rozmowy głosowej to połączenie jest natomiast brak dźwięku po obu stronach ,
    nie wyswietla się ekran główny
  • Poziom 15  
    Nie pytałem o rozmowę "tekstową" tylko Rozmowę TESTOWĄ z użytkownikiem "Echo / Sound Test Service", tam można przetestować poprawną funkcjonalność głosową Skype.
    Czy w ustawieniach Skype poprawnie są wykryte urządzenia do nagrywania i odtwarzania dźwięku ?
    Skoro to XP to masz coś takiego jak rejestrator dźwięku. Czy w trakcie nagrywania gdy mówisz do mikrofonu pozioma zielona linia faluje mniej więcej tak jak faluje głos w trakcie mówienia czy pozostaje nieruchoma ?
  • Poziom 14  
    w trakcie rozmowy testowej eho sound jest identycznie jak w przypadku każdej innej próby rozmowy czyli po 11 sekundach program kończy połączenie i brak dźwięku.

Urządzenia poprawnie rozpoznane , mikrofon sprawny działa i zielona linia faluje.
  • Poziom 15  
    1. Sprawdź system na obecność szkodników przy pomocy tego
    2. Pozamykaj wszystkie inne programy, które mogą korzystać z internetu
    3. Włącz firewall ale utwórz regułę dla Skype pozwalającą na dowolny ruch internetowy wyjściowy i wejściowy
    4. Antywirus'a na czas testów SKype najlepiej odinstalować szczególnie gdy to jest Avast

W ostateczności odinstaluj Skype, skasuj katalog konfiguracyjny Skype w plikach użytkownika, wyczyść rejestr systemowy przy pomocy Ccleaner, restart komputera i instalacja nowego Skype.
  • Poziom 14  
    niestety wszystko wykonane i efekt ten sam:/
    jak wrócę na kontynent to ogarnę win 7 może wtedy zadziała - kiedyś skype był bez problemowym komunikatorem a od pewnego czasu zawsze coś jest nie tak.
  • Poziom 15  
    Więcej pomysłów nie mam. Możesz zawsze korzystać ze Skype poprzez stronę internetową web.skype.com.