Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator RT809H programowanie ukladu K9GAG08U0E-SCB0

sebastian.los 22 Sie 2018 21:06 5652 81
  • #61 22 Sie 2018 21:06
    sebastian.los
    Poziom 19  

Widze ze wreście firma produkujaca ten programator uporała sie z zapisem tej pamiecią Nand.... trochę za pózno bo zakupiłem programator który radzi sobie z tymi układami już od dawna.
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem programatora RT809H to proszę o kontakt, bo go nie używam.
    Zaraz ściągnę najnowszą wersję oprogramowania i sprawdzę czy poprawnie zapisuje.

• #62 22 Sie 2018 21:09
    funak
    Poziom 21  

Po pierwsze jest szansa, że właśnie rozkodowali moje kody źródłowe aplikacji NANDLite, gdzie były zawarte metody na obliczanie BCH, stąd nagła aktualizacja długo po NANDLite.
    Druga sprawa, jaki to programator jeśli można wiedzieć "programator który radzi sobie z tymi układami już od dawna"?

• #63 23 Sie 2018 10:14
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Posprawdzam na jeszcze kilku kościach i w poniedziałek wyślę.

• #64 27 Sie 2018 12:21
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Jak ktoś chce to moge odsprzedać te kilka sztuk w dobrej cenie które użyłem do przetestowania programatora RT są nowe i były wlutowane do tv więc na pewno działają

• #65 27 Sie 2018 18:48
    Adewag
    Poziom 20  

tomasz wojcicki napisał:
    użyłem do przetestowania programatora RT

Jak konkluzja? RT809H programuje prawidłowo K9GAG08U0E-SCB0?

• #66 27 Sie 2018 19:03
    GanCegall
    Poziom 30  

sebastian.los napisał:
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem programatora RT809H to proszę o kontakt, bo go nie używam.

Chętnie kupie, cena na priv poproszę, ile i czemu tak drogo :-)
    Przyłączam się do pytania:
    funak napisał:
    jaki to programator jeśli można wiedzieć "programator który radzi sobie z tymi układami już od dawna"?

Zgaduję - TNM5000

• #67 27 Sie 2018 19:33
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Tak programator. RT809h programuje te pamieci prawidlowo 4 szt. ktore zrobilem dzialaja ok.

• #68 27 Sie 2018 19:45
    GanCegall
    Poziom 30  

tomasz wojcicki napisał:
    RT809h programuje te pamieci prawidlowo 4 szt. ktore zrobilem dzialaja ok.

Pytanie jak długo podziałają :-)

• #69 27 Sie 2018 20:36
    Adewag
    Poziom 20  

tomasz wojcicki napisał:

Aktualizacje Smart robiłeś? Bo z tym miałem właśnie problem.

• #70 29 Sie 2018 06:14
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Tak zrobiłem na wszystkich 4 sztukach i działa. Najlepiej zrobić reset smarta wtedy wszystkie aplikacje się na nowo zainstalują i jest OK.

• #71 04 Wrz 2018 22:02
    Adewag
    Poziom 20  

tomasz wojcicki napisał:

Potwierdzam. Dzisiaj zaprogramowałem K9GAG08U0E-SCB0 wsadem od sapciu z elektrody i tv działa.

• #72 28 Wrz 2018 20:33
    valdix23
    Poziom 3  

sebastian.los napisał:
    ...trochę za pózno bo zakupiłem programator który radzi sobie z tymi układami już od dawna.
    Zaraz ściągnę najnowszą wersję oprogramowania i sprawdzę czy poprawnie zapisuje.

Możesz napisać jaki programator zakupiłeś i jak sobie radzi z tymi układami, czy każdą kość jest w stanie zaprogramować prawidłowo?

• #73 22 Paź 2018 22:32
    ppieciak
    Poziom 12  

Ja również potwierdzam - Programator RT809H na sofcie z 20181011 po prawnie programuje K9GAG08U0E-SCB0 pracujące w TV serii D5500. TV przechodzi reset i aktualizacje aplikacji smarta, poprawnie aktualizuje główny soft po naprawie.

• #74 01 Lis 2018 13:07
    artur0089
    Poziom 15  

Soldering into a TV programmed with an RT809H chip is the same as soldering a programmed purchased chip. The BB table is corrupted and now this chip can only be used at random. There is a lot of BB in these chips, but there is little information in the firmware. Either she does not get on the BB, or she is not very significant and the TV will work. But! This chip is designed to work with Smart and USB. And this means that some information will be constantly recorded in it. Due to the lack of a correct BB table, the information recorded during the operation will fall on the BB and the TV will break again. TVs are often brought in 6-12 months after the repair and it is already impossible to help a person, because K9GAG08U0E was programmed with the help of RT809H, ProMan or TNM or the purchased one was installed. Such a TV will not be brought back to you - the guarantee has passed, but there is no trust in you.

• #75 09 Lis 2018 18:40
    Stani12
    Poziom 25  

funak napisał:
    Czyli można uznać, że BeeProg jest tym super programatorem który faktycznie programuje pamięć K9GAG08U0E

BeeProg programuje te układy co nie znaczy, że przy weryfikacji nie daje błędów. Programuję BeeProgiem i nawet jeśli nie przejdzie weryfikacji to TV chodzi. To, że przy kości z BB będą błędy przy weryfikacji jest wyjaśnione w instrukcji Elneca. Dzisiaj robiłem D5500 i kość oryginalna nie miała BB więc dała się zaprogramować z poprawną weryfikacją. Nowa kość kupiona w chinach, która miała BB po zaprogramowaniu też chodzi ale przy weryfikacji daje error.
    Mi informacja w załączniku wyjaśniła sprawę;

• #76 09 Lis 2018 18:47
    GanCegall
    Poziom 30  

Stani12 napisał:
    kość oryginalna nie miała BB

Zagraj w lotka! :-) Nawet nie ma BB 2073?? Jak to możliwe?

• #77 09 Lis 2018 19:05
    Stani12
    Poziom 25  

A dlaczego miałoby być niemożliwe?.
    Beeprog poprawnie skasował, zaprogramował i zweryfikował pamięć. Wyrzucił tylko informację, że nieistotne, pojedyncze błędy bitów zostały zignorowane.

• #78 09 Lis 2018 20:18
    artur0089
    Poziom 15  

Stani12 napisał:
    BeeProg programuje te układy co nie znaczy, że przy weryfikacji nie daje błędów.

Stani12, z cytowanego przez ciebie dokumentu ELNEC, pokazuje nam schemat "Crawling Bad Blocks", którego używa programista BeeProg dla K9GAG08U0E-SCB0?
    Stani12 napisał:
    Beeprog poprawnie skasował, zaprogramował i zweryfikował pamięć.

Pokaż oprogramowanie sprzętowe, które zostało nagrane, i to, które nagrało programator.
    GanCegall napisał:
    Zagraj w lotka! Nawet nie ma BB 2073?? Jak to możliwe?

GanCegall, 2073 blok w UExxD55xx nie odgrywa żadnej roli.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tak właśnie działa RT809H.
    "1. Dane spadające na BB są rejestrowane w następnym bloku, zgodnie z oczekiwaniami.
    2. Przesunięcie "kumuluje się" do pustych bloków w źródle. Jest to interesujące, podobne do "analizy". Jest źle, gdy z rzędu jest kilka złych bloków. "Wyrównanie" pary BB zostało przeciągnięte o prawie 200 bloków.
    3. TBB jest po prostu kopiowane.
    Wniosek jest niejednoznaczny. Może trochę lepiej niż nie pisać BB, robiąc dziury w zapisanym oprogramowaniu. "
    Programator RT809H programowanie ukladu K9GAG08U0E-SCB0

• #79 10 Lis 2018 17:17
    Stani12
    Poziom 25  

Układ już wlutowany. Nie robiłem kopii nagranego układu więc nie będzie można porównać.

• #80 10 Lis 2018 20:00
    artur0089
    Poziom 15  

Poczekajmy, nie spieszymy się...

• #81 10 Lis 2018 20:18
    GanCegall
    Poziom 30  

artur0089 napisał:
    2073 blok w UExxD55xx nie odgrywa żadnej roli.

Pewnie masz rację, ja się nie znam na programowaniu, ale dlaczego ten blok jest zawsze wykrywany jako bad block, akurat ten - 2073 i to w każdej kostce.
    tak z ciekawości pytam.

• #82 10 Lis 2018 20:48
    funak
    Poziom 21  

Jest to fabryczny badblock generowany już na etapie produkcji.

Tak naprawdę to nikt nie wie, dlaczego to on jest wadliwy w każdej kostce, powodów może być mnóstwo. Ja np. podejrzewam, że jest on wyizolowany do OTP i być może on jest załączany dopiero wówczas, jak się wyśle odpowiednie polecenie do pamięci. Oczywiście takie nieudokumentowane, które zna tylko producent.

Szukaj w 5mln produktów