Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Schemat podłączenia podnośnika samochodowego

pawlo88888 24 Sep 2017 15:10 3375 3
 • #1
  pawlo88888
  Level 5  
  Witam, mam problem z podłączeniem przełącznika do podnośnika. Podnośnik jest na siłę, z silnika wychodzą 4 kable, posiadam styczniki dil em 10 i czy do tych styczników są potrzebne styki pomocnicze przy montażu krańcówek. Chciałbym zapytać też jakie zastosować krańcówki i ewentualnie jakie zabezpieczenie (bezpieczniki). Jeśli ktoś mógł by wysłać schemat jak to podłączyć był bym wdzięczny. Przełącznik jest prawo lewo, ma osobny guzik od podnoszenia i opuszczania (zielony) i ma wyłącznik awaryjny.
  Schemat podłączenia podnośnika samochodowegoSchemat podłączenia podnośnika samochodowegoSchemat podłączenia podnośnika samochodowego
 • Helpful post
  #2
  kierbedz4
  Level 36  
  W skrzynce zamontowany jest dwu fazowy transformator bezpieczeństwa.Napięcie z tego transformatora 24V steruje cewkami dwóch styczników pracujących z napięciem 24Voraz ww napięcie 24V zasila lampę przenośną kanałówkę.Sterowanie cewką jednego stycznika jest podpięte pod styki sterujące drugiego stycznika i odwrotnie Jeden stycznik pracuje na podnoszenie łap podnośnika a w obwodzie cewki stycznika jest szeregowo podłączona w obwodzie sterowania krańcówka zamontowana na odpowiedniej wysokości która ograniczy podnoszenie łap do odpowiedniego poziomu.W obwód drugiego stycznika gdzie następuje opuszczenie łap również w obwodzie sterowania tego stycznika jest szeregowo wpięta krańcówka rozłączająca obwód sterowania gdy już łapy podnośnika są odpowiednio nisko co spowoduje wysunięcie łap spod samochodu.Z uwagi na to iż napęd łap podnośnika stanowi łańcuch pracujący na zębatkach zabudowanych na śrubach pociągowych które się obracają to podnosząc to opuszczając łapy na samym dole pod pokrywą osłaniającą napęd zamocowana jest kolejna trzecia krańcówka współpracująca z łańcuchem połączona w szereg w obwód sterowania która zatrzyma pracę podnośnika w chwili zerwania łańcucha.Sam grzybek bezpieczeństwa jest wpięty szeregowo między przewód zasilający z transformatora 24V a instalację sterującą stycznikami aby w chwili nieprawidłowej pracy podnośnika natychmiast odłączyć sterowanie urządzenia.

  Dodano po 7 [minuty]:

  W podnośnikach samochodowych należy stosować wyłącznie części zamienne wyłącznie produkowane przez producenta podnośników.Faktury zakupów części zamiennych muszą być do wglądu inspekcji dopuszczających podnośniki samochodowe.
 • #3
  pawlo88888
  Level 5  
  podnośnik kupiłem na własny użytek i czy mógłbyś podać schemat podłączenia i co tam zastosować jeśli możesz
 • #4
  pawlo88888
  Level 5  
  Znalazłem schemat w internecie i podłączyłem działa