Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja bramowa S561D, sprzężenia.

24 Wrz 2017 15:11 1047 18
  • Poziom 18  
    Witam
    W marcu zamontowałem monitor M670B-S1 i stację bramową S561D. Odległość monitora od stacji ok 60mb przewód UTP. Stacja bramowa zasilona lokalnie z zasilacza 12V. Wszystko działało bez problemu do wczoraj. Stacja bramowa ma bardzo głośnie sprzężenia w głośniku wyciszając je potencjometrem na odwrocie stacji wyciszam również głośnik i rozmówcę z monitora tak że rozwiązanie żadne.
    Czy któryś z kolegów spotkał się z taką usterką w tym modelu? Jest możliwość tego usunięcia czy tylko serwis?

Nawiasem mówiąc to na 11 zamontowanych zestawów Vidosa w ostatnim czasie to w 6 przypadkach monitory lub stacje bramowe lądowały na serwisie gwarancyjnym. Czy macie z tą marką podobne doświadczenia?

• Poziom 43  
    Zacząłbym od podmiany mikrofonu, najczęściej ten drobiazg potrafi tak bruździć.
  • Poziom 18  
    Kaseta jest na gwarancji czy jest możliwość wymiany go bez zrywania plomb gwarancyjnych ?

• Poziom 43  
    Daro1003 napisał:
    czy jest możliwość wymiany go bez zrywania plomb gwarancyjnych ?

Nie
    Daro1003 napisał:
    Kaseta jest na gwarancji

Więc z niej skorzystaj.
  • Poziom 18  
    ok wsz
    marek216 napisał:
    Daro1003 napisał:
    Kaseta jest na gwarancji

Więc z niej skorzystaj.

Tylko że niestety nie będzie kasety pewnie z miesiąc no ale cóż lepiej niż tracić gwarancje bo nie wiadomo co faktycznie ją boli.
  • Specjalista Domofony
    Daro1003 napisał:

Nawiasem mówiąc to na 11 zamontowanych zestawów Vidosa w ostatnim czasie to w 6 przypadkach monitory lub stacje bramowe lądowały na serwisie gwarancyjnym. Czy macie z tą marką podobne doświadczenia?

Tak, dlatego unikamy tego ile tylko możemy :)

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    1. Padły guziki na monitorze - serwis gwarancyjny.
    2. Dwa przypadki stacja bramowa S50D ciągle parowała szybka od kamery wysyłka na serwis gwarancyjny wymiana uszczelnienia.
    3. Dwa przypadki S50D ciągle piszczy jak opętana to nie sprzężenie lecz dźwięk który odpowiada klawiszom oraz wyborem opcji i ich zatwierdzeniu - serwis gwarancyjny.
    4. Padający przekaźnik od sterowani automatyką bramy - monitor 3 razy na serwisie gwarancyjnym.

To takie moje doświadczenia z Vidosem. Poza tym konfiguracja tymi zworkami - paranoja nawet w Vidosie nie widza jak mają być skonfigurowane metoda prób i błędów. Jeszcze próbuje z cyfrowym Vidosem DUO w tygodniu pierwszy montaż.

Co koledzy polecacie z wideodomofonów ? Co montujecie ?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Ja oklepanego commaxa. Owszem zdarzają się jakieś wpadki, ale chyba nie częściej jak 1/100.
    pozdrawiam
    ps. montowałem kilka razy vidosa ( zazwyczaj dostarczanego przez klienta) i rzeczywiście przy tych zworkach zawsze miałem jakieś wątpliwości.
  • Poziom 18  
    A jak rozwiązujesz problem z życzeniem klienta o szyfrator na stacji bramowej ?

Jeszcze opowiem cyrk ze zworkami - stacja 1 abonentowa S50D i dwa monitory dzwoniące wraz po montażu okazało się iż odbierając rozmowę drugi monitor dzwoni jak oszalały 5 razy głośnie.
    Po kontakcie ze sprzedawcą i Vidosem dowiedziałem się że metodą prób i błędów i po ok 2 godzinach kombinacji układu zworek się udało. Za kilka dni miałem tel od sprzedawcy jak to zrobiłem bo inny klient ma identyczny problem :)

• Poziom 43  
    suworow napisał:
    Właśnie idąc z duchem czasu zastanawiałem się czy nie włączyć " dobrego chińczyka" do swojej oferty

To jest totolotek - dla klienta ryzykownie, a dla siebie nie warto, bo ceny za podobnego chińczyka bezpośrednio od chińczyka są znacznie niższe.

Z tego co jest to Commax i troszkę tańsze ORNO, z resztą bywa różnie.
  • Poziom 18  
    ORNO może być lepsze ?
    A co sądzicie wideodomofonach o ACO ?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Daro1003 napisał:
    Za kilka dni miałem tel od sprzedawcy jak to zrobiłem bo inny klient ma identyczny problem :)

Czyli w vidosie wsparcie techniczne działa lepiej tz dwukierunkowo ;)
    Daro1003 napisał:
    A jak rozwiązujesz problem z życzeniem klienta o szyfrator na stacji bramowej ?

Miedzy innymi tak jak na załączonych zdjęciach. Przy okazji załatwia to problemy ze zbyt nisko wyprowadzonymi kablami, miejsce na połączenia i kilka innych.
    marek216 napisał:
    To jest totolotek - dla klienta ryzykownie, a dla siebie nie warto, bo ceny za podobnego chińczyka bezpośrednio od chińczyka są znacznie niższe.

Nie warto też dlatego, że to ja potem ponoszę koszty (nie tylko te liczone w złotówkach) związane z diagnozowaniem i demontażem. Dlatego tak zachowawczo podchodzę do wszelkich nowości i kolejnych "cudów na kiju"
    Nikt ci tyle nie da co dystrybutor nie obieca.

Stacja bramowa S561D, sprzężenia.Stacja bramowa S561D, sprzężenia.
  • Specjalista Domofony
    My klientom indywidualnym zawsze proponujemy coś markowego typu Urmet, Fermax, ACO, a tylko gdy klient uprze się, że chce coś taniego, to wyjmujemy katalogi z chińczykami Vidos, Orno, Eura i stawiamy sprawę jasno: SAM SOBIE TO CUDEŃKO KUPUJE, a my tylko to montujemy i nie odpowiadamy gwarancyjnie za ten sprzęt. Jako ciekawostkę tylko podam, że zarabiamy na wielokrotnym demontażu (klient sam wysyła sobie to do serwisu) i ponownym montażu conajmniej drugie tyle, co przy pierwotnym montażu. U wielu klientów jest tak, że gdy się zsumuje te wszystkie koszty (montażu, demontażu, wysyłka, dojazd)takiego "taniego" sprzętu, to i tak wychodzi koszt montażu markowego zestawu... no ale człowiek lubi postawić na swoim :)

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie myślałem że ten Vidos to taka lipa zawsze kusiła funkcjonalność typu stacja z szyfratorem, monitory z pamięcią oraz wejściami na dodatkowe kamery.

A jakieś doświadczenie z wideodomofonami Nice ?
  • Specjalista Domofony
    Nice nie montowaliśmy, ale z wyglądu przypominają brandowanego chińczyka coś jak udawane markowe zestawy:
    http://tinyurl.com/y9t8avk4
    http://tinyurl.com/yblfm46w
    UWAGA! - to są chińczyki!

Zerknij tu:
    https://www.nice.pl/produkty,15917/eye-plus
    http://tinyurl.com/yal5483s
    Jak to cudeńko sprzedaje NICE to jest grawer "nice", jak Orno, to grawer "orno", jutro to samo może mieć grawer Biedronka.

Pozdrawiam

• Poziom 43  
    Ircys napisał:
    UWAGA! - to są chińczyki!

Dawno nie miałem Commaxa w rękach ale z tego co pamiętam to też produkcja w chinach.
    Jednak ważne jest jak firma pilnuje jakości - Chińczyk potrafi zrobić doskonały i bezawaryjny sprzęt, ale trzeba za jakość zapłacić.
    To co pokazałeś to tanie chińczyki z grawerem oraz z marżą 400-600%. Przed zakupem "markowego sprzętu" warto pooglądać obrazki na aliexpress - różnica w cenie może zaskoczyć, no chyba że chińczyk ma tak drogie grawerowanie/malowanie nazw ;)
  • Poziom 18  
    Czyli z video zostaje nam URMET i ACO.

ACO ma panele bramowe z szyfratorem. Montowałem domofony ACO i tylko w jednym przypadku padł głośniczek, pozostałe zestawy działają. Funkcjonalność również jeśli chodzi o domofony ACO ok panel z szyfratorem połączenie 2 żyłowe, zasilanie AC/DC.
  • Specjalista Domofony
    marek216 napisał:

Dawno nie miałem Commaxa w rękach ale z tego co pamiętam to też produkcja w chinach.

Faktycznie dawno - Made in Korea (ta lepsza)