Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RL41HCRS - Chłodziarka nie trzyma temperatury

24 Sep 2017 15:14 1941 1
  • Level 12  
    Witam.
    Kilka dni temu pojawił się problem z chłodziarką.
    Temperatura ustawiona na 6 stopni, w zamrażarce -18.
    Zamrażarka działa.
    Chłodziarka przestaje trzymać temperaturę.
    Pierwszego dnia kiedy wynikł problem temperatura podniosła się do 22 stopni.
    Lodówka została zresetowana przez odłączenie jej od prądu na 20 minut.
    Nie pomogło.
    Lodówka została rozmrożona. Wyłączona wieczorem, włączona jakoś koło południa następnego dnia.
    Przez 4 dni było w porządku. Nawet na początku po rozmrożeniu i osiągnięciu ustawionych temperatur (6/-18) odniosłem wrażenie, że chłodziarka ciut za mocno zmroziła wędliny. Były bardzo zimne i niemal sztywne. Ale po kilku godzinach wszystko wróciło do normy.
    Dzisiaj zauważyłem, że wskazanie temperatury na wyświetlaczu miga. Temperatura znowu wzrosła. Obecnie jest 12 stopni w chłodziarce.
    Reset nie pomógł.
    Chciałem zmienić temperaturę w chłodziarce i ustawiłem 5 stopni. Powinno mignąć 3 razy i zostać 5. Wskazanie zaczęło migać a temperatura rosnąć.
    Dodam jeszcze, że z wyświetlaczem też chyba coś jest nie tak, bo cyfry nie są kompletne (nie dokładnie tak, ale żeby zobrazować - zamiast 6 widać C, zamiast 8 widać 9, w sensie, że brakuje pojedynczych kresek)

Wiecie może co mogło się stać i jak to naprawić?

Z góry dzięki za pomoc!
  • Level 12  
    Był magik od lodówek i okazało się, że w wiązce przerwane były trzy kabelki. Połączył je na nowo, zaizolował i jakoś inaczej ułożył, żeby zaraz znowu się nie poprzerywały.
    Okazało się jednak, że i grzałka padła. Najprawdopodobniej dlatego, że musiała działać non stop. W skrócie jak nie działała chłodziarka woda spływała do zamrażarki, gdzie zaraz zamarzała i tworzył się szron. A że to nofrost jest, to grzałka cały czas chodziła, żeby ów szron zlikwidować.

Zamiast połączenia na nowo kabelków trzeba by wymienić wiązkę. Niestety w tej lodówce nie można wymienić samej wiązki i trzeba wymienić drzwi. Koszt 700 zł. Plus grzałka.
    Obyło się bez tego.
    Naprawa z nową grzałką ma kosztować 450 zł. Płatne po zamontowaniu grzałki.