Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Da radę podłączyć: Yamaha dsp-a970 + korektor sony seq310 + gramofon?

RDK40098 24 Wrz 2017 21:16 435 5
  • #1 24 Wrz 2017 21:16
    RDK40098
    Poziom 3  

Witam, mam korektor sony seq-310 i wzmacniacz yamaha DSP-a970 i gramofon pioneer PL-225. Chciałbym wszystko ze sobą podłączyć, ale jak na razie jest tak, że wszystko działa (korektor steruje dźwiękiem) ale analizator widma (te skaczące słupki ) w ogóle nie reaguje... jak to prawidłowo podłączyć???? Na razie zrobiłem tak: gramofon (RCA) do wejścia line in korektora a z korektora line out do phono we wzmacniaczu. Na korektorze wciskam equalizer. Analizator widma nie reaguje... Potrzebuję pomocy, sam już się pogubiłem...

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Wrz 2017 00:47
    Polon_us
    Poziom 40  

RDK40098 napisał:
    Analizator widma nie reaguje...

W tym specyficznym przypadku korektor zachowuje się prawidłowo.

Wyjaśniam dlaczego.
    Z faktu, że wyjście korektora jest podłączone do wejścia "Phono" zakładam, że gramofon ma wkładkę MM.
    Fakt, że jest to wkładka MM oznacza, że sygnał jest bardzo niski, za niski aby wysterować "słupki" korektora.
    Wejścia "Phono" w wzmacniaczach wyposażone są w dodatkowe przedwzmacniacze, aby skorygować poziom dźwięku z wkładki gramofonu do odpowiedniego poziomu.

Teraz, jeżeli kolega chce koniecznie "skaczące słupki" z korektora podłączonego do gramofonu to należy to inaczej zorganizować.
    W takim przypadku kolega musi zaopatrzyć się w przedwzmacniacz gramofonowy (np. Allegro aukcja 6761842275) podłączyć do niego gramofon, a wyjście z tego przedwzmacniacza podłączyć do korektora - Line IN.
    Wyjście korektora - Line Out - do dowolnego wejścia wzmacniacza oprócz "Phono"!
    Efekt dźwiękowy będzie taki sam jak obecnie, ale "słupki" będą widoczne.

0
  • #3 25 Wrz 2017 01:50
    folkswagen
    Poziom 12  

Nie tędy droga! Gramofon powinien korzystać z wejścia MM we wzmacniaczu. To po pierwsze. Line In oznacza wejście liniowe – Line Out – wyjście liniowe. „Na korektorze wciskam equalizer.” Analizator nie reaguje ponieważ czułość wejścia analizatora jest zbyt niska.
    Gdybys podłączył np. odtwarzacz kompaktowy do Line In korektora to chyba by zadziałało. Po prostu w korektorze wówczas nie przewidziano współpracy z urządzeniami posiadającymi przetworniki MM.

0
  • #4 25 Wrz 2017 03:50
    Polon_us
    Poziom 40  

folkswagen napisał:
    Nie tędy droga!

Proszę zatem wskazać działające rozwiązanie autorowi tematu zamiast dywagować o CD.
    Oczywiste jest, że połączenie CD nie stanowi żadnego kłopotu i korektor tj. jego słupki bedą działały.
    Chciałbym przypomnieć, że celem jest poprawnie działający korektor z gramofonem z wkładką MM.

Tego korektora nie można podłączyć "klasycznie" do tej Yamahy, tak jak w starszych wzmacniaczach stereo - brak funkcji "Monitor".

Ale mniemam, że kolega @folkswagen zaproponuje jakieś rozwiązanie.
    Z niecierpliwością będę wyglądał sugestii, jak rozwiązać ten problem.

P.S. Jakie przeszkody kolega @folkswagen widzi w połączeniu :
    Gramofon -> Przedwzmacniacz RIAA -> wejście liniowe wzmacniacza czy korektora?
    Zaproponowałem je w uprzednim wpisie.
    Proszę wyjaśnić.

0
  • #5 25 Wrz 2017 14:24
    folkswagen
    Poziom 12  

Przyznaję, że nie do końca zrozumiałem. Oczywiście kolega ma rację. Taki przedwzmacniacz jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Jeszcze raz przepraszam za swoje gapiostwo.

0
  • #6 25 Wrz 2017 18:51
    RDK40098
    Poziom 3  

Zgadza się - ma wkładkę MM, dziękuję za wyjaśnienie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo