Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG Favorit AAAUTO - raz działa, raz nie.

zizimen1994 25 Wrz 2017 01:25 360 2
  • #1 25 Wrz 2017 01:25
    zizimen1994
    Poziom 12  

Witam!
    Problem polega na tym, iż raz działa, raz nie. Dokładnie po włączeniu ON/OFF zero reakcji, mrugnięcia, pisku. Po naciśnięciu obojętnie czego podświetlają i migają wszystkie diody, tak jakby zwarcie w programatorze. Rozebrałem przedni panel - programator wygląda ok. Po złożeniu na nowo o dziwo zmywarka zadziałała na dwa mycia i znów to samo. Dodam, że żonę kopie ona prądem gdy dotknie obudowy, gdy sprawdzam probówka na obudowie faktycznie świeci, jakby miała przebicie. Sprawdzałem prąd na wtyczkach do programatora, to na każdym pinie/kabelku jest prąd, tzn. probówka świeci. Co może być przyczyną? Przebicie na grzałka / podgrzewacz / pompa? I dlatego wariuje programator?

0 2
  • #2 26 Wrz 2017 07:45
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Zmywarkę należy podłączyć do gniazda z bolcem uziemiającym ( wtyczka od zmywarki oryginalna ). Nie będzie "kopać" przebicia napięcia do masy.
    Myślę o przeglądzie zacisków na przycisku wył/zał jak również wszystkich złączy na module i jeszcze przegląd przewodów na łuku drzwi-obudowa zmywarki.
    Są przypadki złamania przewodów poprzez otwieranie-zamykanie drzwi zmywarki.

0
  • #3 27 Wrz 2017 18:41
    mrice
    Specjalista AGD

Jak kolega napisał, w trybie pilnym zrobić należyte podłączenie do prądu (gniazdo z sprawnym bolcem) i w drugiej kolejności zajął bym się wiązką na dole drzwi, dość częsty problem z electroluxach, jeśli nie tam, to wtedy bym atakował moduł i wyłącznik.

0