Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AEG Favorit AAAUTO - raz działa, raz nie.

zizimen1994 25 Sep 2017 01:25 855 2
 • #1
  zizimen1994
  Level 12  
  Witam!
  Problem polega na tym, iż raz działa, raz nie. Dokładnie po włączeniu ON/OFF zero reakcji, mrugnięcia, pisku. Po naciśnięciu obojętnie czego podświetlają i migają wszystkie diody, tak jakby zwarcie w programatorze. Rozebrałem przedni panel - programator wygląda ok. Po złożeniu na nowo o dziwo zmywarka zadziałała na dwa mycia i znów to samo. Dodam, że żonę kopie ona prądem gdy dotknie obudowy, gdy sprawdzam probówka na obudowie faktycznie świeci, jakby miała przebicie. Sprawdzałem prąd na wtyczkach do programatora, to na każdym pinie/kabelku jest prąd, tzn. probówka świeci. Co może być przyczyną? Przebicie na grzałka / podgrzewacz / pompa? I dlatego wariuje programator?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Zmywarkę należy podłączyć do gniazda z bolcem uziemiającym ( wtyczka od zmywarki oryginalna ). Nie będzie "kopać" przebicia napięcia do masy.
  Myślę o przeglądzie zacisków na przycisku wył/zał jak również wszystkich złączy na module i jeszcze przegląd przewodów na łuku drzwi-obudowa zmywarki.
  Są przypadki złamania przewodów poprzez otwieranie-zamykanie drzwi zmywarki.
 • #3
  mrice
  Home appliances specialist
  Jak kolega napisał, w trybie pilnym zrobić należyte podłączenie do prądu (gniazdo z sprawnym bolcem) i w drugiej kolejności zajął bym się wiązką na dole drzwi, dość częsty problem z electroluxach, jeśli nie tam, to wtedy bym atakował moduł i wyłącznik.