Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WML 15086 P - jednorazowy wyciek spod pralki

gracjantorhan20 25 Wrz 2017 13:13 687 2
  • #1 25 Wrz 2017 13:13
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Witam, otóż ostatnio miałem dziwne zdarzenie z pralką Beko WML 15086 P. Podczas prania (na pusto) 30° w czasie ostatniego wirowania pojawił się wyciek (tak myślę) z okolic pompy. Pozwalam sobie mówić, że z okolic pompy bo na podłodze kałuża była właśnie po jej stronie. Wydawało mi się również, że pralka wiruje z wodą, a dodam że była bez prania. Czyli woda nie miała prawa się zatrzymać. Dziś sprawdziłem, czy nie ma żadnych uszkodzeń na wężach zbiornik - pompa, odprowadzającym wodę z pralki i na samej pompie. Filtr sprawdzony bez śmieci. Włączyłem pralkę 2 razy na płukanie z odwirowaniem i woda spokojnie jest odpompowywana. Nic nie cieknie. Skąd wtedy ten wyciek i dlaczego teraz przez 2 płukania nic nie wyciekało? Dziś będzie jeszcze pranie na 60° i wtedy się zobaczy, ale mi się wydaje że jest coś nie tak, bo wycieku nie miało prawa być. Jeśli macie jakieś sugestie to proszę napiszcie, bo sam nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może coś pominąłem? Może coś powinienem dogłębnie sprawdzić? Jeszcze raz proszę o pomoc. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 25 Wrz 2017 15:07
    luk_jag
    Specjalista AGD

Sam piszesz

gracjantorhan20 napisał:
    Wydawało mi się również, że pralka wiruje z wodą,
    i tu szukaj. Silnik pompy,hydrostat lub układ hydrostatu.

1
  • #3 25 Wrz 2017 16:59
    gracjantorhan20
    Poziom 12  

Też o tym myślałem. Tylko skąd ten wyciek to mnie martwi. Zbiornik nie przecieka bo teraz piorę i jest sucho. Zobaczymy po wypompowaniu i odwirowaniu. Oczywiście sprawdzę hydrostat i będę sprawdzał czy pompa poprawnie pracuje zwłaszcza przy wirowaniu. Tylko jak już pisałem wczesniej niepokoi mnie najbardziej ten wyciek.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Teraz pralka skończyła pranie 60° nic nie ciekło. Pompa pracowała prawidłowo - przy wirowaniu również. Nie wiem kompletnie co myśleć już o tym...

0