Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w doborze rozdzielacza RTV/SAT

25 Wrz 2017 13:57 693 9
  • Poziom 2  
    Bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia rozdzielającego sygnał z anteny SAT oraz naziemnej

Schemat instalacji:
    Pomoc w doborze rozdzielacza RTV/SAT

W chwili obecnej zabudowane gniazda końcowe RTV/SAT podpięte na pojedynczym kablu, docelowo gniazda RTV/SAT + PVR (RTV 2SAT) - dwa kable. Na dzień dzisiejszy w dwóch pomieszczeniach tv naziemna, w trzecim tv naziemna plus Orange TV - Sagemcom UHD 88

W tej chwili antena sat z konwerterem Twin Opticum LTP-04H Premium.

Czy Można podpiąć Twin pod multiswitcha 5/6? Czy konieczna jest zmiana konwertera? jeśli tak to na jaki?

Przepraszam za chaos w opisie ale dopiero wgryzam się w temat. Mam nadzieję że schemat trochę rozjaśni.
    W miarę własnych możliwości temat uszczegółowię jeśli będzie coś czego nie udało się wywnioskować z mojego opisu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Jak chcesz multiswitch to musisz założyć konwerter quattro + 2 kable.
  • Poziom 2  
    Nie chodzi o to co chcę :) tylko o to co można z tym zrobić, co jest wygodne, korzystne, przyszłościowe :)

Ewentualnie proszę jakaś podpowiedź w kwestii modelu zarówno konwertera jak i switcha jeśli będzie to dla mnie najlepszym rozwiązaniem.
  • Poziom 36  
    Twin to 2 pojedyncze dekodery ew. 1 PVR. To Ty musisz zadecydować, ile tych dekoderów potrzebujesz.
  • Poziom 2  
    Na tą chwilę jeden dekoder sat i dwa tv wystarczą jednak za pół roku może rok będzie szansa podpiąć 3 TV /Sat w tym jeden PVR. Interesuje mnie układ który spełni swoją funkcję obecnie (jeden sat 2 tv) z możliwością "rozbudowy" do układu docelowego
    Tak czy siak czymś anteny muszę spiąć i podzielić "na trzy".
    Jeśli wymiana konwertera i zabudowa multiswitcha będzie najlepsza to proszę o jakieś propozycje zestawu
  • Poziom 36  
    Poszukaj sobie na forum. Setki razy już było.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Opisów faktycznie setki lecz dla laika wszystkie brzmią podobnie a żaden nie daje odpowiedzi :)

Co do przedmiotu sprawy... myślałem że właśnie tu uzyskam odpowiedz czym to spiąć by bylo najlepiej / optymalnie do przedstawionej sytuacji ale skoro mam zdecydować to wersja multiswitch plus konwerter quatro bardziej do mnie przemawia.
    Jak sprawdzić czy tor tv naziemnej powinien być w multiswitchu aktywny czy pasywny? Od czego to zależy? Może multiswitch z możliwością przełączania? Multiswitch z zasilaczem zewnętrznym czy wbudowanym?

Dajcie jakiś punkt zaczepienia :) bo przeczytałem już "pół internetu" i coraz więcej pytań a coraz mniej odpowiedzi :]

Jeśli temat był opisany dokładnie gdzie indziej to proszę o namiar... spróbuje to "ugryźć" sam :)
  • Moderator
    Przepuszczenie toru naziemnego przez multiswich ma jedno podstawowe zagrożenie: sygnał naziemny nie może być za silny a wszystkie składowe - czytaj sygnały poszczególnych MUX-ów - są na tym samym poziomie, starannie wyregulowane i odfiltrowane ze wszelkiego śmiecia. Nie ukrywam, że w warunkach domowych bez właściwego wyposażenie w podstawowe wskaźniki może być to trudne. Do tego instalacja naziemna musi być wolna od wszelkich sygnałów "nietelewizyjnych" a tych mamy niestety coraz więcej. W praktyce instalację naziemną "poddaje się obróbce" w oddzielnym układzie antenowym wyposażonym odpowiednie zwrotnice i filtry, czasami tłumiki, bardzo rzadko wzmacniacze. Po zestawieniu w jeden zespolony sygnał można je włączyć do multiswicha i dobrze sprawdzić, czy nie ma jakiś problemów z odbiorem satelitarnym. Można oczywiście "puścić na żywioł" ale wówczas spodziewajmy się problemów.

Ja generalnie instaluję multiswiche z oddzielnymi zasilaczami. Zawsze prościej wymienić i naprawić zasilacz (najczęściej pada po dwóch latach) , niż cały multiswich.