Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renesas R5F21258 - programowanie

abuhamza 25 Wrz 2017 14:54 696 3
  • #1 25 Wrz 2017 14:54
    abuhamza
    Poziom 9  

Witam. Programator jakiś tam jest, program też jakiś jest ale program mam w innym języku i przy 10% zczytywania pamięci wyskakuje jakiś błąd ale nie mogę go odczytac ponieważ jest samo "?????????????????". I tu kieruje do Was pytanie, czym można zczytać albo nagrać coś na te kości z Renesasu z rodziny R8C?
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 25 Wrz 2017 20:00
    Piotr2608

Poziom 37  

abuhamza napisał:
    ponieważ jest samo "?????????????????"

... ponieważ każda zawartość Flash + EEPROM jest szyfrowana. Jak sobie z tym nie poradzisz daj znak, odpłatnie zgram Ci zawartość całego procesora (to nie są tanie rzeczy) a później zrobisz z wsadem co zechcesz. Będziesz mógł seryjne programować dany procesor.

Renesas R5F21258 - programowanie

Tak wygląda fragment wsadu (Flash + eeprom) oprogramowania zmywarki Bosch.
    Zawartość odczytana, odszyfrowana i gotowa do programowania procesora w kolejnych programatorach zmywarek opartych na tym samy oprogramowaniu.

0
  • #3 26 Wrz 2017 13:32
    abuhamza
    Poziom 9  

Ja szukam samego programu do flasha i daty ponieważ programator mam, program mam też ale jest po rosyjsku i windows niema programistycznego jezyka rosyjskiego i ten program, który mam wyświetla mi zamiast ukraińskich znaków czy tam rosyjskich tylko same "?????????????????????????". Dziś nawet udało mi się zczytać eeproma z jednego modułu boscha lecz program co chwile sypie jakieś błędy, których nieda się odczytać ponieważ jest samo "?????????????". Normalnie zgrało mi plik w formacie bin, którego mogę ponownie nagrać. Napisałem tutaj o pomoc a nie o jakąs odpłatną pomoc. Po prostu szukam programu i tyle

0
  • #4 26 Wrz 2017 18:15
    Piotr2608

Poziom 37  

A ja Ci napisałem iż wsad jest szyfrowany, kodowany. Jak chcesz prosić o pomoc to w Twoim wypadku pomóc Ci może ten kto wgrał to oprogramowanie, czyli producent.

0