Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW814F - Właściwy dobór grzałki po spaleniu oryginalnej

RomanASD 25 Wrz 2017 18:07 690 7
  • #1 25 Wrz 2017 18:07
    RomanASD
    Poziom 3  

Dzięki lekturze forum zdecydowałem się sam wymienić grzałkę w pralce, Electrolux EW814F, 1950W. Grzałkę wyjąłem i ustaliłem miernikiem, że do wymiany. Niestety nie wiem jak dobrać nową grzałkę. Stara grzałka miała zabudowany czujnik temperatury. Czyli wg. prod. NO. 91478969301 znalazłem grzałkę tylko, że bez czujnika. W Electroluxie nie znaleźli odpowiadającej części. U north'a są grzałki z czujnikiem, praktycznie te same, z tym że north nie potrafi powiedzieć czy pasują w 100% do mojego modelu.

Pytania:
    1. North ma grzałkę o długości 26 cm (l), moja stara grzałka ma długość od końca części grzejnej do płytki ze stykami 25 cm; zmierzyłem głębokość bębna - ok. 30 cm od wejścia grzałki - czy taka grzałka będzie pasować? (długość i szerokość kołnierza są OK);
    2. Rozumiem, że muszę mieć w moim przypadku grzałkę z czujnikiem temperatury? W Electroluxie coś zaczęli ściemniać, że może nie bo prod no. wskazuje na taką, a nie inną grzałkę, sam się już pogubiłem, dziękuję z góry za sugestie.

0 7
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 26 Wrz 2017 09:59
    RomanASD
    Poziom 3  

Dzięki za sugestie, ale grzałka 1240325470 nie ma wejścia z czujnikiem - to jest mój problem (tą część sugerowano mi w Electroluxie).
    Grzałka, która jest prawie identyczna u north'a, jest tylko różnica długości (1-2 cm)
    :arrow: Link
    Tylko jak pisałem north nie ma mojego "prod. no." przypisanego do tej grzałki - stąd moje pytanie na forum
    Pralka Electrolux EW814F - Właściwy dobór grzałki po spaleniu oryginalnej
    W załączeniu zdjęcia mojej grzałki, dzięki jeszcze raz za sugestie.
    Pralka Electrolux EW814F - Właściwy dobór grzałki po spaleniu oryginalnejPralka Electrolux EW814F - Właściwy dobór grzałki po spaleniu oryginalnej

0
  • Pomocny post
    #4 26 Wrz 2017 12:57
    Lodxx
    Specjalista AGD

Witam.
    Taką grzałkę albo jej zamiennik dostaniesz w każdym lepszym sklepie z częściami AGD maksymalnie za 50 zł. Nie ma potrzeby stosowania oryginału no chyba, że chcesz.
    Edit.
    Czujnik temperatury zostawiasz stary i wkładasz do nowej grzałki.

0
  • #5 26 Wrz 2017 23:25
    RomanASD
    Poziom 3  

OK, dzięki, jutro kupuję i dam znać jak poszło

0
  • Pomocny post
    #6 27 Wrz 2017 18:45
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lodxx napisał:
    Witam.
    Taką grzałkę albo jej zamiennik dostaniesz w każdym lepszym sklepie z częściami AGD maksymalnie za 50 zł. Nie ma potrzeby stosowania oryginału no chyba, że chcesz.

Tak jest.
    Grzałka może być prawie dowolna oby nie za długa.Zastosowanie grzałki o mniejszej mocy spowoduje tylko wydłużenie czasu pracy pralki bo woda dłużej będzie się grzała.
    Grzałka o większej mocy skróci czas pracy pralki woda nagrzeje się szybciej.
    Prądowo przekaźnik wytrzyma bo przeważnie jest na 16A

0
  • #7 29 Wrz 2017 16:42
    RomanASD
    Poziom 3  

Dziekuję, grzałka wymieniona! Ale mam inny problem, ten temat zamykam i dziękuję wszystkim za pomoc!

0
  • #8 06 Paź 2017 09:05
    RomanASD
    Poziom 3  

Kończę temat, parę rad dla takich mądralińskich jak ja odnośnie rozwiązania problemu:
    - uważnie przeszukaj forum - dopiero po wymianie grzałki doczytałem np. w jednym z postów, iż w mojej pralce czujnik temperatury jest zamontowany fabrycznie w bębnie a nie w grzałce, prawdopodobnie jakiś czas temu kiedy mechanik wymieniał jakiś moduł to wymienił grzałkę na taką z czujnikiem - ja tego nie pamiętałem
    - uważnie doczytaj porady forum - mój błąd polegał na rozkręceniu całej pralki w celu dojścia do grzałki co nie było konieczne, źle oceniłem potrzebę rozkręcenia obudowy. Szukałem instrukcji do pralki ale nigdzie nie znalazłem, więc uznałem, że trzeba rozkręcić całość i to był błąd. Zdjąłem niepotrzebnie bęben ze sprężyn i nie mogłem już sam tego z powrotem założyć.
    - źle zamocowałem grzałkę - obijała się o bęben, dobrze że nie zrobiłem próbnego uruchomienia. Na szczęście mechanik wszystko sprawdził
    - rób zdjęcia przy demontażu - przy składaniu zacząłem skręcać pralkę na ślepo na zasadzie - jest ślad, więc chyba była tu śrubka
    - nie rób nic na siłę - nie mogąc zdjąć przedni panel, szarpnąłem i ułamałem końcówkę przycisku dodatkowego wirowania, na szczęście moja żona domowa stwierdziła, że nigdy nie używała, teraz "dziura" w panelu jest pamiątką moich zmagań z pralką

Co zrobił mechanik a na co bym nie wpadł:
    - sprawdził dokładnie wszystkie kable - po moim "demontażu" to i owo się powysuwało
    - sprawdził mocowanie bębna do obudowy - ja zapomniałem w międzyczasie do czego służą poszczególne śrubki i po prostu bym to ominął

Potrzebne części łatwo znaleźć wg part numberów, z tym akurat nie było problemu. Ja ostatecznie kupiłem grzałkę na allegro, szukając wg numeru seryjnego, okazało się że sprzedawca miał nowe oryginalnie montowane grzałki za 1/3 ceny grzałek w sklepie firmowym Electr.

0