Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd

25 Wrz 2017 20:58 3543 7
  • Poziom 12  
    Witam,
    Czy podpowiecie który układ odpowiada za kartę pamięci? Telefon był zalany, wyczyściłem izopropanolem. Być może pominąłem któryś element.Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sdHuawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd
  • Poziom 12  
    Nikt nie rozwiązał tego problemu? Dodam że karta SD działa poprawnie w innym Huawei P8.Robiłem też ustawienia fabryczne i hard reset.
  • Poziom 18  
    Szukaj stabilizatora napięcia w pobliżu czytnika kart, obejrzyj blaszki stykowe czy nie są zaśniedziałe.
  • Poziom 12  
    Witam, trafił mi się telefon z tym samym problemem, może tym razem uda się rozwiązać usterkę. Telefon po zalaniu został wyczyszczony lecz dalej nie czyta karty sd. Przejścia są,tylko brakuje zasilania ldo10 które idzie od U301.Czy układ U301 do wymiany?

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd

Dodano po 6 [minuty]:

Czy ldo7 to zasilanie filterka?Wylutowalem filterek i na ldo7 jest tylko 0,5V zamiast 3V. Ldo7 też idzie od u301.Huawei P8 Lite - Telefon nie czyta karty sd
  • Poziom 12  
    Witam, dziękuję koledze Plustek za materiały którymi się podzielił. W punkcie TP 2318 bez karty mam 1,8V a z kartą 0V, czyli prawidłowo. LDO 10 pojawia się i znika. Impedancja między masą a blaszkami stykowymi około 1000, czyli coś jest nie tak i według algorytmu trzeba wymienić D2312?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Impedancja jest podana przy mierniku ustawionym na pomiar diody, z plusem miernika na masie. Wartości mogą się nieznacznie różnić, przy znacznych rozbieżnościach zacznij od D2312.