Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaeser BS51 trudność z nabijaniem ciśnienia.

sparkson 19 Lis 2017 17:47 1638 42
    sparkson
    Poziom 3  
    Art.B napisał:
    W sumie to może masz rację. Zatem pierścień osadzony jest na krawędzi tłoka. Zawsze możesz wytoczyć taki pierścień z ertalitu lub teflonu. Byle nie PA, bo jest higroskopijny. Prosta robota i w 150zł z materiałem się wyrobisz.

A czy derlin się nada?
  • IGE-XAO
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sparkson
    Poziom 3  
    Już znalazłem sklep z ertalonem, więc zamówię jaki potrzebuje. Ale jeszcze jutro spróbuje podkleić ten tłok gumą, testowo i zobaczyć czy kompresor będzie działał normalnie.
  • IGE-XAO
    mychaj
    Poziom 31  
    No rozleciał ci się zawór minimalnego ciśnienia - ale on nie jest z tworzywa tylko z metalu (najczęściej aluminium) masz kilka postów wyżej zdjęcie, ten zawór powinien utrzymywać wewnątrz sprężarki na max otwartym wylocie od 4 do 5bar , inaczej może ci zacząć przesączać separator albo możesz mieć słabe ciśnienie smarowania.
    sparkson
    Poziom 3  
    Krótkie pytanie:

czy podłączając wąż do separatora, jak pokazano na zdjęciu, i puszczając powietrze ciśnienie powinno spadać tylko w separatorze, czy w całym układzie?
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    mychaj
    Poziom 31  
    Co masz na myśli cały układ - ciśnienie powinno spadać na separatorze i w śrubie, jeżeli ten mosiężny zawór masz sprawny a na sieci powiedzmy zbiornik i szczelny układ to za tym zaworem powinno ciśnienie trzymać, np. w sieci masz 7bar a na separatorze i w śrubie po odciążeniu powinno być 0.
    sparkson
    Poziom 3  
    mychaj napisał:
    Co masz na myśli cały układ - ciśnienie powinno spadać na separatorze i w śrubie, jeżeli ten mosiężny zawór masz sprawny a na sieci powiedzmy zbiornik i szczelny układ to za tym zaworem powinno ciśnienie trzymać, np. w sieci masz 7bar a na separatorze i w śrubie po odciążeniu powinno być 0.

Jak cały układ miałem na myśli wszystko co jest za zaworem na separatorze.

Narazie zamawiam zestaw naprawczy do tego zaworu, ponieważ u mnie ciśnienie po takim podłączeniu spada wszędzie (separator, śruba, chłodnica zbiornik itp). Jeśli to nie rozwiąże problemu z filmu, będę szukał dalej.
    sparkson
    Poziom 3  
    Założylem zestaw naprawczy zaworu zwrotnego ciśnienia minimalnego, różnica polega na tym że w układzie (za zaworem zwrotnym, w chłodnicy, instalacji) utrzymuje się teraz ciśnienie. Niestety dalej występuje objaw ciągłego nabijania ciśnienia do 10 barów i jego spadku do 8.

Dlatego wracam do tematu, i dalej szukam informacji o tym co steruje zaworem zaznaczonym na zdęciu, a na schemacie budowy nr 11, a na schemacie elektrycznym Y1.

Nie bardzo rozumiem co powoduje, że ten zawór upuszcza ciśnienie przez solenoid. Nie znalazłem nigdzie innego przełącznika ciśnieniowego poza tym w presostacie.

Z mojej obserwacji przełącznik ( w presostacie) załącza się tylko na chwilę gdy ciśnienie spadnie na minimum, w tym przypadku ok 8 bar. Wtedy stopień śrubowy zaczyna tłoczyć powietrze, aż do żądanego poziomu. Nie widzę nigdzie przełącznika który miałby zadziałać w chwili osiągnięcia ciśnienia żądanego, czyli 10 bar. I co za tym idzie nie mam pojęcia co steruje wspomnianym solenoidem, w celu upuszczenia ciśnienia z separatora po osiągnięciu żądanego . A w moim przypadku upuszczenia całego ciśnienia z separatora, aż do ponownego załączenia się presostatu i stopnia śrubowego. I tak w kółko...

Co do regulatora ssania, to wydaje mi się że działa poprawnie, tzn otwiera i zamyka w odpowiednim momencie.

Mam nadzieję że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe, staram się rozwiązać problem we własnym zakresie ponieważ jak zobaczyłem ceny serwisu autoryzowanego, to wyszło że zapłacę jakąś połowę wartości tego kompresora....

A jak wezwałem serwis, nieautoryzowany, to człowiek który przyjechał stwierdził że ten kompresor tak już ma, i że wszystkie Kaesery tak robią... Coś mi się wydaje że nie bardzo się znał...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sparkson
    Poziom 3  
    Czyli z tego wynika że to presostat działa nieprawidłowo, i zamiast otworzyć i zamknąć zawór upustowy, ten pozostaje otwarty aż do momentu ponownego zadziałania presostatu?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sparkson
    Poziom 3  
    Art.B napisał:
    Nie wiem jak u Ciebie, ale ten presostat powinien mieć regulowaną histerezę. Przełącza na wolny bieg przy ciśnieniu P1 i załącza ponownie przy ciśnieniu P2=P1-ΔP.

Masz rację, ma.

Condor MDR 53

To dokładnie taki sam, co prawda nie pamiętam jak jest ustawiony.

Okazało sie ze zestaw naprawczy do zaworu zwrotnego za 800zł jednak rozwiązał problem. Nie zwróciłem uwagi że jeden z oringów był nieszczelny....