Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha dt 50R 2004r. Nie działa predkosciomierz

26 Wrz 2017 08:38 1170 8
  • Poziom 4  
    Witam. Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem yamahy dt. A więc:
    1. Nie działa predkosciomierz (licznik się załącza wszystkie kontrolki się świecą obrotomierz działa, wskaźnik temperatury działa wskaźnik naładowania tak samo).
    Wszystko jest podłączone do licznika elektromagnes jest cały i nie wiem o co chodzi.
    2. Znalazłem nie podłączona kostkę(ta na zdjeciu)

Bardzo prosze o pomoc dziękuję ;)
  • Poziom 43  
    Witam .Licznik elektroniczny w tym modelu? Wyskakuje jakiś błąd? I ostanie pytanie zakupiony z 2 rąk? A co do wtyczki która wystaje zdejmij zbiornik paliwa.
  • Poziom 4  
    Licznik elektroniczny. Sciagalem zbiornik i ta kostka z kablami wchodzi w tą główną wiązke. Możliwe ze to jest kostka od rezerwy paliwa ? Bo przekonałem się ze nie działa kontrolka od rezerwy. Jestem trzecim właścicielem jeżeli się nie myle. A i błąd żaden nie wyskakuje licznik pokazuje po prostu 0 km/h i tyle.
  • Poziom 43  
    Czyli tak kostka na pewno jest od rezerwy paliwa a to że nie chodzi prędkościomierz zdejmij przednie koło, wyjmij ślimak i zobacz czy nie ma urwanych uchwytów (takie dwa wąsy). Jeśli tak jest to ślimak do wymiany, ceny nowych w ASO są niższe od używek na Allegro więc zamawiaj w ASO. Nie próbuj nic dolutować itp bo wydaje się, że to plastik a tak na prawdę jakiś stop plastiku z magnesem i trzeba kupić nowe.
    Jeśli ślimak będzie ok to może kabel przekazujący sygnał ze ślimaka do licznika zaniemógł.
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Witam .Licznik elektroniczny w tym modelu? Wyskakuje jakiś błąd? I ostanie pytanie zakupiony z 2 rąk? A co do wtyczki która wystaje zdejmij zbiornik paliwa.

Jeżeli chodzi o błąd to jak przekrecam stacyjke to pokazuje się 12P ntdr
  • Poziom 43  
    A jednak jest błąd ,zastosuj się do poleceń wyżej napisanych .
  • Poziom 4  
    Tylko jest jeden zasadniczy problem. Ten predkosciomierz nie jest na ślimaku tylko na elektromagnesie. Obok uchwytu przy przednim zaciski jest wkrecony taki jakby wałek z którego wychodzi przewód i idzie on do licznika.
  • Poziom 43  
    Trzeba sprawdzić ten przewód czy nie jest uszkodzony bo widocznie nie ma impulsów z elektromagnesu do zegara.
  • Poziom 4  
    Teraz jeszcze zauważyłem że mój obrotomierz oszukuje. Gdy juz prawie odkrecam manetkę do końca to pokazuje maksymalnie 4500obr./min. Kolejny problem... Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję.

Dodano po 1 [minuty]:

I w tym kolejny problem przewód jezt cały elektromagnes nie naruszony, kostka podpięta, elektromagnes nie naruszony..

Dodano po 2 [minuty]:

I wytlumacz mi na jakiej zasadzie to działa. Zrozumialbym gdyby elektromagnes był na teleskopie a na kole jakiś magnes czy cos w tym stylu, ale to jest wkrecone obok zacisku i jest w odległości 1-2mm od tarczy hamulcowej