Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford transit 1993 2.5 d - Gaśnie w czasie jazdy i nie chce odpalic.

Grzegorz1984. 26 Wrz 2017 10:01 564 8
  • #1 26 Wrz 2017 10:01
    Grzegorz1984.
    Poziom 2  

Witam. Bardzo prosze o pomoc. Kupiłem transita rocznik 93 do drobnych prac stolarskich. Po 2 tyg uzytkowania w pewnym momencie stracil moc i sie zatrzymal. W czasie dlugiego postoju na migaczach rozladowal sie akumulator. Zdolalismy przeciagnac go potem na lince na pobliski parking. Tam zaproponowano mi by dolac do pelna do filtru paliwa , podlaczyc akumulator kablami i odpalic go na plaka. Odpalil bez problemu. Zostawilem go na kablach około 10 min i około 40 min na chodzie na parkingu. Nie zgasł ani nic. Po wyjezdzie z parkingu po okolo 500 m znowu stracil moc i sie zatrzymal. Potem juz nie chcial odpalic na plaku. Nie wiem czy to ma cos wspolnego ale na kablach jak jest akumulator to odpala chociaz na plaku , bez kabli nie chce.

0 8
  • #3 26 Wrz 2017 17:54
    Grzegorz1984.
    Poziom 2  

Akumulator raczej dobry bo byl zmieniany pare miesiecy temu , poza tym po pierwszym zatrzymaniu pracy silnika stal na migaczach i radiu ponad 6h. Co do alternatora to nie wiem jestem kompletnie zielony , sprawdzilem tylko czy jest pasek na nim , to byl.

Dodano po 1 [minuty]:

Poza tym odpala tylko na kablu i pryskajac plakiem , bez plaka nie ruszy, setki prob.

0
  • #5 26 Wrz 2017 19:08
    Grzegorz1984.
    Poziom 2  

Ale to by bylo takie proste ? Przeciez na akumulatorze tyle godzin stal. I dlaczego ponad 40 min stal na chodzie a po 500m jazdy zgasl... Zdezorientowany jestem.

0
  • #7 26 Wrz 2017 19:17
    Grzegorz1984.
    Poziom 2  

Naładowalem go prostownikiem i jest napiecie. Świece sprawdził znajomy i tez podobno dobre.

0
  • #9 26 Wrz 2017 20:02
    jarek225
    Poziom 18  

Na listwie jest czujnik regulacji ciśnienia paliwa, spróbuj go podmienić może pomoże.
    Miałem kiedyś taki przypadek i to był właśnie ten czujnik.

0
  Szukaj w 5mln produktów