Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup taniego zasilacza UPS

Miprik 26 Sep 2017 10:06 3432 3
Tespol
    Miprik
    Level 15  
    Witam wszystkich po długiej przerwie nieobecności na forum,
    jeśli wątek rozpocząłem w złym temacie, to bardzo proszę o przeniesienie.
    W ostatnim czasie w mieszkaniu w bloku pojawiają mi się awarię zasilania - brak prądu przez jakiś czas - niestety akurat w godzinach gdy człowiek szykuje się do pracy. Niedługo w tych godzinach będzie już ciemno, dlatego potrzebuję kupić na szybko tani zasilacz awaryjny. Na szybko do tymczasowej pracy, bowiem jestem teraz dość często w wyjazdach i musiałem przerwać swoje prace nad trochę lepszym systemem do tego opartm na zasilaniu buforowym 12v i mikrokontrolerze, a taki UPS byłby po prostu plug and play, co by druga połówka nie musiała narzekać, że rano nie może po ciemku zrobić makijażu do pracy.
    Potrzebuję mieć czas podtrzymania ok 30 minut przy obciążeniu 35 - 40 wat.
    Znalazłem:
    http://allegro.pl/ups-ever-eco-500va-300wat-nowe-baterie-fvat-321-i6945681166.html
    http://allegro.pl/nowy-ups-elsist-1800va-400w-7ah-gwarancja-fv-23-i6926755588.html

Bardzo proszę o radę, mogą być oczywiście inne ale w podobnym przedziale cenowym.
    Jak wspominałem UPS jest tani, bo jest tylko tymczasowym rozwiązaniem, docelowe będzie lepsze i bardziej wydajne, tutaj napięcie raz będzie podbijane do 230, potem obniżane do żarówek led więc o wydajności nie ma mowy, ale na dokończenie mojego "urządzenia" potrzebuję jeszcze trochę czasu, którego z powodu wyjazdów mam niewiele. Potrzebuję, aby taki ups pochodził min kilka miesięcy, jeśli będzie działał dłużej i się nie zepsuje, to do czegoś go wykorzystam,
    Urządzenia jakie ma do podtrzymania do radiobudzik i żarówka(lub 2) led o mocy łącznej (wszystko) 35-40 wat, nie potrzebny jest więc pełen sinus, spokojnie wystarczy modyfikowany lub przebieg prostokątny.
    Proszę o sugestię.
    Pozdrawiam
  • Tespol
    Kuniarz
    Moderator of Designing
    Masz oddzielne obwody np. w łazience/sypialni pod które podłączysz tego UPS? Wbrew pozorom radiobudzik może sobie nie poradzić na prostokącie, większość jest synchronizowana siecią.
  • Tespol
    Miprik
    Level 15  
    Oddzielnym obwodem będzie listwa podłączona do UPS do której będzie podłączona lampa stojąca podłogowa oraz wspomniany radiobudzik.
    Nie bardzo widzę elektryczne uzasadnienie aby radiobudzik miał nie działać. Możesz szerzej powiedzieć czemu? Z ciekawości podłączyłem go do przetwornicy samochodowej (jakiejś prostej z prostokątem za mniej niż 100 zł) i nie było problemu z działaniem.
    W razie czego zakupiony towar zawsze można zwrócić.
    Proszę również o sugestię co do wyboru UPS - odpowiedzi na pytanie.
    Pozdrawiam
    Miprik
    Level 15  
    Czy nikt z szanownych Forumowiczów nie zna się chociaż trochę na tego typu zasilaczach i nie może doradzić? Chciałbym w weekend zamknąć tę sprawę a nie wiem co najlepiej wybrać...