Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka firma zasilacza lepsza?

Berlingo2004 26 Sep 2017 18:24 771 11
    Berlingo2004
    Level 5  
    Witam
    Potrzebuje szybkiej pomocy jaka firma zasilaczy do pc jest najlepsza...?
    Mam do wyboru
    1.Sharkoon (ta ma dobre recenzje)
    2.Cooler Master
    3.Chieftec
    4.Corsair (slyszalem ze dobre ,lecz piszcza cewki)
    Prosze pomozcie jaki byloby lepiej
    P.s
    PC jest nie wymagajacy karta GF8800GTS, Intel E8500-3.16GHz, 4Ram zmieniam gdyz mam 305W i musze kupic wiekszy.
    Z gory dziekuje
    Berlingo2004
    Level 5  
    CoolerMaster - Lite 400
    B 400 v2
    Chieftec - GPS 500A8
    Sharkoon - WPM 500W v2
    Corsair - CX450

Myslisz ze moj DELL 305W bedzie wystarczajacy? moze bez sensu szukam zasilacza jezeli na moim pojdzie?
    dt1
    Admin of Computers group
    Ogólnie wszystkie te zasilacze co najwyżej średniej klasy, delikatna przewaga CX450, tego bym wybrał.

Nie wiem, czy Twój Dell 350W będzie wystarczający, ponieważ nie znam wydajności ani rozkładu jego linii 12V. Jeśli zasilacz ma dwie linie, to linia zasilająca procesor musi mieć wydajność co najmniej 6A, a linia zasilająca grafikę i resztę 15-16A minimum.

Zwróć uwagę, czy Twój zasilacz Dell da się zastąpić zwykłym zasilaczem ATX, bo większość gotowców Della ma niestandardowy zasilacz i wymienione przez ciebie modele mogą wcale nie działać.
    badboy84
    Level 42  
    Jaką ma wydajność na linii 12V?
    Berlingo2004
    Level 5  
    Jaka firma zasilacza lepsza?

Nie wiem czy to pomoze,bo nie za bardzo znam sie na wydajnosciach zasilaczy.
    Berlingo2004
    Level 5  
    No wlasnie i tu pojawil mi sie problem,gdyz nie mam juz molexow w zasilaczu, a ten nie posiada 6 pin do karty :(
    Chcialbym uniknac komentarzy typu " ludzie Ci radza a Ty i tak swoje...."
    Jezeli bym sie decydowal na zakup to jednak brac CX450 czy Sharkoona (tego sie tak uczepilem gdyz recenzje sa pozytywne jesli chodzi o podzespoly i dzialanie)
    Berlingo2004
    Level 5  
    Przepraszam bo powinienem od razu wspomnieć iz obecny zasilacz (305 W) używam w Dell Dimension 520 z procesorem E 6300 1,8 GHz + GF 8600GT, a teraz zmieniam płytę na tez leciwa już P5KPL-VM z E8500 - 3.1GHz + GT8800 GTS wiec zasilacz nowy byłby do tej"nowej" płyty i myślałem ze mogę ożyć tego samego zasilacza.
    dt1
    Admin of Computers group
    Ja założyłem, że do płyty Della będziesz używał. Niektóre miały własne rozwiązania dotyczące zasilania i nie były zgodne ze standardem, nie mam pojęcia czy akurat w Dimension 520. Ale jeśli płytę wymieniasz na standardową, to z wymianą zasilacza nie powinno być problemu.
    Berlingo2004
    Level 5  
    No dokladnie dlatego moje pytanie bylo w jakim kierunku isc z doborem firmy.
    Bardzo dziekuje za informacje i pomoc :)