Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW 1131F - po wypraniu w trakcie wirowania wylewa wodę dołem

bag1 26 Wrz 2017 20:06 603 3
  • #1 26 Wrz 2017 20:06
    bag1
    Poziom 2  

Po zakończeniu prania, program 9 do 10, jak zacznie się tylko wirowanie wylewa wodę, już przez cały czas.
    Mokre dwa miejsca: wąż na górze bębna (nie ten od pobierania proszku) oraz wąż gumowy harmonijkowy łączący bęben z układem zaworu spustowego.
    Jak zdemontować osłony boczne żeby zobaczyć skąd cieknie?

0 3
  • #2 27 Wrz 2017 11:48
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Obejrzyj dobrze zasobnik czy z niego Ci przypadkiem nie cieknie z komory na płyn w którym może, (ale nie powinna) zostawać woda.

bag1 napisał:
    Jak zdemontować osłony boczne żeby zobaczyć skąd cieknie?
    Tylno-boczna część obudowy jest na zdjęciu pod pozycją 300A
    Pralka Electrolux EW 1131F - po wypraniu w trakcie wirowania wylewa wodę dołem
    Jednak zdemontowanie jej raczej ni pomoże Ci w ustaleniu wycieku, wystarczy jak odkręcisz górną płytę.

1
  • #3 27 Wrz 2017 18:12
    mrice
    Specjalista AGD

bag1 napisał:
    Mokre dwa miejsca: wąż na górze bębna (nie ten od pobierania proszku) oraz wąż gumowy harmonijkowy łączący bęben z układem zaworu spustowego.
    Jako, że grawitacji oszukać się nie da, jeśli jest mokro na górze to gdzieś tam leci woda i później ścieka w dół.

Zdejmij górny blat pralki, załaduj z 5-6 ręczników, włącz na jakiś program by dobrze się wymoczyły, przestaw na wirowanie i obserwuj skąd leci woda. Prawdopodobnie wyciek będzie na wężyku odpowietrzajacym zbiornik (jest wciśnięty w zbiornik na samej górze, mniej więcej po środku i jest podłączany z boku dozownika.

0
  • #4 30 Wrz 2017 16:24
    bag1
    Poziom 2  

Bardzo proszę Pana moderatora tego postu ( przeniesiony do kosza), o przekazanie WIELKICH PODZIĘKOWAŃ Panu, który odpowiedział na mój post, z pralką dzieje się tak jak on opisał, wyciek jest z pod wężyka od dozownika wchodzącego do bębna w trakcie wirowania.
    Jeszce raz dziękuję za pomoc

Serdecznie pozdrawiam

Janek Bagrowski

0