Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa do 1000 zł.

27 Wrz 2017 00:30 708 9
  • Poziom 33  
    Warunek- żadnych przycisków, tylko dwa pokrętła ma mieć. Może być biała, może być inox. Nie musi mieć grilla czy jakichś ekstrasów; ma mi po prostu podgrzać jedzenie na śniadanie; no i żeby żona nie krzyczała, że trudno się ją czyści. Ma być też trwała, a nie jak szmelc za 3 stówki, który po półtorej roku wyrzucam na złom.
    Co polecacie?
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Trwałe rzeczy w tych czasach to loteria. Miałem kiedyś używanego Siemensa na mechanicznym sterowaniu, z lat 90, kpiłem za 70 zł używałem z 10 lat bez problemu i poszło dalej za 50 zł teraz ktoś inny używa tylko front panel lakierował na modny ostatnio srebrny kolor.
    I żałuję bo utknąłem w badziewach po 300 zł.
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Samsung ME711K. Mam taką w pracy, gdzie służy właśnie do podgrzania jedzenia. Używana przez wiele osób jeszcze na chodzie (2 lata).
    I jest do 1000zł - kosztuje niecałe 300zł. Może i syf, ale podgrzewać podgrzewa.

Domowej Ci nie polecę, bo ma elektroniczne sterowanie
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Dla realizacji Twych marzeń o solidnym AGD na kilkadziesiąt lat - musisz kupić nie mikrofalę ale bilet podróży w czasie - i kupić tą mikrofalę 20 lat temu...
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Mysle ,że ze sterowaniem mechanicznym za 500 to już będzie super. W meblach montujemy najczęsciej Whirpolla takie sobie klienci kupują może to coś znaczy. Osobiście mam sharpa już ładnych parę lat ma 800w ale w porównaniu do wiekszości w praktyce jest bardzo mocna(modelu nie podaje bo sterowanie elektroniczne).Panasonic powinien być też ciekawą opcją.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Panasonic ma całkiem dobre mikrofalówki.

Przemyśl jeszcze wydatek 500-1000zł na najprostszą mikrofalę. Jak padnie po gwarancji, to chyba lepiej, jeśli to będzie ta tańsza.

kristofss napisał:
    W meblach montujemy najczęsciej Whirpolla takie sobie klienci kupują może to coś znaczy.

U mnie Whirlpool ze sterowaniem elektronicznym wytrzymał 14 lat intensywnego użytkowania, ale to była kuchenka z ~2000 roku i punkt odniesienia to teraz żaden. Ale fakt, że była fajnie wyposażona, m.in. Crisp.

Ja miałem bardzo krótko ge731k samsunga (czyli me731k z grillem). Tam nie ma się czego przyczepić. Mi wymiarami tylko nie przypasowała, więc poszła na allegro. A to, że sprzęt wytrzymał 10, czy 20 lat to oznacza tyle, że był co najmniej tyle samo lat temu wyprodukowany.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Często też montuje okapy do zabudowy itp i zauważyłem że te oklepane firmy robią sprzęt kiepskiej jakości na wygląd tylko. Często obrywa się nawet silnik! :) jest tak osadzony w pochłaniaczu. Nieraz przyjdzie jakaś angielska marka np nieznana a w środku super wykonane. Panasonic trzyma ogólnie poziom jak na dzisiejsze czasy.Nie bierz koniecznie białej.Pozdrowienia
  • Poziom 33  
    Jeżeli mam być szczery to wolał bym jakąś DeLonghi; może dlatego, że moja pierwsza w życiu mikrofala, właśnie DeLonghi bez zająknięcia działała mi 12 lat.
    Ale nie mogę znaleźć nic takiego :(
    Panowie, nie chcę na przyciski. Chcę wsadzić talerz, przekręcić gałą i tyle.
    Coś za 1000-1500 zł, ale naprawdę komfortowe w obsłudze. Dwa ruchy ręką i mam co chciałem.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Bieda z nędzą napisał:
    Coś za 1000-1500 zł, ale naprawdę komfortowe w obsłudze. Dwa ruchy ręką i mam co chciałem.

najdroższe z mechanicznym sterowaniem są po około 500-600zł. Ew. modele pod zabudowę do około 900zł. Do 1000 nawet nie dobijesz.
    Najbardziej komfortowe jest sterowanie mechaniczne. Ustawiasz czas przekręcając pokrętło i tyle. Tu naprawdę nie ma co szaleć z wydawaniem tak dużej kwoty na urządzenie, który ma tylko podgrzać posiłek. Każda podgrzeje, a gwarancji niezawodności nie dostaniesz. A może być tak, że prędzej w tej droższej coś wysiądzie.