Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG Galaxy Core Plus -PADŁ - odzyskanie danych z pamięci telefonu

Klauddynka69 27 Wrz 2017 00:30 537 4
  • #1 27 Wrz 2017 00:30
    Klauddynka69
    Poziom 7  

Dzień doby,

Podczas robienia zdjęcia padł mi telefon - SAMSUNG GALAXY CORE PLUS. Dokładnie był flesz, zdjęcie na chwilę się pokazało i telefon padł. Podpięcie ładowarki nic nie dało, nie włączał się ponownie. Podpięcie do laptopa tak samo - nie wykrywa. Oddany do lokalnego serwisu, sprawdzili baterię i jest OK, włożyli inną i nie działa. Dziś do męża zadzwonili i usłyszał cyt "naprawa telefonu przewyższa jego wartość, prawdopodobnie było zwarcie na płycie głównej, żeby odzyskać zdjęcia musi być postawiony system". No ok, jutro odbieram telefon.

Zanim się dowiedziałam, że go nie naprawią/nie odzyskają danych trułam mężowi tyłek ze pewnie da się jakoś usunąć ten element gdzie jest wbudowana pamięć telefonu i jakoś to oczyścić i do czegoś wpiąći spróbować odzyskać dane. No więc dziś poszperałam i poczytałam trochę o metodzie CHIP-OFF. Natomiast cena zwala z nóg bo jest to od 500 zł w górę. Chciałabym wiedzieć jak po polsku nazywają się te adaptery w których umieszcza się oczyszczone chipy (wylutowane kości pamięci) bo może uda mi się znaleźć je dużo taniej. Kwestia usunięcia chipu i oczyszczenia raczej nie powinna stanowić problemu - ja oczywiście nie mam warunków, żeby to zrobić, ale chyba uda mi się, żeby ktoś zrobił to dla mnie po znajomości ale takich adapterów nie posiada, żeby sczytać te dane z usuniętego chipa.

Jestem załamana, musiałam kupić nowy telefon i wywalenie kilku stów mocno nadszarpnęło by mój budżet do tego mąż rzuca fochami, że to odzyskanie tyle kosztuje i "tyle kasy za zdjęcia" i że mam sobie to wybić z głowy. Zdjęcia i filmiki są dla mnie ważne bo są na nich moje córki.

P.S tak wiem, że powinnam włączyć zapisywanie na karcie, jednak na karcie jak się okazało było tylko kilkanaście zdjęć, a reszta zdjęćod marca tego roku zapisała się na pamięci telefonu. Nie mam pojęcia dlaczego bo wcześniej zawsze zapisywało się wszystko na karcie :(:(:(:(

Ewentualnie może zrobię zdjęcia płyty głównej i ktoś dostrzeże sprawnym okiem, który element powoduje, że tel się nie włącza. Czy w tym modelu może pomóc wylutowanie kondensatora tak jak w Galaxy SII? A może opcja usunięcia kości pamięci, wyczyszczenie jej dokładne i wstawienie jej do nowej płyty głównej? Cholera chodzi mi tylko o te dane...o nic więcej :(

0 4
  • #2 27 Wrz 2017 05:06
    plustek
    Poziom 31  

Koszt zakupu sprzętu to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy zł. Druga opcja - dać zarobić tym, co taki sprzęt posiadają. Innej opcji nie ma.

0
  • #3 27 Wrz 2017 05:34
    Klauddynka69
    Poziom 7  

Zrobiłam już rozeznanie jeśli chodzi o sprzęt i kilka tysięcy to spora przesada jeśli ktoś nie zakupuje tego do użytku profesjonalnego, eMMC idą za ok 130 dolarów, ale doczytałam że ten model ma pamięć NAND, a nie eMMC. Doszłam też do tego, że jeden z użytkowników elektrody zbudował takie cudo i ciągle go ulepsza - jest o tym wątek. Napisałam też do kilkunastu firm bo wszelkie wyceny które były w cennikach dotyczyły pamięci eMMC/eMPC. Zobaczymy jak będą kształtować się koszty. Jeśli dalej grubo powyżej 500 zł to zostaje zakup NAND Lite! + wykup analizy danych zgranych poprzez NAND Lite!

Męczy mnie tylko to czy na prawdę nie da się dojść do tego co nawaliło? Bo w to, że było jakieś zwarcie to nie wątpie ale informacja "jakieś zwarcie na płycie głównej" nic mi nie mówi.

0
  • #4 28 Wrz 2017 13:29
    Klauddynka69
    Poziom 7  

Znalazłam już firmę i się zdecydowałam. Dam znać co się udało zrobić. Teraz takie pytanko jeśli udało by mi się dostać działająca używana płytę główną do tego modelu to powinno mi się udać zreanimowac telefon prawda?

0
  • #5 28 Wrz 2017 14:03
    nutergsm
    Moderator - GSM

Klauddynka69 napisał:
    Teraz takie pytanko jeśli udało by mi się dostać działająca używana płytę główną do tego modelu to powinno mi się udać zreanimowac telefon prawda?

Tak. Jak założysz sprawną płytę to telefon będzie działał.

0